Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Якобиния

раздел декоративно-цъфтящи

Якобиния

Мнениеот baba_tzveta » 27 Ное 2009, 11:49

Не видях тема за тази капризна красавица. В нета намерих това:

Описание: Тропически храст от сем. Acanthaceae. Родината и е Южна Америка.
Има яйцевидни ланцетни мъхести листа и розово - червени цветове, разположени в дълги съцветия.
Цъфти през лятото.
Достига височина 1 - 1,5 м.

Грижи: Поддържайте почвата влажна и се погрижете да се отцежда излишната вода. През зимата поливането се ограничава до минимум.
В периода на растеж подхранвайте на всеки 2 седмици.
Необходимо е опръскване и по-висока влажност на въздуха в помещението.
Място: Развива се най - добре на директна слънчева светлина през зимата и зад лека завеса на прозореца през лятото.
Оптималната температура за растението през лятото е 20 - 22 градуса и 15 през зимата.
Размножаване: Чрез резници, през пролетта и чрез семена.
А моята принцеса ме зарадва отново предзимно

Изображение

е не е толкова пищна, колкото на снимките в нета, но си е моята и аз си я обичам. Ако някой отглежда това растение, моля да сподели опит(при мен живее на честна дума).
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Якобиния

Мнениеот zamakat » 27 Ное 2009, 16:22

Добре ,че Донче й пусна темичка на тази капризна красавица, защото се чудех къде да я прибера- на по-хладно или иска светло и топло. Един път я загубих, не искам пак това да стане.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Якобиния

Мнениеот baba_tzveta » 27 Ное 2009, 16:41

zamakat написа:Добре ,че Донче й пусна темичка на тази капризна красавица, защото се чудех къде да я прибера- на по-хладно или иска светло и топло. Един път я загубих, не искам пак това да стане.

Аз мисля, че обича топло и светло. Миналата зима беше на топло и на слънчев прозорец. Пусна много нови разклонения и се очертаваше да стане голямо и пищно храстче, само, че през лятото правихме ремонт(довършвахме верандата) и я изкарах на двора. Беше на сянка под люляка и до тук свършват хубавите неща. Като не ми е пред очите, започнах да я поливам нередовно и рядко. Както и се очаква при това положение, много от листата изсъхнаха и окапаха, някои от цветовете също, дори на снимката си личат изсъхнали крайчета на листа. Сега е в реанимация.... , но пък взе, че цъфна отново. Благодаря й за самоотвержената любов към живота.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Якобиния

Мнениеот zamakat » 10 Яну 2010, 10:23

И аз така, много не й обръщам внимание ,ама тя не се губи.Прибрах я на по топло, ама е сев. стая и е светло ,но няма слънце никога.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Якобиния

Мнениеот ivmilka » 05 Юни 2012, 09:15

Изображение моята Якобиня не е капризна често я поливам на източен прозорец я гледам подрязвам редовно и засаждам под буркан цъфти всяка година без проблемИзображение изнасям я на пролет на пъстра сянка и листата и стават наситено зелени забелязах че повечето цветя полудяват под асмите за съжаление моя любим ги изряза и сега се наложи да си правя сама :) Изображение
Аватар
ivmilka
Малко цвете
 
Мнения: 20
Регистриран на: 28 Май 2012, 08:51


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron