Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 04 Яну 2010, 18:50

novak написа:Здравейте. Казвам се Ангел и съм на 13 г. :-vv Преди две - три години реших да си засъда лимон и невероятно поникна. Сега е стройно, 1 , 70 метрово дръвче. Поливам го редовно и режа върха на стъблото за да може да се разклони. Има 3 - 4 големи разклонени и когато намокриш листата мерише на лимон. Изкарвам го навън през лятото и го пръскам с вода, но никога не съм го наторявал и тем подобни ;(. Исках, ако може някой да ме посъветва какво да правя с него за да може да почне да цъфти и ражда. МОЛЯ ВИ СЕ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ , ПОМОГНЕТЕ МИ

Здравей,Ангеле и добре дошъл ! Има начин да ти помогнем,но като за начало е хубаво да прочетеш малко - за да си изясниш повечето от нещата,за които питаш.Тук в тази тема има много полезни неща,не пропускай да я изчетеш цялата.Прочети и тази цялата тема - viewtopic.php?f=17&t=103 ... А после,като имаш конкретни въпроси,ако не се повтарят с тези от тази тема - ще отговаряме,къде ще ходим...Мисля,че можем да ти помогнем,но първо трябва да си изясниш основните неща.Общо взето - да,трябва да се облагороди лимонът ти,за да ти цъфти и плододава.Но защо и как - всичко имай търпението да прочетеш в тези 2 теми,за да не го предъвкваме отново и отново,защото има вече отговори на повечето от въпросите ти.Ще разбереш не само защо трябва да се облагороди дръвчето,поникнало от семка,а и как може сам да си го облагородиш - има много обяснения и снимки.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот novak » 06 Яну 2010, 14:24

blagodarq vi mnogo :P
Feel The Magic in http://www.magiata.net !!!
Аватар
novak
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Яну 2010, 17:14

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот jim_bings » 22 Яну 2010, 21:58

здравейте имам лимон които си го купих от изложението на флората в НДК през 2007 и малко след това почна да цъфти тъкмо стане плодче и падне от всичките едно задържа не стана едро по малко беше от капачка на бутилка за вода от 1,5 литра стана леко жълто и почна да се спаружва и аз го откъснах и от тогава не е цъфнал какво мога да направя за да цъфне и почне да дава плодове
Аватар
jim_bings
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2010, 21:26

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 23 Яну 2010, 16:52

jim_bings написа:здравейте имам лимон които си го купих от изложението на флората в НДК през 2007 и малко след това почна да цъфти тъкмо стане плодче и падне от всичките едно задържа не стана едро по малко беше от капачка на бутилка за вода от 1,5 литра стана леко жълто и почна да се спаружва и аз го откъснах и от тогава не е цъфнал какво мога да направя за да цъфне и почне да дава плодове

Ами като за начало,за да не гадаем,пусни една-две снимки на лимона и опиши условията,при които го отглеждаш - каква му е почвата,саксията,торил ли си го и с какво...на каква светлина е...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот jim_bings » 23 Яну 2010, 22:06

ами той лятото е на терасата кадето сутрин го грее малко сланце след обяд е на сянка а зимата е ватре не близо до прозорец ама има светлина до него в почвата няма тор тя от тази дето се продава в цветарските магазини Изображение Изображение
Аватар
jim_bings
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2010, 21:26

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 14 Апр 2010, 15:28

Наближава времето за облагородяване на цитруси...ако сте пропуснали да направите това,докато вашето диваче е било по-тъничко,можете да разгледате как един опитен градинар от Майорка прави облагородяване и на по-дебели подложки.Разгледайте,няма да съжалявате.... :) Първият начин там,Plaque graft,показва облагородяване на дебеличка цитрусова подложка.Останалите начини са много подходящи за наши видове овощни дръвчета,хибискуси,смокини....
http://www.jardin-mundani.com/English/GRAFTS/Grafts.htm
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот xegoux » 03 Май 2010, 23:15

Четох четох направо ми се насълзиха очите.Всеки крие нещо тук! :-D Аве хора я кажете от къде си купувате цитрусите.Мен ме е хванала цитрус манията то няколко години кажете от къде човек може да си закупи сортови дръвчета, както си му е реда с гарантиран произход.И друго как става тая работа със резците, снимков материал стъпка по стъпка.Какво се прави?друго си е някой да го обясни по нашенски?
Аватар
xegoux
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Юли 2009, 16:16

