Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Агапантус Agapanthus

раздел луковични

Агапантус Agapanthus

Мнениеот zamakat » 16 Ное 2009, 23:22

Едно от най красивите луковични растения с родина отново Южна Африка с големи като топка цветове,от семейство Кокичеви.Въпреки,че го наричат още нилска или африканска лилия,естественото му обитание е около нос Добра надежда.Понастоящем има множество хибриди.
Преди години си бях купила син агапантус и понеже знаех,че зимува отвън на двора го оставих ,но се изгуби.От тогава го търся но няма и няма внос.
За нашите условия е студоустойчиво и може да презимува в градината.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Агапантус Agapanthus

Мнениеот baba_tzveta » 19 Ное 2009, 10:57

zamakat написа:Едно от най красивите луковични растения.Нямаме тема за него , а си заслужава.Преди години си бях купила син агапантус и понеже знаех,че зимува отвън на двора го оставих ,но се изгуби.От тогава го търся уно няма и няма внос.Затова ще сложа снимка от нета, а вие качете вашите да ги погледам и се порадвам,защото това е едно от малкото луковични растения които нямам

Аз също много го харесвам(изобщо съм влюбена в сини, жълти и оранжеви цветя). Една приятелка ми е обещала. Ако искаш другата седмица ще ти кажа дали мога да те снабдя с някоя луковичка. Просто имаше сини и бели и нещо й се загуби, но не знам кое.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Агапантус Agapanthus

Мнениеот zamakat » 22 Ное 2009, 10:17

Благодаря Донче, за жеста, наистина ме заинтересува изпратила съм ти 2 лс ,но не си ги отворила още. :pp7
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39


Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: uvqozugomumuh