Switch to full style
раздел луковични
Добави отговор

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

11 Апр 2009, 09:21

И аз съм тъй,от толкова много китки не знам какво имам,мисля,че имам спараксис и една -две години цъфтя ,но сега не съм видяла на какво положение е

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

11 Апр 2009, 13:47

zamakat написа:И аз съм тъй,от толкова много китки не знам какво имам,мисля,че имам спараксис и една -две години цъфтя ,но сега не съм видяла на какво положение е

Ани,моля те,ако имаш време да ми го фотнеш :b

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

11 Апр 2009, 19:06

Знам ,че мин. година или по- миналата година го купих ,ама сега не помня къде го сях-сега има две ,които ме съмняват за него и утре ще ги снимам ако успея

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

20 Май 2009, 09:51

Да ви се похваля с моите фрезийки ,цъфнаха :-v :-v :-v
Ето едно малко букетче
Изображение

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

20 Май 2009, 15:26

Танче, страхотно цвете,огнено.Да ти кажа ,че открих в градината спараксиса.,презимувал е ,но са едни тънки и остри листенца, и някаква мизерна пъпчица за цвят.

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

21 Май 2009, 08:22

tan4eto написа:Да ви се похваля с моите фрезийки ,цъфнаха :-v :-v :-v
Ето едно малко букетче
Изображение

Танче,Прекрасна е!
Ето го и моят Спараксис:Изображение

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

23 Фев 2010, 15:55

Цялата луковица ли се покрива с пръст?
Така добре ли са?

Изображение

Изображение

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

04 Мар 2010, 20:36

някой знае ли за колко време поникват?От две седмици съм ги засадила.Дали да поровя?!

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

05 Мар 2010, 12:31

more написа:някой знае ли за колко време поникват?От две седмици съм ги засадила.Дали да поровя?!

аз моите луковици ги засях вчера, но искам да попитам тъй като за първи път сея луковици има ли значение как са обърнати :pp2

Re: Фрезия/Freesia/ сем.Iridaceae

07 Мар 2010, 10:45

subversive7 написа:Цялата луковица ли се покрива с пръст?
Така добре ли са?

Изображение

Изображение



Ами аз всички луковици покривам, без амарилисите.Имаше нещо като правило че далбочината е горе долу колкото големината на луковицата.

А за поникването, различно,понякога и въобще не поникват :) като една моя червена кала,И аз само ходя да ги ровя и така разбрах,че е направо изгнила.

Има значение и как се сеят- кълнчето трябва да е нагоре. обаче има някои бая зор виждам да разбера кое е нагоре.Глориозата все я въртя и тъй и тъй и не мога да разбера как трябва да е .На калите и картофената палма се понаучих вече.
Добави отговор