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 04 Май 2010, 16:00

xegoux написа:Четох четох направо ми се насълзиха очите.Всеки крие нещо тук! :-D Аве хора я кажете от къде си купувате цитрусите.Мен ме е хванала цитрус манията то няколко години кажете от къде човек може да си закупи сортови дръвчета, както си му е реда с гарантиран произход.И друго как става тая работа със резците, снимков материал стъпка по стъпка.Какво се прави?друго си е някой да го обясни по нашенски?

Не казваш защо са ти се насълзили очите :) ...дали от изчитането на цялата тема,или от многото информация в нея ? Аз лично нищо не крия и се постарах да ви поднеса максимално просто и ясно какво трябва да направите,за да си имате облагороден цитрус в къщи...Цитрусови дръвчета не купувам,сам мога да си облагородя,и се постарах и вас да запаля с показаното,което е напълно достатъчно,за да можете сами да се сдобиете с облагородено дръвче.А ако ти,xegoux, търсиш да си купиш - има разсадници,които предлагат.Ако си прочел цялата тема,там е обяснено всичко стъпка по стъпка и със снимков материал,че и по нашенски .Още от първа страница има линкове към сайтове с картинки,има и филм от Youtube за облагородяване на цитруси - ти май изобщо не си прегледал темата ? А да си ни казал дали имаш готова подходяща подложка,че да се интересуваш как да я облагородиш ? Ето ти и един реномиран разсадник до Пловдив ...http://www.palmi.bg/bg/products/27-kumkvat.html Има да се продават и в Ботаническата градина в София,изложенията "Флора" в Бургас,София...Доста от големите цветарски магазини продават вкоренени резници ,внос от Холандия.Има и в Баумакс.Разсадник от Петрич - виж тук...http://www.razsadnik-bg.com/content/view/76/82/ . Но въпреки всичко удоволствието от отглеждането на дръвче,създадено от вашите ръце,няма с какво да се сравни...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот xegoux » 04 Май 2010, 21:13

Очите ми се насълзяват като гледам в този сайт http://users.kymp.net/citruspages/home.html !
А що се отнася до отглеждането еми трябва да започнеш от някъде нали?Не мога да взема трева и да я облагородя ?Флора,магазини,изложения аве искам като си купя нещо на него да пише сотр еди си какъв ..... За това питам! Моите уважения.... А и този линк с Кумкват-четататата ? Трябваше да получа удар ли гледайки цената :?
Аватар
xegoux
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Юли 2009, 16:16

Re: Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

Мнениеот cvetar » 04 Май 2010, 23:04

Верно,отнякъде все се започва... :-p то няма и много възможности за избор - или си купуваш и имаш готови дръвчета,или си отглеждаш подложки,които облагородяваш с този вид,който искаш или можеш да намериш,за да вземеш от него резници.И понеже голямата част от хората любители-цветари искат сами да си създадат и отгледат дръвче,съм се постарал да им помогна с темите тук за цитруси.Ако си търсиш готови облагородени дръвчета,не вземай от холандските прехвалени - по-добре потърси в местни разсадници да си купиш,но не вкоренен резник,а за предпочитане е облагородено семеначе.Та това е най-общо - ти си решаваш какво точно искаш.Един съвет,ако приемаш - може да си купиш за начало облагородено дръвче,а ако ти се иска да имаш още,ще си отгледаш семеначета,които ще облагородиш,като използваш резници и пъпки от твоето дръвче.Ако пък имаш познати с ценен вид,от който искаш и ти да имаш - помоли ги да ти вкоренят клонче с въздушен отвод.Тук в темите всичко това е коментирано и ако се прочетат,ще ти стане ясно. А за сълзите и мечтите - не е лошо човек да позяпа по чуждите красиви картинки,но не помага да си намериш дръвче...Преди да предприемеш покупка,прецени какви условия можеш да осигуриш за отглеждане на дръвчето - къде ще го сложиш,какви са му изискванията за почва,светлина,топлина през всички сезони....и дали ти ги имаш в къщи,за да не го изгубиш при неправилно отглеждане.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron