Switch to full style
раздел луковични
Добави отговор

Re: Дракункулус-Dracunculus vulgaris

22 Мар 2009, 20:03

Aз си купих Arum dracunculus от една Флора. По-миналата зима успешно презимува съвсем на открито и лятото ме зарадва с цвят. Не помня снимах ли го, обаче. Надявам се и тази зима да не го е убила и ще го обява за успешно отглеждаем в условията на софийски климат. Иначе знам,че се среща естествено някъде към Кожух планина. И в Гърция, разбира се.

Re: Дракункулус-Dracunculus vulgaris

22 Мар 2009, 20:21

А аз го открих днес в един сайт дето даде днес Цветар-на Майчето и Юри Меламед-Това е известната ни М-М Трейдинг.Там беше по 6 лв, но става само с предварителна заявка.А за зимуването зимува у нас в Петричко,а и май на други места по градините.

Re: Дракункулус-Dracunculus vulgaris

23 Апр 2009, 13:26

[Здравейте! Аз също си купих Arum dracunculus през есента от Стрелиция. До сега никой не се е показал.Ареал - едно Балканско село близо да Калофер. Дали не му е било студено? Зимата уж не беше студена. Чета, обаче, че живее в Гърция. Ако някой знае кога му се показва нещо /напр. листа или друго/ нека пише :?

Re: Дракункулус-Dracunculus vulgaris

23 Апр 2009, 20:53

Сигурно му е още рано.,защото съм чела че зимувало и някои хора ,които са си купили им зимувало в дворовете.Приятелката ми има нещо такова и тя го идентифицира като картофена палма и от години си е отвън ,но още не й е цъфнало.
Добави отговор