Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Гардения

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Гардения

Мнениеот cvetar » 16 Апр 2010, 18:23

vaniamonika написа: Цветар,моля за помощ,никъде не откривам секвестрен,колко струва,може да помоля да ми пратиш с наложен платеж,че тоя зелен камък нищо май не подейства.Иначе милата вече има един цвят :f

Аз го намерих за около 4 лева,а ти къде търси ? Така и не пишеш в профила си откъде си,гледам,че повечето потребители си го спестявате това като информация,защо ли ? Това е просто помощна информация,но не се попълва - е как да ви се помага....
http://www.ukazatel.bg/marktrejd-ood-10936.html
просто не мога да повярвам,че в голям град като В.Търново няма свястна агроаптека... :?
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Гардения

Мнениеот vaniamonika » 16 Апр 2010, 18:37

Извинете за безпокойството,ако бях открила нямаше да ви безпокоя.Поправих си грешката да пише откъде съм.
Аватар
vaniamonika
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Мар 2010, 12:34
Местоположение: В.Търново,Първомайци

Re: Гардения

Мнениеот stela75 » 19 Апр 2010, 21:51

здравейте
аз намерих препарата за хлороза - секвестрен..но проблема е че не мога да разбера как да го разредя със вода...надписа на пакетчето е замазан и аз го видях чак като се прибрах в къщи...
Моля цветар да ми помогне с дозирането :b
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Гардения

Мнениеот cvetar » 20 Апр 2010, 17:41

stela75 написа:здравейте
аз намерих препарата за хлороза - секвестрен..но проблема е че не мога да разбера как да го разредя със вода...надписа на пакетчето е замазан и аз го видях чак като се прибрах в къщи...
Моля цветар да ми помогне с дозирането :b

Здравей,Стела ! Да ти кажа,и да не ти бяха изтрити надписите,пак щеше да се затрудниш - написано е с много ситни букви и малко неразбираемо за любител...Но не се притеснявай - и аз бях затруднен как да си приготвя разтвор за поливане на боледуващите ми сакъзчета преди години...Ползвам го дълго време вече и ако желаеш,прави като мен.И аз питах консултантката в агроаптеката как да постъпя,и нещата стават добре,има ефект определено.Вземаш 1.5 л бутилка от мин.вода и в нея сипваш равна чаена лъжичка от секвестрена - или използвай пластмасова малка лъжичка - това е около 2 гр на 1.5 л. вода.Ползвай престояла постоплена,а не студена хлорирана вода от чешмата.Секвестренът се разтваря добре и разтворът се оцветява интензивно в тъмен цвят - разбъркваш добре.Поливаш болните от хлороза внимателно,не директно в корена,отстрани в пръстта малко,и не наливай по много от разтвора - просто с този разтвор заместваш редовната налагаща се поливка.Указаната бутилка ми стигаше на мен за 8-9 средни саксии за едно поливане.Ако имаш по-малко саксии - направи половин доза.Ако поливаш болно цвете в голяма саксия - не увеличавай дозата - по-добре внеси препарата с няколко поливания по малко. Може профилактично да полееш и здрави цветя,за да не заболеят - все пак това не е лекарство, а е микротор.Тогава намали просто наполовина дозата секвестрен.Ефект има не веднага - бледите листа се оцветяват в зелено след седмица до десетина дни,първо малките листа по върха - след поне 2 поливки.Аз внасям секвестрена така,с поливане и съм доволен,полял съм всички сакъзчета и профилактично с разреден тор.Може да се внесе и с пръскане на листата с 0.2 % разтвор - така пише.Ама много цапа.....Та избери си как ще правиш - и търпеливо изчакай,не преполивай.Специално за бледи листа при сакъзчета повече от три поливки със секвестрен не съм правил,но на всички здрави също сложих веднъж.Не казваш колко ти е голямо и какво е цветето,но мисля,че ще ти е полезно това писание.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Гардения

Мнениеот ROSSE » 20 Апр 2010, 19:04

Cvetar :pp2
Може ли с този препарат да полея клематиса си?
Много е красив " Капитан Туйло" ,но листата му са много жълти,а вече се готви да ме зарадва.
:f
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Гардения

Мнениеот cvetar » 20 Апр 2010, 19:12

Може :-p
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Гардения

Мнениеот stela75 » 20 Апр 2010, 20:14

много ти благодаря Цветар :f
цветето не е едно а няколко...
1.малка гардения
2.хибискус - на две години
3. две от драцените ми...
това са видимите поражения... но аз много ти благодаря за съвета за сакъсчетата защото до сега не съм гледала сакъзи и мушката..Тази есен моите съседки насила ме завъдиха с разни минита,налби, мушки ,сакъзи...та имам около двадесетина саксии и от тях...Струва ми се че листата им жълтеят та ще им приготвя и на тях профилактичната доза
Отново много ти благодаря за бързият отговор.. :-p :-p :-p
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Гардения

Мнениеот ROSSE » 21 Апр 2010, 08:59

Благодарности и от мен :-da
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Предишна

Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани