Switch to full style
раздел луковични
Добави отговор

Исмене Ismene

11 Апр 2009, 09:57

Тази година реших да пробвам с това луковично цвете-исмене
Изображение
това е снимка от нета, те са най различни и се чудех кое да избера ,като цъфне моето ще ви го снимам и какво ще излезе.
Чудя се това не е ли същото като нашата пясъчна лилия-Pancratium maritimum
Като цъфне ще ги сравнявам.Май имаха нещо общо.

Re: Исмене Ismene

11 Апр 2009, 12:50

Не е като пясъчната лилия. По-скоро е като хипеаструма. Цветовете са също толкова големи и красиви и за съжаление също толкова краткотрайни. В района на Пловдив не зимува в почвата (изпробвано) :l

Re: Исмене Ismene

11 Апр 2009, 19:24

Благодаря Мериголд- имам ги и двете и ще ги гледаме заедно. :D

Re: Исмене Ismene

12 Апр 2009, 12:03

zamakat написа:Тази година реших да пробвам с това луковично цвете-исмене
Изображение
това е снимка от нета, те са най различни и се чудех кое да избера ,като цъфне моето ще ви го снимам и какво ще излезе.
Чудя се това не е ли същото като нашата пясъчна лилия-Pancratium maritimum
Като цъфне ще ги сравнявам.Май имаха нещо общо.


Ани, освен че е красива и ароматна, Исмене е и много "плодовида" - обраства с множество малки луковички, които на третия сезон вече цъфтят.

Изображение
Изображение
Изображение

Re: Исмене Ismene

13 Апр 2009, 22:54

ИИИИ, страхотни са. как ги гледаш -сигурно направо в земята и после сигурно я вадиш луковицата.Моята май е жълта.само дето не се престраших да я сложа в земята.

Re: Исмене Ismene

14 Апр 2009, 10:35

zamakat написа:ИИИИ, страхотни са. как ги гледаш -сигурно направо в земята и после сигурно я вадиш луковицата.Моята май е жълта.само дето не се престраших да я сложа в земята.


Ани, късмет е, че реших да погледна тук, преди да излеза отново в двора. В момента садя (мноооого късно) точно тези луковици. Ще отделя едно бебе и ще ти го пратя с още нещо. Адреса ще намеря в сайта на "Замъка". Догодина и твоята жълта ще има бебета и ще ми пратиш едно жълтичко. :D

Re: Исмене Ismene

14 Апр 2009, 15:58

Злато си :-p :-p :-p Готово-имаш жълта обаче ти по-добре разгледай моите и сега да ти пратя нещо друго, а догодина пак ще си направим накоя друга трампа. :) :) :) Еукомис искаш ли,имаш ли или пък нещо друго имам много неща

Re: Исмене Ismene

08 Ное 2009, 11:37

s_t_m, май направих грешка, дожаля ми да сея луковицата в земята и тя не направи нито една детка ,цъфна , снимах я най важното и после набързо и изсъхнаха листата.Сега прибрах саксийката вътре и се чудя къде да я слагам.Но наистина излезе жълта -ето как изглеждаше

Изображение

Изображение

Изображение
Добави отговор