Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Ашладисване на стаен лимон /Grafting & Budding citrus trees/

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот marchela » 05 Яну 2009, 13:34

И аз като теб Ани ме е жал да го изхвърля защото мъжът ми го оформи добре и
го използвам за украска.Лимонът ни според мъжът ми бил много хубав и бил от лимоните на баба Пена но аз още не съм ги кусала. :lol: :lol: По принцип го гледам мисля добре-торя си го,под хасмата е,не е на течение,но не ми е ясно защо не иска да ме зарадва с плодове.Ще го държа още малко и като ми писне.....на боклука.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот zamakat » 08 Яну 2009, 23:59

недей го изхвърля, а го дай да го сеем в земята и да го завием на зима и да видим дали ще оцелее и дали ще можем да гледаме лимони отвън в земята направо като семейство Серафимови в село Велика. Там има вече големи лимончета и портокали.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот marchela » 09 Яну 2009, 08:22

Ако и това лято не ме зарадва с лимон ще ти го донеса със сигурност.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот evge » 16 Яну 2009, 21:25

Според мен лимонът, който не дава плодове може да се постави в условия на промяна - например може да го пръскате обилно един път седмично с хладка вода в банята и да намерите конска тор от някъде, която да добавите в почвата. Проверете дали не е поставен на течение в стаята! Аз отглеждам любителски около 60 различни цитрусови дръвчета. Имах подобен проблем - две, три дръвчета не плододаваха, но го разреших по този тачин. И аз купих една книга за отглеждане на лимони на проф. Серафимов от антиквар и съм доволна от съветите му. По Черноморието се виреят добре.
Аватар
evge
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Яну 2009, 21:09

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот zamakat » 17 Яну 2009, 00:45

evge,ти много ме заинтересува с твоите 60 цитрусови .Сигурно имаш и други, освен лимончета.А освен лимона имам кумкват ,мини мандаринче, и портокал.Сподели малко опит.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот evge » 17 Яну 2009, 20:25

Имам няколко сорта лимони, кумквати, мандарини, портокали, грейпфрути, каламондини и танжело. Проблемът е мястото през зимата. Затова някои лимони 2-3, които ми се повтарят ще се наложи да ги продам. Постоянно си купувам нови сортове. Само през този месец имам 2 нови дръвчета - лимон и танжело. Имам подкрепата със съвети от моя дядо, който е на почти 90 години и до преди 20 години гледаше в едно балканско село. За Черноморието съм сигурна, че виреят добре. Като купувате нови растения проверявайте дали са добре вкоренени и дали нямат паразити. Даже е добре веднага да ги напръскате за всеки случай и чак после да ги поставяте при другите. Изобщо това е забавно занимание да колекционираш цитруси - и почти няма отказване - има стотици видове...Ако някой има дръвче лайм може да направим размяна. Аз успях да вкореня нови лимонови растения. Също се справих и с пресаждане на пъпка, но по-трудно. Много добре е показано на снимките във форума. Успехът идва след опити. Правих опити да кача снимки, но не се получи.
Аватар
evge
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Яну 2009, 21:09

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот Gradinar » 17 Яну 2009, 20:39

evge написа:Имам няколко сорта лимони, кумквати, мандарини, портокали, грейпфрути, каламондини и танжело. Проблемът е мястото през зимата. Затова някои лимони 2-3, които ми се повтарят ще се наложи да ги продам. Постоянно си купувам нови сортове. Само през този месец имам 2 нови дръвчета - лимон и танжело. Имам подкрепата със съвети от моя дядо, който е на почти 90 години и до преди 20 години гледаше в едно балканско село. За Черноморието съм сигурна, че виреят добре. Като купувате нови растения проверявайте дали са добре вкоренени и дали нямат паразити. Даже е добре веднага да ги напръскате за всеки случай и чак после да ги поставяте при другите. Изобщо това е забавно занимание да колекционираш цитруси - и почти няма отказване - има стотици видове...Ако някой има дръвче лайм може да направим размяна. Аз успях да вкореня нови лимонови растения. Също се справих и с пресаждане на пъпка, но по-трудно. Много добре е показано на снимките във форума. Успехът идва след опити. Правих опити да кача снимки, но не се получи.


Можеш да си направиш профил в http://gallery.cvetq.info и след това да ги покажеш тук!
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот Charodeika » 17 Яну 2009, 21:04

Ох зимата наистина е трудно,миналото лято мъжа ми ми подари червен портокал ,който от есента постоянно се отрупва с пъпки ,които обаче падат ,а и младите клончета потъмняват:l с нетърпение чакам да се затопли навън ,за да отцелее поне една и да го видя какво ще роди:D
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот evge » 17 Яну 2009, 21:25

Според мен за да потъмняват младите клонки и да падат листата, дръвчето има щитоносни въшки и то много, които образуват налеп като мед и после се появаява тъмен налеп. Почти съм сигурна. Съчетано с преполиване и влажно помещение става така. Може да си купиш препарат да напръскаш с него и после измиваш обилно налепа с вода под душ (поставяш съда в торбичка да не се мокри почвата), след което пръскаш с бордолезов разтвор обилно. Така може да го спасиш.
Аватар
evge
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Яну 2009, 21:09

Re: Ашладисване на стаен лимон

Мнениеот Charodeika » 17 Яну 2009, 21:40

Няма щитоносни въшки , специално той е под щателно наблюдение ,за влажно помещение знам ли ,аз все си мисля ,че причината е в местоположението ,сложила съм го до вратата на терасата ,и си мисля че това отваряне и затваряне е проблем , само от едната страна на растението се получава този проблем ,ох къде ли да го сложа.
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]


cron