Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 21 Яну 2012, 18:12

Rea написа::da Дочаках, дочаках! :-v

Радвам се,Rea ! А скоро и аз ще се похваля,защото и моят фалчо има вече 15-см цветонос...Вече расте видимо и с по-бързи темпове.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот slunchice » 27 Яну 2012, 16:27

Моля за помощ!
Точно дочаках орхидеята ми да пусне ново листо, и какво да видя днес - вътре по корените щъкат някакви животинки, като микроскопични червейчета. Ккакво да правя, как да я спася?
Аватар
slunchice
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Сеп 2011, 22:50

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот liljana » 27 Яну 2012, 16:34

Засуши я и ще се оправи :-D
Аз пиша,но не знам каква е орхидеята,не че има значение.
Внимавай с поливането!
Орхидея,само с вода се мори,иначе са като троскот :f
Аватар
liljana
Малко цвете
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Мар 2009, 11:17

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот slunchice » 27 Яну 2012, 16:44

Фаленопсис е, но странното е че досега не съм ги виждала и изведнъж се появиха
Аватар
slunchice
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Сеп 2011, 22:50

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Rea » 24 Фев 2012, 10:04

Ето я и моята красавица :-p

Изображение
:-da Благодаря на всички за съветите, помощта и куража! :-da
Без вас нямаше да дочакам да я видя цъфнала.
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 24 Фев 2012, 10:50

Rea,много е красива.Дано дъъъълго да и се радваш на цветовете ! И моята вече се адаптира и пусна сериозен цветонос,та скоро се надявам и аз да се фукна с цвят.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Mishi » 12 Мар 2012, 15:11

Здравейте момичета!
Много ви се радвам на расотите ви!Прекрасн са!
Аз съм начинаеща в отглеждането на тези бижута и искам да ви попитам тази саксия подходяща ли е?Достатъчно прозрачна ли е?Но проблема ми е че не знам как да кача снимка?
Аватар
Mishi
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2012, 15:04

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 12 Мар 2012, 15:28

Mishi написа:Здравейте момичета!
Много ви се радвам на расотите ви!Прекрасн са!
Аз съм начинаеща в отглеждането на тези бижута и искам да ви попитам тази саксия подходяща ли е?Достатъчно прозрачна ли е?Но проблема ми е че не знам как да кача снимка?

Миши,имаме си тук и...от другия пол.... :) цветари.А проблемът ти се решава лесно ! Помислили сме как да ви облекчим и поне се разходете из разделите и темите на форума,за да го опознаете по-добре !Щеше веднага да попаднеш на специалната ни тема,посветена на качването на снимки...
viewtopic.php?f=16&t=384
Всеки бърза,но без малко четене няма да мине...има си начин за всичко,като потърсиш как става :)

а за саксията - добре е да е прозрачна и с отвори отдолу за изтичане на излишната влага от корите,в които се развиват корените на орхидеята.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Mishi » 12 Мар 2012, 16:55

Извинявам се и много се радвам,че има и мъже които се занимават и разбират от цветя,чудесно е!
Ами аз разбрах,че от там се качват снимки,ама пробвам и не става,ама нищо.
Може ли да питам сега след пресаждането ги напойх,но новите кори отгоре са сухи и се чудя дали да я полея?Поливате ли от горе и как торите?Пак се накисва в разтвор с тор ли?
Аватар
Mishi
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2012, 15:04

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 12 Мар 2012, 17:11

Mishi написа:Извинявам се и много се радвам,че има и мъже които се занимават и разбират от цветя,чудесно е!
Ами аз разбрах,че от там се качват снимки,ама пробвам и не става,ама нищо.
Може ли да питам сега след пресаждането ги напойх,но новите кори отгоре са сухи и се чудя дали да я полея?Поливате ли от горе и как торите?Пак се накисва в разтвор с тор ли?

Саксията с корите и корените се потапя в съд с вода,в която предварително си разтворила тор за орхидеи и си го разбъркала.Не се полива отгоре,за да не засегнеш централното стъбло.Обикновено се потапя така саксията веднъж седмично,може и по-рядко.Ориентирът ти е този - дали корените в прозрачната саксия са изсъхнали.Ако засушиш,няма да умре - но ако поливаш по-често от необходимото може да ти загният корените.Не се шашкай,свиква се...Ще се научиш.Купи си тор за орхидеи,питай продавача или чети на опаковката колко тор на колко вода слагаш...и си готова.Аз потапям моята на 8-9 дни сега през зимата - използвам за водата отрязана 3 л бутилка от минерална вода до половината.Слагам равна чаена лъжичка тор и я разбърквам и потапям саксията за 1 час.После вадя,добре отцеждам водата и слагам саксията в стъклена по-голяма чаша - такива се продават в магазините за цветя,провери и си купи сроред размера на саксията ти.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron