Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Гардения

07 Апр 2010, 16:53

Искам да попитам какво да си правя гарденията-нападнаха я щитоносни въшки,а и почна да жълтее цялата.Какви тъмнозелени и лъскави листа имаше,какво и стана така е от няколко месеца а я имам от миналата зима.Пуснала е доста пъпки ,но и те са жълти,дали ще окапят.
ИзображениеИзображениеИзображение

Re: Гардения

07 Апр 2010, 17:43

vaniamonika написа:Искам да попитам какво да си правя гарденията-нападнаха я щитоносни въшки,а и почна да жълтее цялата.Какви тъмнозелени и лъскави листа имаше,какво и стана така е от няколко месеца а я имам от миналата зима.Пуснала е доста пъпки ,но и те са жълти,дали ще окапят

За борба със щитоносните въшки си има препарати,питай в агроаптека.Аз ги лекувам с Нуреле Дурсбан,има си упътване на опаковката как се ползва.Не ги оставяй - ще си загубиш цветето по-бързо,отколкото предполагаш...А и ми изглеждат доста бледи и жълтеникави листата - ползваш ли нещо против хлороза ? Аз ползвам секвестрен,като се наложи - това е железен микротор за борба с хлорозата,има го в агроаптеките.

Re: Гардения

08 Апр 2010, 09:26

cvetar написа:
vaniamonika написа:Искам да попитам какво да си правя гарденията-нападнаха я щитоносни въшки,а и почна да жълтее цялата.Какви тъмнозелени и лъскави листа имаше,какво и стана така е от няколко месеца а я имам от миналата зима.Пуснала е доста пъпки ,но и те са жълти,дали ще окапят

За борба със щитоносните въшки си има препарати,питай в агроаптека.Аз ги лекувам с Нуреле Дурсбан,има си упътване на опаковката как се ползва.Не ги оставяй - ще си загубиш цветето по-бързо,отколкото предполагаш...А и ми изглеждат доста бледи и жълтеникави листата - ползваш ли нещо против хлороза ? Аз ползвам секвестрен,като се наложи - това е железен микротор за борба с хлорозата,има го в агроаптеките.

Да се намеся и аз със съвет-спазвай точно пропорциите от опаковките, да не плачеш като мен :l . Предозирането води до :-da . Аз се опитах да се преборя с белокрилката с Б58, но останах без Пепино.

Re: Гардения

08 Апр 2010, 09:42

Мерси за съветите,днес ще купя и ще пробвам. :P

Re: Гардения

09 Апр 2010, 10:09

Аз пак да подосаждам,напръсках гарденията вчера с нуреле,но препарата за хлороза не открих, в 3 агроаптеки питах не били чували.Казаха ми зелен камък,та полях с такова.Доста се позачудих,ама си мислех да и дам една ампула желязо,която на мен даваха докато бях бременна. :) :) :) Ама не го направих,моце да пожертвам друга китка да видя ефект от тотемата. :P Та сега ще гледам какво ще стане с гарденията.Колко често мога да я поливам със зеления камък

Re: Гардения

09 Апр 2010, 11:01

vaniamonika написа:Колко често мога да я поливам със зеления камък

На препарата, който аз имам и не му помня името, пише, че се полива само при нужда, освен това пише, че не се очаква жълтеникавите листа да станат зелени, наблюдават се новите листенца, ако те са зелени, всичко е наред. Успех!

Re: Гардения

09 Апр 2010, 11:43

Железният сулфат,известен като зелен камък,е с по-бавно действие от секвестрена,който тази пролет го използвах за 2-3 сакъзчета,ефектът на потъмняване на листата дойде видимо след седмица,през която правих 2 поливания само.Секвестренът е за предпочитане пред зеления камък и поради това,че не води до промяна на рН/киселинността/ на почвата в саксията.Знаете,предполагам,че като желязна сол на сярната киселина,зеленият камък причинява промяна на рН - растенията усвояват само феройоните.Така че внимателно със зеления камък,има цветя,които не понасят повишената киселинност на почвата...Гарденията предпочита кисела почва,но все пак всичко си има граници,нали... :f

Re: Гардения

09 Апр 2010, 16:41

cvetar написа:Железният сулфат,известен като зелен камък,е с по-бавно действие от секвестрена,който тази пролет го използвах за 2-3 сакъзчета,ефектът на потъмняване на листата дойде видимо след седмица,през която правих 2 поливания само.Секвестренът е за предпочитане пред зеления камък и поради това,че не води до промяна на рН/киселинността/ на почвата в саксията.Знаете,предполагам,че като желязна сол на сярната киселина,зеленият камък причинява промяна на рН - растенията усвояват само феройоните.Така че внимателно със зеления камък,има цветя,които не понасят повишената киселинност на почвата...Гарденията предпочита кисела почва,но все пак всичко си има граници,нали... :f


Е, това се казва знаене, а не налучкване...по подразбиране! Искаше ми се тук да сложа имотикона на цветар с огромна книга, ама като няма такава, оставям я на вашето въображение!

Re: Гардения

16 Апр 2010, 13:42

baba_tzveta написа:
cvetar написа:Железният сулфат,известен като зелен камък,е с по-бавно действие от секвестрена,който тази пролет го използвах за 2-3 сакъзчета,ефектът на потъмняване на листата дойде видимо след седмица,през която правих 2 поливания само.Секвестренът е за предпочитане пред зеления камък и поради това,че не води до промяна на рН/киселинността/ на почвата в саксията.Знаете,предполагам,че като желязна сол на сярната киселина,зеленият камък причинява промяна на рН - растенията усвояват само феройоните.Така че внимателно със зеления камък,има цветя,които не понасят повишената киселинност на почвата...Гарденията предпочита кисела почва,но все пак всичко си има граници,нали... :f


Е, това се казва знаене, а не налучкване...по подразбиране! Искаше ми се тук да сложа имотикона на цветар с огромна книга, ама като няма такава, оставям я на вашето въображение!

Цветар,моля за помощ,никъде не откривам секвестрен,колко струва,може да помоля да ми пратиш с наложен платеж,че тоя зелен камък нищо май не подейства.Иначе милата вече има един цвят :f ИзображениеAромата е страхотен,а е само един цвят.Има нови листенца,но май и те жълтеят.Изображение

Re: Гардения

16 Апр 2010, 18:23

vaniamonika написа: Цветар,моля за помощ,никъде не откривам секвестрен,колко струва,може да помоля да ми пратиш с наложен платеж,че тоя зелен камък нищо май не подейства.Иначе милата вече има един цвят :f

Аз го намерих за около 4 лева,а ти къде търси ? Така и не пишеш в профила си откъде си,гледам,че повечето потребители си го спестявате това като информация,защо ли ? Това е просто помощна информация,но не се попълва - е как да ви се помага....
http://www.ukazatel.bg/marktrejd-ood-10936.html
просто не мога да повярвам,че в голям град като В.Търново няма свястна агроаптека... :?
Добави отговор