Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

12 Мар 2012, 17:23

Благодаря много!Имам вече и течен тор и така ще правя на следващото напояване!Значи на всяко напояване да слагам и тор.
Аз сега си поръчах една пластмасова саксийка и смятам там да сложа Дендробиума
http://emir.bg/order/index.php?main_page=product_info&cPath=13_63_169&products_id=964
Смятам отдолу да сложа и малко камъчета да се отцежда по добре.Някои ползвал ли е такава?

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

27 Мар 2012, 17:25

Най-после дочаках и аз цвят на фаленопсис в домашни условия тази пролет....Е,струваше си чакането.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

14 Май 2012, 07:56

От кога чакам да видя орхидейката, Цветар :D

Много нежен млечнобял цвят. Разкошна е!

Моето мини още седи цъфнало. Който дойде вкъщи, се залепя най-напред за него :P

Миши, мите орхита са в прозрачни пластмасови саксийки. Дупча ги отсъде с един поялник. Държа ги в стъклени прозрачни кашпи. Минито разви много бързо кореновата си система, откакто го преместих. Сега реанимирам една бяла като на Цветар. Дано потръгне и с нея.

Да споделя впечатления: много целеустремени и последователни китки са фаленопсисите. Когато решат да развиват корени, правят само това, решат ли да правят листа, спират другите дейности.

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

14 Май 2012, 20:16

Rea написа:От кога чакам да видя орхидейката, Цветар :D
Много нежен млечнобял цвят. Разкошна е!
Моето мини още седи цъфнало. Който дойде вкъщи, се залепя най-напред за него :P

И аз чаках...и вече 2 месеца и се кефя на цвета...Не зная колко още ще го задържи - но много я бива,да.

Изображение

Изображение

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

19 Юни 2012, 00:16

Здравейте, имам проблем с моята орхидея (същата е като на cvetar) има някакви зеленикави петна по листата на почти всички цветове . Ако някой може да помогне и да ми каже какво да правя ? НЕЗНАМ ДАЛИ Я ГЛЕДАМ ПРАВИЛНО ИМАМ Я От няколко месеца и си цъфтеше нормално , но скоро не е цъфнала . Като си я купих ми казаха, че трябва да я потапям в съд с вода и до постои така няколко минути (така ли се поливат попринцип)? :l

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

19 Юни 2012, 11:25

ами най добре е да видим снимка, но по описанието причина на ботритис. не е страшно, но цвета не може да се спаси, просто изчакай да прецъфти, махни цветовете и профилактично с водата с поливането използвай някой системен фунгицид. успех! :D

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

19 Юни 2012, 13:29

ето така изглежда цвета, но не на всички има такива петна
Изображение

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

24 Юни 2012, 15:46

Здравейте и от мен!
От скоро имам орхидея фаленопсис, много е красива - бели цветчета с розово и лилаво. Моля ви за съвет - първите две седмици всичко беше наред с нея, но след това, за една нощ, извъднъж едното клонче пожълтя и цветовете изпокапаха. След дълго четене във форумите махнах отрязах, но след като я полях, и другите две клончета с много цветове също изсъхнаха, все още не са окапали, но мисля, че това им предстои. Не мога да разбера защо, предполагам, че съм я преполяла. Сложих камъчета в саксийката, защото четох, че помагат срещу изгниването, но не мисля, че има подобрение. Вече ми се вижда, че и второ клонче е пожълтяло. Моля ви, бихте ли ми дали съвет какво да правя, много ми се искаше да я гледам и да й се радвам по-дълго време.

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

24 Юни 2012, 19:27

Greta написа:Здравейте и от мен!
От скоро имам орхидея фаленопсис, много е красива - бели цветчета с розово и лилаво. Моля ви за съвет - първите две седмици всичко беше наред с нея, но след това, за една нощ, извъднъж едното клонче пожълтя и цветовете изпокапаха. След дълго четене във форумите махнах отрязах, но след като я полях, и другите две клончета с много цветове също изсъхнаха, все още не са окапали, но мисля, че това им предстои. Не мога да разбера защо, предполагам, че съм я преполяла. Сложих камъчета в саксийката, защото четох, че помагат срещу изгниването, но не мисля, че има подобрение. Вече ми се вижда, че и второ клонче е пожълтяло. Моля ви, бихте ли ми дали съвет какво да правя, много ми се искаше да я гледам и да й се радвам по-дълго време.

И с моята,като я купихме отначало,се случи същото - беше с много цветове,които опадаха в къщи на новото и място.Промяната на условията на отглеждане води до тези нежелани за нас последствия,цветето си реагира и няма да го спреш.Сложи я на постоянно светло място,не я мести да си свикне с мястото.Ще опадат сега цветовете и ...догодина като моята ще те зарадва с нов цветонос.Поливай по-добре рядко и я тори.Изцеждай добре водата след накисването да не остава по корените.И...пусни някоя снимка да я видим.

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

24 Юни 2012, 20:23

cvetar написа:
Greta написа:Здравейте и от мен!
От скоро имам орхидея фаленопсис, много е красива - бели цветчета с розово и лилаво. Моля ви за съвет - първите две седмици всичко беше наред с нея, но след това, за една нощ, извъднъж едното клонче пожълтя и цветовете изпокапаха. След дълго четене във форумите махнах отрязах, но след като я полях, и другите две клончета с много цветове също изсъхнаха, все още не са окапали, но мисля, че това им предстои. Не мога да разбера защо, предполагам, че съм я преполяла. Сложих камъчета в саксийката, защото четох, че помагат срещу изгниването, но не мисля, че има подобрение. Вече ми се вижда, че и второ клонче е пожълтяло. Моля ви, бихте ли ми дали съвет какво да правя, много ми се искаше да я гледам и да й се радвам по-дълго време.

И с моята,като я купихме отначало,се случи същото - беше с много цветове,които опадаха в къщи на новото и място.Промяната на условията на отглеждане води до тези нежелани за нас последствия,цветето си реагира и няма да го спреш.Сложи я на постоянно светло място,не я мести да си свикне с мястото.Ще опадат сега цветовете и ...догодина като моята ще те зарадва с нов цветонос.Поливай по-добре рядко и я тори.Изцеждай добре водата след накисването да не остава по корените.И...пусни някоя снимка да я видим.


Здравейте отново, много благодаря за бързия отговор.
Ето няколко снимки на красивата орхидея, или поне когато беше такава:
Изображение
Изображение

и ето на какво прилича вече

Изображение
Изображение

изсъхналия цветонос го отрязах току що, но се чудя дали да не направя същото и с последния, тъй като мисля, че жълтия цвят и изсъхването е тръгнало по цялото стебълце ....
Добави отговор