Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Облагородяване на подложка шипка /Т-Budding roses

22 Юли 2012, 22:58

И....отново идва месец август ! Ще се опитам да помогна на желаещите да облагородят шипка като подложка на спяща пъпка през август,като ви покажа още една серия видеофилмчета от Youtube - на един руснак.Подробни обяснения и ...добре е показано.Вижте всичките филмчета от серията - цялата операция е в тях....
От често споменаваните думи в клиповете му ви превеждам някои специфични думи от руски на български език
- прививка означава облагородяване
- окулировка - облагородяване на пъпка
- черенок означава калем
- шиповник - това е шипка/храстчето/ - използваната подложка за облагородяване с пъпка от избрана роза.


http://www.youtube.com/user/volginform/videos?view=0

Re: Облагородяване на подложка шипка /Т-Budding roses

31 Юли 2012, 18:27

А ето и снимка на повторния цъфтеж на облагородената ми шипка от тази пролет

Изображение

Re: Облагородяване на подложка шипка /Т-Budding roses

04 Окт 2012, 16:34

Ето и третия цъфтеж на вече добре развитата облагородена колумбийска розичка...на 4 октомври отворила цвят и още един чака да цъфне.

Изображение

Изображение

Re: Облагородяване на подложка шипка /Т-Budding roses

04 Яну 2013, 19:55

Наближава времето за облагородяване на шипка като подложка за някоя харесвана роза от вас.Използвайте хубавите топли дни оттук нататък да си откопаете походяща шипка - така,както вече стана дума в предишни постове.И да си я посадите във временно контейнерче до напролет след облагородяване.
Ако има желаещи да им се покаже как да си облагородят подложката шипка,трябва поне да имат приготвена такава и да ми се обадят да се уточним.

Re: Облагородяване на подложка шипка /Т-Budding roses

13 Яну 2013, 12:34

Днес ви показвам какво правят руснаците и холандците...няколко много полезни филмчета на руски език.Приятно гледане на всички желаещи !!!
Първото филмче показва облагородяване на рози с подробни обяснения.




Второто филмче показва майсторлъка на холандците.Вижте какво купувате от поръчките си от холандците и как го правят те.Показано е едновременно облагородяване и вкореняване на подложка.



а третото филмче показва някои нетрадиционни начини за размножаване на рози.

Re: Облагородяване на подложка шипка /Т-Budding roses

18 Яну 2013, 16:13

Eто пак дойде време да се готвя за поредното пролетно облагородяване...и подложката шипка е вече на терасата ми.

Изображение

Re: Облагородяване на подложка шипка /Т-Budding roses

24 Яну 2013, 18:04

А днес в хубавия слънчев следобед облагородих подложката с пъпки от клонче от една бяла розичка
Ето подготовката - отрязаното и почистено от тръни клонче,ножчето,превръзките и ...подложката

Изображение

След облагородяването с две пъпки подложката вече изглежда така в по-общ план и отблизо

Изображение

Изображение

Re: Облагородяване на подложка шипка /Т-Budding roses

18 Фев 2013, 17:34

И ето пак дойде време за развързване на облагородените пъпки на подложката шипка...Изминаха само 25 дни от облагородяването и на 24 януари и днес ще ви покажа какво се получи...
Ето облагородената подложка с две пъпки от бяла розичка преди да я отрежа и с превързани пъпки

Изображение

През времето за прихващане - 25 дни в случая, подложката разви и собствени пъпки,което е доказателство за добро сокодвижение и работа на корените и.А това пък дава сигурност за прихващане на пъпките.Ето и отрязаната подложка над облагородените 2 пъпки - горната част от нея вече не ни е нужна

Изображение

Изображение

а така изглежда подложката с двете облагородени и вече развързани пъпки,които започнаха видимо да нарастват в последните дни въпреки не много високите температури вън.И отново /както при досега вече показаните/ става ясно,че в развитието си тези пъпки вече догонват развитието на нормалните пъпки на розите,растящи вън свободно.

Изображение

А това е поглед отблизо на облагородена пъпка - виждате колко добре пъпката е прихваната към стъблото на подложката и почти не личи ...и няма нищо надигнато или изсъхнало ...

Изображение

Re: Облагородяване на подложка шипка /Т-Budding roses

28 Фев 2013, 15:41

cvetar написа:Наближава времето за облагородяване на шипка като подложка за някоя харесвана роза от вас.Използвайте хубавите топли дни оттук нататък да си откопаете походяща шипка - така,както вече стана дума в предишни постове.И да си я посадите във временно контейнерче до напролет след облагородяване.
Ако има желаещи да им се покаже как да си облагородят подложката шипка,трябва поне да имат приготвена такава и да ми се обадят да се уточним.

Желаещите от Варна да се сдобият с хубави шипки - подложки,за да се упражняват да си създадат сами роза,нека ми се обадят в близките 2-3 дни.Имам изпратени до мен ограничен брой фирмени подложки.

Re: Облагородяване на подложка шипка /Т-Budding roses

11 Мар 2013, 18:20

Само 20 дни по-късно вече ви показвам снимка на развиващите се 2 облагородени пъпки,които чувствително взеха да наедряват със затопляне на времето

Изображение
Добави отговор