Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Рустифина /Rhus thypfina

раздел декоративно-цъфтящи

Рустифина /Rhus thypfina

Мнениеот baba_tzveta » 27 Ное 2009, 17:05

Позволявам си да пусна още една тема, този път за дръвче, но нали е декоративно-цъфтящо, мисля, че има място при нас, както екзотичните дръвчета, за които вече сме писали-лимон, мандарина, маслината и др.
Това е малко инфо....
Рустифината е едно от най-интересните през зимата ниски листопадни дървета в нашите географски ширини.
Достига височина 4м., в саксия-до 2 м. Короната се разпростира на ширина до 6м. Коренът издържа минимални температури до (-35С).
Цъфти през Юни - Юли, а плодовете узряват през Август.
Рустифината е силно светлолюбив, сухоустойчив и невзискателен към почвата вид.
Отглежда се в много наши паркове и дворове заради високодекоративния вид на червените съцветия и плодовете и прелестната есенна украска на листата.
Ето и снимки от нета
http://www.strelitzia-bg.com/detail.php?item_id=2408#
Аз имам от вида на последната снимка. Мога да ви уверя, че зимата също изглежда прекрасно-на оголените клонки стоят само керемидено-червените съцветия, като коледни свещички. А като го навали снега-истинска прелест.
ПП Имам снимка, но е вече с червени листа и не се виждат съцветията. Ще ви пусна зимна снимка.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Рустифина /Rhus thypfina

Мнениеот zamakat » 27 Ное 2009, 19:15

И аз го харесвам това дръвче , с причудливите чупки на клоните си. Има само един недостатък-прави страшно много издънки, които напълват околното пространство -също като бамбука и ти се взема здравето да чистиш.Затова се въздържам да си го взема.Не знам ти как се справяш.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Рустифина /Rhus thypfina

Мнениеот baba_tzveta » 30 Ное 2009, 11:19

zamakat написа:И аз го харесвам това дръвче , с причудливите чупки на клоните си. Има само един недостатък-прави страшно много издънки, които напълват околното пространство -също като бамбука и ти се взема здравето да чистиш.Затова се въздържам да си го взема.Не знам ти как се справяш.

Моето е още много малко и все още нямам такъв проблем, още повече, че съм го насяла до барбекюто, като порастне, да прави сянка, а там не е сред други растения, така че ще мога винаги да чистя издънките(поне така си мисля-аз знаех, че прави много издънки и затова му избрах такова място).
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Рустифина /Rhus thypfina

Мнениеот zamakat » 30 Ное 2009, 11:37

А, щом е така добре си го измислила, мисля че ще изглежда страхотно, даже си го представям, все едно съм там. :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Рустифина /Rhus thypfina

Мнениеот baba_tzveta » 30 Ное 2009, 15:33

zamakat написа:... даже си го представям, все едно съм там. :)

За съжаление аз също само си го представям и порастналото дръвче и барбекюто....
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Рустифина /Rhus thypfina

Мнениеот sosmy » 06 Юни 2011, 14:53

Имам въпросче. Мисля, че се сдобих с това растение. Интересува ме дали това съцвение се появява на първата година. Защото нашето първата есен имаше само листа. На външен вид листата му са апсолютно същите като на това, което обсъждате, появиха се и много издънки заради, което се наложи да му сленим мястото.
Аватар
sosmy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юни 2011, 14:49


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron