Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Тубероза

раздел луковични

Re: Тубероза

Мнениеот mama Dani » 07 Яну 2009, 11:07

Аз също, радвам се че още една градска е при нас, при това спец, от който можем да научим много полезни неща! :!: А иначе - вярно е , че китчицата не е виновна, че ухае толкова, в същото време има сукуленти, които миришат на умряла преди три дни мишка :D , но ....цветът им е великолепен.
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Тубероза

Мнениеот zamakat » 07 Яну 2009, 12:04

Ура , че Мериголд е при нас . Поздрави и благодарности и от Бургас .Тя направо ме шашна как веднга успя да
открие цветето ми. Знаех си аз че само тя ни трябва тука. В този форум всички много я уважаваме.А за тази луковична тубероза ме провокирате да пробвам дали няма да може да издържи отвън тук на нашия климат .Срещала съм я но още не съм си я купила. A вашите туберози са прекрасни и по колко много варианти имате. Аз много ги харесвам но все не мога да ги сколасам нещо. приспивам ги така хубаво наесен ,че напролет не мога да ги събудя
Сега имам една ,която даже не знам какъв цвят е и в момента се чуди да заспива или не- на студено но си е още свежа.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Тубероза

Мнениеот mama Dani » 07 Яну 2009, 13:41

Миналата година пробвах и оставих едната тубероза /каскадна е -розова-има я в единия албум в секцията за снимки/ цяла зима без да я приспивам. Доста изхилавя, но си стоя така до пролетта, напролет почти орязах хилавите клонки и оставих два-три-най-силните. Тръгна наново, но много по-бързо от останалите , които се събуждахааааааааааа, много дълго време. Когато те имаха клонки с листа, тя вече цъфтеше.
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Тубероза

Мнениеот ROSSE » 15 Дек 2009, 14:34

Мериголд написа:В същност има цвете тубероза и това е Polianthus Tuberosa или Tuberosa Polianthes. Имах това извънредно силно ухаещо луковично цвете. Ароматът му се усеща надалеч и е съставна част на много парфюми. Традиционно цвете в погребалните церемонии на някои католически държави, тъй като силната му миризма потушава миризмата от мъртвите.
Ето и снимчица
Изображение

Моите не преживяха една зима в почвата на двора и вече ги нямам.

Здравейте милички!
Днес видях,че има тема и за POLIANTHUS.Бях посяла моя в саксия,лятото цъфна с разкошен цветонос и прекрасен аромат.След цъфтежа реших да го оставя да зимува в саксията,която прибрах суха в мазата. Когато прочетох,че трябва да зимува без пръс,се захванах да изпълня указанията за съхранение.
...а като обърнах саксията,и я тръснах ,за да извадя луковичката :-D
видях че има свежи бели коренчета.
Върнах я пак обратно и разрових около луковичката .....и о чудо :( :( :(
мама си имаше поне дузина дечица, и всички бяха около два см.
Не ми даде сърце да и развалям спокойствието :-D
затрупах всички пораслеци с пръст и сложих саксията на топло .
Та питам: дали не е грешка? :(
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Предишна

Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани