Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Моля ви за помощ!!!

10 Яну 2010, 16:57

Моля ви за съвети и напътствия!
Сдобих се със семенца от екзотични растения. Много се страхувам да не ги потроша/незная как точно да ги посея,кога и в каква почва/.
Със семената получих и една инструкция,която не ми вдъхва много доверие.
Моля ,компетентните в област екзотика,да предадат малко от своя опит!
Ще съм ви безкрайно благодарна!!!
Семенцата са:
Podalyria calyptrata
Psoralea pinnata
Dierama pendulum
Благодаря на всички които ще се отзоват!!!
Обичам ви :D

Re: Моля ви за помощ!!!

11 Яну 2010, 13:32

Защо не ти вдъхва доверие инструкцията... :pp2

Re: Моля ви за помощ!!!

11 Яну 2010, 14:08

Здравей bombaibm!
Не ми е ясно,какъв е този влагозадържащ субстрат,в който трябва да посея семенцата.
В цветарските магазини има най различни почви - каква точно трябва купя?
И после тези найлонови пликчета около саксийките с вода - няма ли да изгният семенцата?
Ще ми се да има по традиционна технология за засяване .Никак не ми харесва торфа.
:(
А може и да не съм права :-D
.....но не искам да загубя тези семенца!

Re: Моля ви за помощ!!!

11 Яну 2010, 15:45

Здравей, Роси.Не ми са известни тези китки, но диерамата знам и за нея наистина ще е жалко.И аз поръчах разни семена и скаро сигурно и аз ще съм на същото положение :)

Re: Моля ви за помощ!!!

11 Яну 2010, 16:26

Сей в началото на април и си следвай инструкциите ако семената искат предварителна обработка. Те не са случайни. По-ранното посяване изисква доосветяване със специални лампи, а растенията по-лесно се изтеглят и заболяват. За субстрат се ползва обеззаразена пресята със сито почва, смесена с пясък или перлит. За пресяване ползвам кошница за пържене (струва 1,5 лв в евтините магазини).

Re: Моля ви за помощ!!!

12 Яну 2010, 10:45

Вени,благодаря ти за отговора! :D
Само незная как ще издържа до април?
Аз смятах да ползвам сега топлината на парното, а през април как ще осигуря топлината нужна за поникване на семената? :(

Re: Моля ви за помощ!!!

12 Яну 2010, 14:54

Според мен трябва да правиш всичко както е в инструкцията, естестено ако има някой във форума който се е занимавал със тези растения нека да си каже мнението...
традиционната технология е за традиционните растения , а тези твойте са нетрадиционни за нас,
влагозадържаш субстрат е чистия торф без пясък и перлит,пликчетата със вода са за да има постоянна влага.
:pp2 Успех :pp2

Re: Моля ви за помощ!!!

13 Яну 2010, 14:36

Благодаря ви за съпричастието милички!
:-da
Ще ви държа в течение на моите мъки.....
и пак ще питам,кое как става...
дано се получи :da1 :da1 :da1
Добави отговор