Switch to full style
раздел луковични
Добави отговор

Снимки на нашите лалета

10 Апр 2009, 00:07

Снимки на нашите лалета
Купуваме луковичките им с очакването да цъфнат същите, като на опаковката. Чакаме ги месеци и като видим пъпката, тръпнем от нетърпение дни и часове. И оставаме без дъх, когато най-сетне чудото стане. Цъфнало е същото, като на опаковката! :da :da :da

Изображение[size=200][/size]
Изображение
Изображение
Изображение

Re: Снимки на нашите лалета

10 Апр 2009, 09:39

Прекрасни са!Аз нямам никакъв късмет със снимките по етикетите...Досега твърдо ми се разминават! :l

Re: Снимки на нашите лалета

11 Апр 2009, 09:41

Много хубаво че се сетихте за темичка за лалетата.Харесвам ги но нещо не ми са сила.купувах преди и тези първите две ги имах.,но след две-три години око не ги вадиш и местиш се забиват все по дълбоко в земята и после не цъфтят и се загубват.А тия твоите рошавите са просто върха.Кажи успяваш ли да ги запазиш повече от две години и следващите години цъфтят ли със същата сила или се изтощавати цветът им става хилав

Re: Снимки на нашите лалета

11 Апр 2009, 13:08

zamakat написа:Много хубаво че се сетихте за темичка за лалетата.Харесвам ги но нещо не ми са сила.купувах преди и тези първите две ги имах.,но след две-три години око не ги вадиш и местиш се забиват все по дълбоко в земята и после не цъфтят и се загубват.А тия твоите рошавите са просто върха.Кажи успяваш ли да ги запазиш повече от две години и следващите години цъфтят ли със същата сила или се изтощавати цветът им става хилав


Здравей, Ани! Поддържам си всяка година колекцията - описвам точното място на всяко, вадя по жътва луковичките и ги садя след Димитровден. Има сортове, които са стабилни вече 5-6 години. :da1 Понякога загиват до последното бебе по няколко сорта... :l Някои лалета след години деградират до основния сорт - и цъфтят ранните прости червени лалета с остри върхове, т.н. "конско лале". Премахвам ги и се отваря място за следващите нови изкушения.
:da :da :da

Re: Снимки на нашите лалета

11 Апр 2009, 19:20

А аз обичам неумиргащите и тези традиционните лалета не ги махам защото сега те красят-нямам време да се занимавам само с вадене и местене.Затова спрях да купувам хибриди -те нямат насмогване -трябва всяка година да ги подновяваш.А аз предпочитам да дам парите за нещо по-дълготрайно

Re: Снимки на нашите лалета

14 Апр 2009, 23:28

Ама наистина ли нямате снимки на лалета? :l Не мога само аз да качвам, все пак... Надявях се покрай вашите лалета да ви покажа и моите. А така - само аз - не е интересно. :l

Re: Снимки на нашите лалета

15 Апр 2009, 07:41

На работа в градинката има едно самотно лале. Някой го е засадил и не си признава. Красотата му е в това, че едно единствено и около него няма нищо друго. Довечера ще донеса снимки да пусна :)

Re: Снимки на нашите лалета

15 Апр 2009, 14:13

Аз ще пусна-още сега отивам да нащракам всичко де що е цъфнало ,само дето двечера ще видим дали ще намеря кой да ги качи.Ама и лалетата ми са традиционни .Купешките ги загубвам.

Re: Снимки на нашите лалета

18 Апр 2009, 23:06

zamakat написа:Аз ще пусна-още сега отивам да нащракам всичко де що е цъфнало ,само дето двечера ще видим дали ще намеря кой да ги качи.Ама и лалетата ми са традиционни .Купешките ги загубвам.


Докато ви чакам да качите лалета, черешите ще узреят :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Re: Снимки на нашите лалета

19 Апр 2009, 09:47

Ето и едно от любимите ми лалета, снимани вчера.
Изображение
Фотоапаратът ми е много стар и прави ужасни снимки, за което Ви моля да ме извините :l
Добави отговор