Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

24 Авг 2010, 19:14

Получила се е интересна комбинация!Поздравления!
:da1 :da1 :da1 :da1 :da1

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

27 Авг 2010, 16:04

ROSSE написа:Получила се е интересна комбинация...

Е,вече може да се каже,че се получи...Като видиш разцъфтели цветовете,друго си е - като връх на усилията да създадеш нещо различно,което няма как да си купиш от магазин.Уверихте се,че на подложка червена фуния може успешно да се присади както фуния с друг цвят,така и кичест хибискус...Ето и снимките.Първата е от вчера,преди да се отворят двата различни цвята, а втората е от днес - вече разцъфтели.

Изображение

Изображение

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

13 Дек 2010, 13:06

Върхът сте :pp4 И аз мисля да опитам тая пролет,ако е всичко наред да калемя моя хибискус,които е пълен-червен.За целта вече показах на моя комшийка саита-за да опитаме двете. :da Тя се запали веднага и си купи мисля оранжев-неуспя да цъфне за да видиме цветът.Имаше много пъпки,но паднаха :l .Все пак знаем,че е друг цвят.Ште се правиме и ние на цветари :pp2 ,но какво ште се получи ште видиме :-p

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

13 Дек 2010, 15:25

cvetana_kostova написа:Върхът сте :pp4 И аз мисля да опитам тая пролет...

Благодаря за оценката ... :-p и за множенето на последователите ми в това красиво начинание.Добре разгледайте снимките и се поупражнете с калеми от други видове и с ножчето си,за да свикнете да правите отрези и да не повредите калемите на хибискусите.

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

14 Дек 2010, 12:54

:pp2 :pp4

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

03 Яну 2011, 16:05

cvetar написа:
ROSSE написа:Получила се е интересна комбинация...

Е,вече може да се каже,че се получи...Като видиш разцъфтели цветовете,друго си е - като връх на усилията да създадеш нещо различно,което няма как да си купиш от магазин.Уверихте се,че на подложка червена фуния може успешно да се присади както фуния с друг цвят,така и кичест хибискус...Ето и снимките.Първата е от вчера,преди да се отворят двата различни цвята, а втората е от днес - вече разцъфтели.

Изображение

Изображение


Голям си майстор обаче. :D

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

26 Фев 2011, 16:03

Адресирам този си пост до всички желаещи да опитат да облагородят хибискус сега напролет,ако са избрали начина,показан тук по-горе - "под кора".Сами разбирате,че са ви нужни подложка и калеми от един или два-три цвята...Време е да си подготвим подложката за предстоящата работа с нея през пролетта.( Уточнявам,че става дума за вкоренени резници през миналото лято специално за целта - да се използват като подложки,а не за по-стари храстчета с незнайна възраст и дебелина ) .Хубаво ще е тя да е с дебелина поне на молив,ако е единично стъбло - ако все още не е,имате време да прищипете връхчето на растението,за да наедрее - нали така и така ще се отреже нагоре,поне да използваме времето,за да стане това.Ако е разклонена вече подложката - с две или три клончета,то пак прищипете връхчетата им - целта е същата.
И с растенията,от които ще отрежем леторасти за калеми,може да направим същото - до началото на май има време и прищипването на връхчето на избраното клонче,ако то сега е зелено,ще доведе до по-бързо узряване и надебеляване,както и до оформяне на пъпките,от които ще избият бъдещите леторасти на присадения калем.Изброените неща ще улеснят прихващането на калемите към подложката ви.

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

27 Фев 2011, 20:06

много благодаря за навреме дадения савет :pp2

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

13 Апр 2011, 18:37

За всички желаещи да опитат да облагородят подложка хибискус по начина,коментиран вече тук,днес показвам със снимки подготовката за облагородяване.Ако сте направили нещата,за които писах в горния си пост,то днес ще видите какво сме преследвали да постигнем.На първата снимка показвам подложка,разклонена и понадебеляла след прекъсване на връхчетата на леторастите.Със зелени стрелки и цифра 1 са показани двете разклонения,които предстои да се отрежат над розовата линия,за да се пъхнат под кората им калемите.

Изображение

На втората снимка виждате как са покарали пъпките в основата на листата на хибито,от което ще си отрежем калеми за облагородяване,след прекъсване на връхчетата на тези леторасти - поразвилите се пъпки са посочени с червена стрелка и цифра 2.Ще отрежем част от клончето,посочена с жълти чертички,включваща такава поразвита пъпка,за да си я оформим като калем после.

Изображение

Re: Да си създадем сами двуцветен хибискус

22 Апр 2011, 04:24

Перфектен си в обясненията. :) Клапан=Цветар. Разкрит си :)
Добави отговор