Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот sibil » 31 Май 2009, 15:33

Ето я и моята красавица.
в цял ръстИзображение
цветовеИзображение
и коренчетатаИзображение
Всичко ли си й е наред?Струва ми се че на коренчетата им е тясно?
Аватар
sibil
Малко цвете
 
Мнения: 14
Регистриран на: 29 Май 2009, 23:56

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот jekova » 31 Май 2009, 16:03

На фаленопсиса ти всичко му е наред.Корените са здрави.Нищо не прави за сега докато не прецъфти.Когато упадат цветовете не режи цветонос може да се къбудят спящи пъпки по него,а за присаждане- при орхидеите епифити се прави в случай, че субстрата започне да се разлага след около 1-2 години.Повечето орхидеи обичат да им е тясно и не забравяй , че трябва да се присади в борови кори.Относно кафевия корен по средата на коренището е нормално при всички фалчета, защото до там не достижа светлина за фотосинтеза :da1 .Успех за сега,а орхидеята я остави да се климатизира у вас :-da .
Аватар
jekova
Напредващи
 
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Май 2009, 14:49
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот sibil » 31 Май 2009, 16:40

Отново благодаря за бързият отговор.Ще си я гледам с много любов и ще си пускам снимки в темата предназначена за това.Лек ден. :D
Аватар
sibil
Малко цвете
 
Мнения: 14
Регистриран на: 29 Май 2009, 23:56

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот jekova » 31 Май 2009, 16:52

sibil написа:Отново благодаря за бързият отговор.Ще си я гледам с много любов и ще си пускам снимки в темата предназначена за това.Лек ден. :D

Дано и ти обикнеш тези приказна създания както и аз :-p и ще видиш как с всеки изминал ден ще ти се иска да си вземеш още една орхидейка и още една :P .Пиши ще помагам с каквото мога макар ,че съм още твърде нова във форума :b .
Аватар
jekova
Напредващи
 
Мнения: 10
Регистриран на: 31 Май 2009, 14:49
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот HobGoblin » 31 Май 2009, 17:20

Добре ти изглежда фалчото. Едно уточнение да направя само, цветоноса може да го подрежеш но до неактивна пъпка, т.е. такава която не е цъфтяла. Пожелавам ти успех :) а и да знаеш че има няколко вида фаленопсис, които ухаят
http://www.bigleaforchids.com/catalog/-c-53.html?osCsid=vo2bo3angnngb6b7hb35s7l605
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот sibil » 01 Юни 2009, 11:49

Моят за съжаление не ухае.Незнам как изглежда тази неактивна пъпка.Стъблцето ми се вижда съвсем гладко.Ще видим.За сега още си цъфти.Даже днес ми се отвори една пъпка :D :da
Аватар
sibil
Малко цвете
 
Мнения: 14
Регистриран на: 29 Май 2009, 23:56

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Jenny » 02 Юни 2009, 22:44

Gradinar написа:Тук можете да задавате Вашите въпроси за Фаленопсис - Phalaenopsis.

Здравейте ,
Вчера си купих една прекрасна орхидея , и в желанието си да я отгледам добре влезнах да се уча в интернет форуми и сайтове . Прочетох толкова много и противоречааща се информация , че вече се чудя ще оживее ли това растение и как по-точно да се грижа за него .
Орхидеята ми е Phalaenopsis Orchidaceae , купих я в прозрачна пластмасова саксийка , но продавачката ми каза да си купя и една непрозрачна , без дупки , в която да поставя пластмасовата, да я поливам веднъж седмично и да оставям вода в саксийката , а когато прецъфти да я подрежа до втора пъпка . Да я държа на тъмно докато не падне цветът и да я торя веднъж месечно .
Някой ще ми каже ли правилни ли са тези грижи и достатъчни ли са , за да се радвам на моето цвете по-дълго?
Предварително благодаря :-D
Аватар
Jenny
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2009, 22:32

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот HobGoblin » 02 Юни 2009, 23:06

За допълнителната саксия също съм го чувал, но фалчовците фотосинтезират с корените също, добре е да виждат светлина. За поливането съм писал малко по-горе, полива се на "цвят" на корените. Торенето може и по-често от месец, но тора трябва да е по-разреден, в противен случай корените се увреждат. За пъпката се има предвид такава която не е цъфтяла до там да се отреже. За тъмното, това се прави при цветя които са в застой и нещо не им върви, т.е. пренасят се на тъмно, хладно и им се намалява поливането, с две думи симулира им се зима. Това е общоприет метод, не е задължително да го правиш. Успех, грижите си струват, цвета трае много време. Това е прекрасна орхидея и е лесна за отглеждане. Единствено при преполиване може да загние, или да хване вирус.
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Jenny » 03 Юни 2009, 10:45

Много благодаря за информацията и бързия отговор :D
Имам още един въпрос :
Върху едно от листата (в основата на растението ) има кафяво петно , леко вдлъбнато , прилича на изсъхнало . Така я купих , но не се сетих да питам продавачката , на какво се дължи ? Надявам се да не е някакъв признак за болест на растението . Четох , че такива петна може да се образуват от излагане на пряка слънчева светлина , но не съм сигурна , дали това е такова . Иначе листото е здраво , само в средата е това кафяво петно , като изрязано .
Отново благодаря :-D
Аватар
Jenny
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2009, 22:32

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот HobGoblin » 03 Юни 2009, 15:30

Може да е от студ, от слънце, както и от вредители. Когато се оросява, заради слънцето капките се превръщат в мини-лупи които фокусират светлината и прогарят листото.
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]