Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Моля помогнете ми за.......

21 Ное 2009, 16:53

Моля за вашите идеи и съвет.Купих си жасмин от този вид
Jasminum nudiflorum който е студоустойчив.Но малко късничко ми казаха че трябва да го сея до мрежа,за да падал напред.Но двора ми има зидана стена висока около 1.80см и сега се чудя как и къде да садя :pp2 жасмина.
Да му дигаме нещо като конструкция ли не знам.А може би трябва да го подарявам на някой.Чакам помоща ви. :pp1 :pp4 :pp7

Re: Моля помогнете ми за.......

24 Ное 2009, 21:41

ако може ранноцъфтящото подаръче за мен ,моля .......................шегувам се :)


...може да насадиш жасмина пред стената за да се покатери нагоре по нея,може да му помогнеш със една мрежа да не ти падат клончетата настрани а ако искаш да пада напред за да получиш каскаден ефект трябва да го посадиш на високо и оставяш клоните да си падат...

Re: Моля помогнете ми за.......

25 Ное 2009, 08:54

Благодаря за идеята :D точно така го направих :-D
а на пролет като започна да режа и ако все още искаш ще
ти пратя резници! :) :) :-D

Re: Моля помогнете ми за.......

25 Ное 2009, 11:14

По-добре е да не режеш а да го пускаш да си се катери нагоре и да ти пълни стената ... :)

Re: Моля помогнете ми за.......

29 Ное 2009, 14:59

Поздрави от Падина!
Мила Марчела!От 5 години отглеждам този студоустойчив жасмин.Расте до стената на гаража.Трябва да ти кажа,че не му ли помагаш с опора/или някаква конструкция/той няма да се катери.Клонките му растат интензивно,и падат надолу.Нооо....
Трябва да се радваш, защото докосвайки земята, си пускат веднага коренчета/особенно ако ги посипеш с малко пръст/ и си го размножаваш .
В момента моят жасмин цъфти ,но съжалявам че нямам техника да го снимам.
Пожелавам ти да му видиш скоро цветчетата-това са прекрасни златни звездички!
А как ги обичат пчелите....
Успех :D
Добави отговор