Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

кокиче

раздел луковични

кокиче

Мнениеот ndk » 17 Мар 2009, 17:49

:-vv Здравейте всички!
Току що се регистирах!
Отскоро имам градина и много ми се иска да завъдя кокичета! Никъде в София обаче не се продават луковици. Много моля, ако някой знае къде мога да намеря да пише!
Благодаря Ви много предварително!
Аватар
ndk
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Мар 2009, 17:43

Re: кокиче

Мнениеот zamakat » 17 Мар 2009, 18:18

Здравейте и добре дошли при нас .Ами кокичето е най- лесната работа за намиране -от други съседни градини.Иначе аз мога да донеса по -натъй понеже ходим до София понякога, а и трябва да поувяхнат листата.Следи също по изложенията за цветя.В Бургас на Флората имаше една година кичести кокичета :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: кокиче

Мнениеот mama Dani » 17 Мар 2009, 19:57

Около Бр-во има поляни с диви кокичета, естествено те са забранени за пипане, но...все пак във всички дворове това прекрасно цветче с история от преди ледниковия период е взето от там, защото ги има с купища просто. Ако поизчакаш докато пожълтеят листата, както писа Ани, ще имаш достатъчно луковици. :f
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: кокиче

Мнениеот ndk » 18 Мар 2009, 14:56

Мерси за отговорите!
Живея в блок (и макар и в добър квартал) никъде няма градинки с цветя. А, честно казано, не мога да тръгна с лопата по улиците, за мъжа пък абсурд...(имам предвид това с краденето). Ходих тук, на софийскта флора, всеки ден по времето на "Флора", но ми отговориха, че били много скъпи и вече не ги продават.
Между другото на Красно село има на "Стелиция магазин" (ако има някой от София сигурно го знае), от там си купих Дамско сърце и сега смятам да го садя на вилата
Имам желание за много цветя, но ако ми помогнете за кокичетата ще съм много благодарна
:f
Поздрави на всички! Аз,между другото, се казвам Надя...
Аватар
ndk
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Мар 2009, 17:43

Re: кокиче

Мнениеот zamakat » 18 Мар 2009, 16:11

И като казваме от съседни дворове -кой е казал, че трябва да се краде.Моите кокичета са все от комшии по двор и все са дадени от сърце.Като казваме съседни дворове се има в предвид,че по съседните на вам вили сигурно има кокичета-това не е рядко срещано и го има във всеки двор и всеки стопанин с удоволствие би услужил- все едно като да вземеш сол от комшията. :) Какво да кажа аз с моето бабако ,дето никой го няма в България и където седна и където стана все питам за него ,но уви. :l И така както казва Дани като поизсъхнат кокичетата-към май се обадете,ако дотогава не сте намерили някъде по от близо. :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: кокиче

Мнениеот Strict » 18 Мар 2009, 16:19

ndk написа:Мерси за отговорите!
Живея в блок (и макар и в добър квартал) никъде няма градинки с цветя. А, честно казано, не мога да тръгна с лопата по улиците, за мъжа пък абсурд...(имам предвид това с краденето). Ходих тук, на софийскта флора, всеки ден по времето на "Флора", но ми отговориха, че били много скъпи и вече не ги продават.
Между другото на Красно село има на "Стелиция магазин" (ако има някой от София сигурно го знае), от там си купих Дамско сърце и сега смятам да го садя на вилата
Имам желание за много цветя, но ако ми помогнете за кокичетата ще съм много благодарна
:f
Поздрави на всички! Аз,между другото, се казвам Надя...

Надяяяяяяяяя :f
чак толкова усилия за кокичета никога не бих направил
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: кокиче

Мнениеот zamakat » 18 Мар 2009, 17:40

Аааааа, Майки недей тъй.Как така градина без кокиче .Че кой с нова градина- няма да почне от кокичето -то си е първо винаги.Не стига, че първо се показва,но и при засяватето първо почваме от него и аз като почвах преди 20 год. и нищо не разбирах , какво, какво и айде кокичета от бабите.Тогава и пари нямаше ,а и по магазините нищо нямаше -вие знаете.И до ден днешен им се радвам,даже да имаше как още да се размножат.Разсаждам ги ,местя ги от тъй и натъй.Не знам,кокичето много го обичам и не бих го заменила с нито една от засуканите китки :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: кокиче

Мнениеот mama Dani » 18 Мар 2009, 22:29

Аз също, в неговата "простота" има толкова величие, но всъщност нищо просто в природата няма! Всичко е уникално, а първото кокиче е нещо, което сякаш ти казва "хайдее, отвори си очичките и стига спинкай зимен сън - виж, зимата най-после си отива...!!!" Как да не го харесаш! :D
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: кокиче

Мнениеот zamakat » 19 Мар 2009, 11:04

Ей, Дани ,как успяваш винаги да вземеш мислите от моята глава и да ги изразиш по възможно най-точния и поетичен начин :-p
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: кокиче

Мнениеот ndk » 19 Мар 2009, 13:08

:) Благодаря за съветите!
Добре че влязох в този форум... чак сега се сетих че имам колеги от други градове, които имат дворове!!! Днес питах един от тях и обеща да ми донесе - ако не забрави :?
Аватар
ndk
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Мар 2009, 17:43

Следваща

Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ielicavlivitu