Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Еремурус Eremurus

раздел луковични

Еремурус Eremurus

Мнениеот zamakat » 14 Апр 2009, 17:36

Нали знаете, че аз харесвам голеееемите цветя, еремуруса е едно прекрасно ,голямо ,екзотично, малко познато и малко разпространено растение у нас .Аз го имам от близо 2 години но още не ми е цъфтяло.Знам,че има запалени цветари от нашия форум,които го имат и предполагам ще споделят опит.

Изображение

Еремурусът е подходящ за нашите климатични условия
Еремуруситеса голяма рядкост да се видят по градините и дворовете.Затова все още могат да се причислят към екзотичните за нас растения.Името на рода-Еремурус,произлиза от гръцките думи"eremus"- пустиня и "ura"- опашка.В действителност тези прекрасни растения с оригинални цилиндрични съцветия, напомнящи пухкава опашка, се срещат в сухи песъчливи места с бедна камениста почва.
Родът приднадлежи към сем. Liliaceae. Наброява около 50-60 вида, обитаващи главно района на Централна Азия, като някои видове се изкачват до алпийските поляни на 3600 м надморска височина. Отделни видове се срещат и в Югоизточна Европа.
От луковиците израстват стъбла с височина,която може да мине 2 м . А през юни се появяват съцветия, съставени от дребни звездовидни цветчета. А растението придобива форма като на лисича опашка, и с това име то става популярно.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Еремурус Eremurus

Мнениеот s_t_m » 14 Апр 2009, 23:10

Радва ме от 4-5 години :D Наложи се да го преместя и сякаш повече хареса новото си място. Цъфти като побъркан :) Красив е и като прецъфтява!!! :f
Изображение
Изображение
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12


Re: Еремурус Eremurus

Мнениеот ilimili » 15 Апр 2009, 09:49

Омаяхте ме,бе,хораааа! :?
Аватар
ilimili
Средно цветенце
 
Мнения: 213
Регистриран на: 16 Яну 2009, 19:39

Re: Еремурус Eremurus

Мнениеот zamakat » 15 Апр 2009, 13:57

става за рязан цвят -много е трайно. В Бургас го видях в магазините -страхотно е -огромно
:?
Мария страхотни ти са еремурусите
кога и моя ще стане такъв.Купих 3 броя-двата се загубиха .Третия се запази на мин. година не цъфна.Кажи, сподели опит малко :-da :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Еремурус Eremurus

Мнениеот mama Dani » 16 Апр 2009, 21:28

Леле, наистина е прекрасно растение! но май ще вире само в двор, като виждам колко голямо става, в Бриколаж имаше оранжев, утре ще отида да проверя. И аз ще се радвам на инфо от личен опит. :-vv
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Еремурус Eremurus

Мнениеот zamakat » 18 Апр 2009, 10:29

Ти сигурна ли си, че има в Бриколажа, защото ако има ще те помоля да вземеш и на мен, плащам си веднага. :-p Плиииз
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Еремурус Eremurus

Мнениеот mama Dani » 18 Апр 2009, 10:32

zamakat написа:Ти сигурна ли си, че има в Бриколажа, защото ако има ще те помоля да вземеш и на мен, плащам си веднага. :-p Плиииз


Ами със сигурност ще ти кажа, като се върна в Пловдив, това ще е в сряда и ако има ще ти купя и пратя. :-p
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Еремурус Eremurus

Мнениеот zamakat » 18 Апр 2009, 10:58

Мерси :-da
Ама сигурно няма да има :l
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Еремурус Eremurus

Мнениеот mama Dani » 25 Апр 2009, 10:42

zamakat написа:Мерси :-da
Ама сигурно няма да има :l


Ани, наистина и за жалост не е еремурус, но страшно наподобява в цвета си на него и това ме е подвело. Не си направих обаче труда да го запомня точно как се казва, защото се оказа, че не е луковица , а коренище, което беше изцяло изсъхнало и ....питах консултанта и той каза, че може би ще ги бракуват :l Аз с голям зор изнамерих едно малко по-живо на Inkarvillea Delavayiq , което след малко отивам да посадя. :da
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Следваща

Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron