Switch to full style
пишете всичко за зеленчуковите градини
Добави отговор

Зеленчуци

01 Юни 2010, 08:28

Макар че тук всички сме цветари,сигурна съм,че поне половината от нас отглеждат и зеленчуци.Естествено проблеми има и при тяхното отглеждане.
Питам:може ли да говорим в този толкова цветен форум и за проблемите в зеленчуковата градина??? :pp2

Re: Зеленчуци

01 Юни 2010, 13:15

добра идея . аз бих допълнила и всякакви плододаващи , защото аз много ги харесвам ... но сигурно ще се броим на пръсти ентусиастите

Re: Зеленчуци

01 Юни 2010, 13:44

Аз също подкрепям идеята на Росито.
:D

Re: Зеленчуци

01 Юни 2010, 18:15

ROSSE написа:Макар че тук всички сме цветари,сигурна съм,че поне половината от нас отглеждат и зеленчуци.Естествено проблеми има и при тяхното отглеждане.
Питам:може ли да говорим в този толкова цветен форум и за проблемите в зеленчуковата градина??? :pp2


Ето тук и моя отговор :) Разбира се, че може :) Ще направя отделен раздел за зеленчукова градина :)

Re: Зеленчуци

01 Юни 2010, 18:56

Много се радвам за разбирането :D
Мисля че ще има доста въпроси/поне от моя страна/.
Благодаря на Gradinar :pp2

Re: Морков

02 Юни 2010, 07:48

Този толкова полезен за децата зеленчук, ме притеснява всяка година!
За него знам,че е двугодишен,и прави цветонос на втората година.Но при мен,този цветонос ,се образува още първата година.Растението бърза да цъфне и да изхрани семена,а кореноплода остава тънък,вдървен и негоден за консумация.Това е почти една четвърт от всички моркови.
Кажете,моля ви,къде греша? :(

Re: Зеленчуци

02 Юни 2010, 16:53

Никога не ми се е случвало такова нещо а всяка година си сея моркови...Да не би да ги засушаваш и те да" бързат" да дадът семе....
Тази година реших да си направя експерименти в моята малка зеленчукова градина..Поръчах си семена от домати и моркови от един сайт в нета и всичко ми поникна...Сега съм ги засадила и чакам да видя какво ще излезе от този експеримент.
Морковите ми са лилави ...от тезиhttp://www.gradinarstvo.hit.bg/morkov.htmlвторите в списъка.
Това е сайта за семената..дано не се сметне за реклама че побликувам адреса

Re: Зеленчуци

02 Юни 2010, 18:47

Не ги засушавам,защото са до кладенеца.Винаги се разлива вода ,освен това ги поливаме обилно заедно със другите зеленчуци.
Всички моркови се развиват добре,с изключение на цветоносните :pp7
....и това е всяка година... :(

Re: Зеленчуци

04 Юни 2010, 10:05

Аз нищо не знам за отглеждането на морковите, защото сляпото куче дебне :( , обира едрите, а на мен оставя тия, дето са с размер на детско кутре и се отказах още след първия опит.
Обаче, имам проблем с белокрилката, няма отърване от тая напаст. През пролетта пръсках разсада с Б58, сега пръскам с Нуреле Д.(сменям препаратите, защото много бързо развивали резистентност към тях). Сега какво следва?
Старая се да поддържам сравнително чисто от треви(особено поветица-така пише в дебелите книги), но това е загубена кауза - та тревата да не е само около доматите? Не мога да окося всичко наоколо. Направо съм в безизходица. Май трябва да викам въртолет, та да окъпе целия тараф-ама не му държа края. Помагайте!

Re: Зеленчуци

04 Юни 2010, 11:01

baba_tzveta написа:... имам проблем с белокрилката, няма отърване от тая напаст.Направо съм в безизходица. Май трябва да викам въртолет, та да окъпе целия тараф-ама не му държа края. Помагайте!

http://www.farmer.bg/news_view.php?id=2206
http://agrosaveti.com/agro/plant-protec ... borba.html
Добави отговор