Switch to full style
пишете всичко за зеленчуковите градини
Добави отговор

Люти чушки който не яде...

14 Юни 2010, 18:26

Всяка пролет си правя разсад от люти чушлета,ето вече имам да си късам. А 5-6 корена са напълно достатъчни от това лютичко удоволствие.Не са капризни - редовното поливане гарантира достатъчно чушлета.

Изображение

Re: Люти чушки който не яде...

14 Юли 2010, 16:27

Ето докъде я докарах с чушлетата - хапвам редовно и нямат свършване,пущината.... :)

Изображение

Re: Люти чушки който не яде...

22 Мар 2011, 18:00

Ето и разсадът ми за люти чушки реколта 2011 година вече поникна,само за 2 седмици се показаха без проблем всички ...Страшно съм доволен от тези чушлета - не са много люти и са ми винаги под ръка на терасата,от началото на юли до края на декември вече няколко години си ги хапвам,сея 5-6 корена в две саксии и са ми предостатъчни.

Изображение

Re: Люти чушки който не яде...

04 Май 2011, 15:04

Днес настаних вече чушките за постоянно и ...чакам да си хапвам пак червени афродизиаци... :) :)

Изображение

Re: Люти чушки който не яде...

04 Май 2011, 18:39

Браво!Изпревари ме! :-v
Моя разсад също е готов, но ще чакам да минат студените утрини, и ще сея на открито!
Много е хубаво аватарчето ти-прилича на цитрусов цвят :da така ли е?

Re: Люти чушки който не яде...

05 Май 2011, 19:06

ROSSE написа:Много е хубаво аватарчето ти-прилича на цитрусов цвят :da така ли е?


Мдаааа....я погледни какво имам тук... :)
viewtopic.php?f=6&t=250&p=9700#p9700

Re: Люти чушки който не яде...

09 Май 2011, 15:08

Днес моите домати Оптима,посяти в малка оранжерия,решиха да цъфтят!В това лошо време дали ще бъдат посетени от работливите пчелички?Пчелина е на 20 метра, съвсем близко е- но времето е така студено! :(
С нетърпение очаквам да се затопли! :f Хайде лято!Идвай!!!

Re: Люти чушки който не яде...

09 Май 2011, 15:24

ROSSE написа:Днес моите домати Оптима,посяти в малка оранжерия,решиха да цъфтят!В това лошо време дали ще бъдат посетени от работливите пчелички?Пчелина е на 20 метра...

:) ...ако не искат пчеличките - ти нали си там ? С подходящите средства си достоен заместител-опрашвач на цветовете доматени... :) много бързо и успешно ! Вземаш си кибритена клечка или такава за чистене на зъбките, и увиваш единия и край с памуче.После внимателно докосваш с памучето цветовете,за да отнемеш прашец и така докосваш близалцето на цветовете - правиш го наред.

Re: Люти чушки който не яде...

12 Мар 2012, 16:08

И тази година дойде време да си сеем семената за разсади... :) Семената от моите люти чушки ги сях на 3 март,и вече са поникнали над половината в кофичката.Вие сяхте ли,как се развиват ? Взехте ли мерки срещу сеченето по разсада ...

Re: Люти чушки който не яде...

27 Мар 2012, 18:16

Още няколко дни и ще трябва да ги пикирам,пущините люти...ето докъде я докарахме с разсада за лютите чушки

Изображение
Добави отговор