Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

04 Окт 2012, 08:55

Много се радвам на вашите успехи с двуцветните хибискусчета :ppp ,заслужавате да се гордеете с резултатите си.Аз в желанието си да последвам примера ви явно преполях моя хибискус,другия разболях и така се отказах.То и аз като жабата(видяла жабата,че коня го подковават и тя вдигнала крак) :D Поне има на какво да се радвам-на вашите.Желая ви много цветове да ви радват и вас и нас :-da

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

30 Сеп 2013, 11:30

здравейте отново!

снощи направих първите си присадки на хибискус. 3 странични и 2 централни на разцеп. спазвах хигиена, старах се в привързването със сезал и всички интрукции, които успях да запомня. дано се получи. остатъците от резничетата поставих в парник с торф и перлит и топнати във вкоренител да опитам да вкореня. това са резници от прекрасни хибриди в лилавата гама, за които ми казаха, че са почти невъзможни за вкореняване.

много искам да се получи. ако тръгнат и поотраснат присадките ще продължа с опитите за по-качествено странично присаждане.

Клапан, ти си майстор, но имаш опит, а аз чета и гледам обяснения от разкази, картинки и клипчета. което ми оставя привкус, че все нещичко, някъде, най-същественото зрънце майсторлък ми се изплъзва.

също - имам проблем с ножчето - купих си специално италианско ножче за присаждане, което обаче е доста тъпо. Купих си и швейцарско туристическо ножче с притурка за присаждане, което също затъпих много бързо, а не съм добра в точенето. за следващ път ще си купя скалпел.

пожелайте ми успех :-vv ако тръгнат ще пратя и на вас - разцветките са прекрасни, за съжжаление загубих в бързината етикетите с имената, но преди да започна ги разгледах по картинки в гугъл - красиви са :pp4

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

30 Сеп 2013, 14:58

Поздравления !!! Все отнякъде се започва,belika...Разбира се,че ще ти пожелая успех !

Не казваш нищо как си защитила от изсъхване присадените на подложка калемчета.Направи ли им парник ? Това е важно и не го пропускай...

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

30 Сеп 2013, 17:24

благодаря ти, Цветар! :-da

на половината направих целокупен парник от голяма туба минерална вода. на другата половина надух пликчета, вързани под връзката на присадката. да отбележа, че единсвеното, на което поставих цял резник с връхче за присадка - до днес листенцата са напълно свежи. на другите използвах само долната вдървовена част от резниците, а връхчетата с листенцата подстригах и с вкоренител сложих да се вкореняват, ако пожелаят. не искам да снимам за сега, защото после ако всичко се провали, както се случи пролетта с клематисовите присадки - ще ми бъде още по-болно като погледна снимките.

дано стане. :pp7

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

01 Окт 2013, 09:58

Шефе , ти хубаво ми каза да не се занимавам с глупости посред зима ...ама чух ли...
Както и да е , подложката е обезглавена , рязах , мацах , кълцах...подробности. Проблема е, че като захлупих цялата тая гадория , клечката взе че мухляса за два дена , от оня гаден мухъл , който се появява по мокрите саксии когато ги приберем за сефте вътре ...Жива е все още , рано й е да мре , но какво да направя. Хем да е захлупено заради калемчетата , хем да е отворено заради мухъла ...аааааааааа...естествено и слънцето се скри зад облаците ...трябва да е гадно ...тотално.


Белика , стискам ти палците и на краката , строила съм и прайда , и те стискат , че имат по 4 лапи.

Цунки за всикчи :pp4 :pp4

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

01 Окт 2013, 10:09

леле, Добис! Прекрасните бебета пекинезчета стискат ли пръстчета? :pp1 Да ги цункаш от мен!

Успех и на теб пожелавам с присаждането! доколкото четох - в случаи на мухъл вероятно пликчето е по-добра опция от целокупния парник :da1

Ако ще помогне - ето темата от руския форум за присаждане на хибискус - има доста картинки:

http://flowers.bitrix.ru/forum/forum19/ ... /messages/
Добави отговор