раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Ашладисване на стаен лимон

20 Мар 2009, 14:58

keisi-flowers написа:Cvetar аз сам съвсем нова тук но не мога да не кажа колко се радвам,че ви открих и мога да науча много от вас!

Приятно ми е да те приветствам с добре дошла :f :f ! Може да напишеш като новодошла нещо повече за себе си тук, ако желаеш...
viewtopic.php?f=2&t=169

Re: Ашладисване на стаен лимон

20 Мар 2009, 15:19

Благодаря много Cvetar ,най-после и аз да случа на Хора :P
Само да се ориентирам малко и започвам да ви досаждам :D

Re: Ашладисване на стаен лимон

20 Мар 2009, 17:09

keisi-flowers написа:Благодаря много Cvetar ,най-после и аз да случа на Хора :P
Само да се ориентирам малко и започвам да ви досаждам :D

Няма такава работа :) Привет и добре дошла :f Сто процента ще намериш приятели,защото тук всички сме си приятели. Врагове нама и всички сме като едно голямо семейство :D

Re: Ашладисване на стаен лимон

20 Мар 2009, 18:26

keisi-flowers написа:Благодаря много Cvetar ,най-после и аз да случа на Хора :P
Само да се ориентирам малко и започвам да ви досаждам :D

досаждането ще е двупосочно :)
защото си наблизо до Палм център и там има много китки :f
ши тъ навивавме да ни пращаш :-vv

Re: Ашладисване на стаен лимон

20 Мар 2009, 19:50

keisi-flowers написа:Благодаря много Cvetar ,най-после и аз да случа на Хора :P
Само да се ориентирам малко и започвам да ви досаждам :D


Здравей! Асеновград ми е много драг и имам много хубави спомени от там. Напоследък ми се случваше често да идвам там /особено лятото миналата година/ и много се кефехме на прекрасния ви център и специфичния макроклимат на града, в който, както в Пловдив старото и новото са с много силно присъствие и някак си - носталгично преплетени. :f А иначе, тук при нас е весело и приятно и наистина си мисля, че ще ти е комфортно във форума. :da . А темата за цитрусите е може би една от най-богатите на компетентни съвети :-vv

Re: Ашладисване на стаен лимон

20 Мар 2009, 19:52

E,това май беше темата за цитруси.....я да си я продължа...с малко хубави снимки за желаещите да облагородяват цитруси :) Тук обаче ще видите една особеност - Т- нарезът на подложката е направен обратно - Т-то е обърнато или на английски език - inverted-T incision. Много подробни снимки - не ги пропускайте....
http://aggie-horticulture.tamu.edu/citr ... udding.htm

Re: Ашладисване на стаен лимон

20 Мар 2009, 21:12

Mama Dani следващия път да се обаждате ,ще се радвам да изпием по кафе, а и моята мама е Дани :)

Re: Ашладисване на стаен лимон

20 Мар 2009, 21:17

cvetar написа:E,това май беше темата за цитруси.....я да си я продължа...с малко хубави снимки за желаещите да облагородяват цитруси :) Тук обаче ще видите една особеност - Т- нарезът на подложката е направен обратно - Т-то е обърнато или на английски език - inverted-T incision. Много подробни снимки - не ги пропускайте....
http://aggie-horticulture.tamu.edu/citr ... udding.htm

Мале Cvetar направо си златен с тези открития :)

Re: Ашладисване на стаен лимон

20 Мар 2009, 22:58

Цветар, инфото е много добро. Зарибявка се случвааа и ще взема да си купя нож за пресадки. :-p

Re: Ашладисване на стаен лимон

21 Мар 2009, 10:59

evge написа:Съжалявам, че не успях да кача още снимки. Моята колекция е от две части - едната част от дръвчетата са купувани в България, другата от другаде. Рисковано е да ги оставяте навън през зимата. Намерете им място на закрито по възможност. Преди 4-5 години имах замръзнали 2 дръвчета дори в стая, която не се отоплява (при температура навън -20 градуса във Варна). Дори да не замръзнат - се стресират и после няма да имат плод (даже с години).
По света има много интересни цитруси - сред най-странните са цитрон ръката на Буда (плод под формата на ръка) и бергамона (носещ щастие). За съжаление ги нямам, но правя всичко по въпроса да ги намеря. Можете да ги видите в търсачките. Търся лайм - във форумите пише, че някой си е купил в България, но не пише къде.

Другата ми колекция е от нарциси - имам около 70 различни вида, също събирани с години. Всяка година си решавам какво ще купувам (цветя) и така тази година ще е на карамфила. Купувам всичко, което се предлага и събирам от познати с градини. Старите колекции от цветя попълвам, когато намеря нови сортове.

Искам да кажа за ръката на Буда,че наистина е много атрактивен и си заслужава да го имате в колекцията.Аз имам 3 цитрона и около 10 ина малки ,които встъпват в плододаване много бързо още на 1-2 година
Добави отговор