Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

28 Юни 2009, 00:32

1.Прозрачна саксия-защото корените фотосинтезират(епифит е).
2.Субстрата е борови кори.
3.Полива се когато корените посивеят, когато са зелени имат достатъчно влага, а не по брой отминали дни от последното поливане.
За повече информация прочети цялата тема не е голяма.Късмет :D

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

07 Сеп 2009, 18:57

Привет, аз имам проблем с един мини фаленопсис. След покупката му от Кауфланд го присадих поради начина им на гледане. Имаше доста изгнили корени. :( Бе красиво навъфтял и ми дожалч да отрежа цветоносите. Вече окапаха цветовете ,но ме притеснява пожълтяването и изсъхването на листата. :? Кавво бихте ме посъветва ли да направя?
http://vverji.snimka.bg/hobby/orhidei.393102.13776835

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

07 Сеп 2009, 19:56

Ами, аз пожълтели листа на снимката не виждам. Снимай да видим това което те притеснява. Лично на тази снимка си изглежда доста жизнен.

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

07 Сеп 2009, 22:43

Да снимката е от преди процеедурата с присаждането . Това е в момента
http://vverji.snimka.bg/flowers/problem ... 7.14701279
зле изглежда с това отпуснато листо..... :l

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

07 Сеп 2009, 23:56

Изглежда като преполян. Кажи как го гледаш, на колко време го поливаш, с какво го ториш, къде се намира( топло/студено ) и т.н.

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

08 Сеп 2009, 12:19

Поливам го както и другите орхидеи на 2 седмици чрез потапяне. Сутрин през горещините оросявах листата и въздушните корени.Торя при поливането

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

08 Сеп 2009, 13:33

В началото на тази тема мисля, съм писал за поливането по цвят на корените. Другите ти листа обаче си изглеждат наред. Снимай най-малките и самия връх(листата) да го видим и него. Лошото при фалчовците, е че ако не е бил поливан достатъчно листата се сбръчкват и повече не се оправят, започвайки така от най-долните. Което кара повечето хора да ги поливат повечко, което ги доубива. От снимката не мога да видя, снимай листата по-добре. Цветоноса не е важен в случая. Казваш че ториш с всяко поливане, което е добре - така се препоръчва, но с какъв тор, с каква концентрация, специално за орхидеи ли е... Колкото до пресаждането не трябва да се бърза, когато се навият много корени, тогава само. За всеки случай снимай и корените.

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

09 Сеп 2009, 10:10

Тора е от цветарницана специално за орхидеи с азот, фосфор и т.н. а не съм запомнила съставките му.При присаждането отрязах доста от корените и сега не се виждат през саксията.Върха му е само средното листо.. Няма наченки на друго. Снимка ще направя довечера и ще покажа състоянието му

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

09 Сеп 2009, 11:08

Корените е добре да се виждат, фотосинтезира с тях. Ама като са заровени - нека така си останат, не ги разбутвай защото са крехки. Иначе пожълтелите листа можеш да ги подрежеш с остър нож докъдето ги стигнеш. Но ги отрежи няколко дни преди поливане, т.е. да има 2-3 дена от отрязването до поливането.

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

09 Сеп 2009, 11:40

Добре ще ги подрежа .. а това може да е чат следващата седмица. Благодаря за съвета
Добави отговор