Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Снимки на нашите лалета

раздел луковични

Снимки на нашите лалета

Мнениеот s_t_m » 10 Апр 2009, 00:07

Снимки на нашите лалета
Купуваме луковичките им с очакването да цъфнат същите, като на опаковката. Чакаме ги месеци и като видим пъпката, тръпнем от нетърпение дни и часове. И оставаме без дъх, когато най-сетне чудото стане. Цъфнало е същото, като на опаковката! :da :da :da

Изображение[size=200][/size]
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Снимки на нашите лалета

Мнениеот ilimili » 10 Апр 2009, 09:39

Прекрасни са!Аз нямам никакъв късмет със снимките по етикетите...Досега твърдо ми се разминават! :l
Аватар
ilimili
Средно цветенце
 
Мнения: 213
Регистриран на: 16 Яну 2009, 19:39

Re: Снимки на нашите лалета

Мнениеот zamakat » 11 Апр 2009, 09:41

Много хубаво че се сетихте за темичка за лалетата.Харесвам ги но нещо не ми са сила.купувах преди и тези първите две ги имах.,но след две-три години око не ги вадиш и местиш се забиват все по дълбоко в земята и после не цъфтят и се загубват.А тия твоите рошавите са просто върха.Кажи успяваш ли да ги запазиш повече от две години и следващите години цъфтят ли със същата сила или се изтощавати цветът им става хилав
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Снимки на нашите лалета

Мнениеот s_t_m » 11 Апр 2009, 13:08

zamakat написа:Много хубаво че се сетихте за темичка за лалетата.Харесвам ги но нещо не ми са сила.купувах преди и тези първите две ги имах.,но след две-три години око не ги вадиш и местиш се забиват все по дълбоко в земята и после не цъфтят и се загубват.А тия твоите рошавите са просто върха.Кажи успяваш ли да ги запазиш повече от две години и следващите години цъфтят ли със същата сила или се изтощавати цветът им става хилав


Здравей, Ани! Поддържам си всяка година колекцията - описвам точното място на всяко, вадя по жътва луковичките и ги садя след Димитровден. Има сортове, които са стабилни вече 5-6 години. :da1 Понякога загиват до последното бебе по няколко сорта... :l Някои лалета след години деградират до основния сорт - и цъфтят ранните прости червени лалета с остри върхове, т.н. "конско лале". Премахвам ги и се отваря място за следващите нови изкушения.
:da :da :da
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Снимки на нашите лалета

Мнениеот zamakat » 11 Апр 2009, 19:20

А аз обичам неумиргащите и тези традиционните лалета не ги махам защото сега те красят-нямам време да се занимавам само с вадене и местене.Затова спрях да купувам хибриди -те нямат насмогване -трябва всяка година да ги подновяваш.А аз предпочитам да дам парите за нещо по-дълготрайно
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Снимки на нашите лалета

Мнениеот s_t_m » 14 Апр 2009, 23:28

Ама наистина ли нямате снимки на лалета? :l Не мога само аз да качвам, все пак... Надявях се покрай вашите лалета да ви покажа и моите. А така - само аз - не е интересно. :l
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Снимки на нашите лалета

Мнениеот Gradinar » 15 Апр 2009, 07:41

На работа в градинката има едно самотно лале. Някой го е засадил и не си признава. Красотата му е в това, че едно единствено и около него няма нищо друго. Довечера ще донеса снимки да пусна :)
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Снимки на нашите лалета

Мнениеот zamakat » 15 Апр 2009, 14:13

Аз ще пусна-още сега отивам да нащракам всичко де що е цъфнало ,само дето двечера ще видим дали ще намеря кой да ги качи.Ама и лалетата ми са традиционни .Купешките ги загубвам.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Снимки на нашите лалета

Мнениеот s_t_m » 18 Апр 2009, 23:06

zamakat написа:Аз ще пусна-още сега отивам да нащракам всичко де що е цъфнало ,само дето двечера ще видим дали ще намеря кой да ги качи.Ама и лалетата ми са традиционни .Купешките ги загубвам.


Докато ви чакам да качите лалета, черешите ще узреят :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Снимки на нашите лалета

Мнениеот Мериголд » 19 Апр 2009, 09:47

Ето и едно от любимите ми лалета, снимани вчера.
Изображение
Фотоапаратът ми е много стар и прави ужасни снимки, за което Ви моля да ме извините :l
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Следваща


Подобни теми


Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron