Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

спешно търся помощ за бегонията си

раздел декоративно-цъфтящи

спешно търся помощ за бегонията си

Мнениеот ilen691 » 18 Ное 2009, 20:58

Имам восъчна бегония, чиито листа побеляха, като че са покрити с мухъл и опадаха. Дали мога да я отрежа в дъно и ще се възстанови ли
Аватар
ilen691
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 16 Ное 2009, 18:33

Re: спешно търся помощ за бегонията си

Мнениеот Marta » 18 Ное 2009, 21:46

ilen691 написа:Имам восъчна бегония, чиито листа побеляха, като че са покрити с мухъл и опадаха. Дали мога да я отрежа в дъно и ще се възстанови ли

Ако корените не са изгнили, на всяко коляно ще поникене, дали във вода или пръст няма значение. Но трябва да е във влажна почва, не мокра. А стеблата и листата на бегонията са най вкусни за акарите, за това смятам, че трябва дда провериш най напред за акари. Дано ти помогне :-vv
Аватар
Marta
Малко цвете
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Окт 2009, 09:23

Re: спешно търся помощ за бегонията си

Мнениеот ilen691 » 18 Ное 2009, 21:54

Marta написа:
ilen691 написа:Имам восъчна бегония, чиито листа побеляха, като че са покрити с мухъл и опадаха. Дали мога да я отрежа в дъно и ще се възстанови ли

Ако корените не са изгнили, на всяко коляно ще поникене, дали във вода или пръст няма значение. Но трябва да е във влажна почва, не мокра. А стеблата и листата на бегонията са най вкусни за акарите, за това смятам, че трябва дда провериш най напред за акари. Дано ти помогне :-vv


а как да проверя за акари
:l
Аватар
ilen691
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 16 Ное 2009, 18:33

Re: спешно търся помощ за бегонията си

Мнениеот Marta » 19 Ное 2009, 13:25

ilen691 написа:
Marta написа:
ilen691 написа:Имам восъчна бегония, чиито листа побеляха, като че са покрити с мухъл и опадаха. Дали мога да я отрежа в дъно и ще се възстанови ли

Ако корените не са изгнили, на всяко коляно ще поникене, дали във вода или пръст няма значение. Но трябва да е във влажна почва, не мокра. А стеблата и листата на бегонията са най вкусни за акарите, за това смятам, че трябва дда провериш най напред за акари. Дано ти помогне :-vv


а как да проверя за акари
:l

Ако не си свикнала да ги разпознаваш е трудно. Трябва да започнеш с лупа и отдолу под листото във вдлъбнатинките се образува нещо като мъъънички паяжинки. Понякога на много силно слънце се виждат едни ама много мърички точици, но трябва да си с перфектно зрение или с лупа. По принцип старите баби са ми казвали, че минават с памуче и ракия отдолу. Срещала съм съвет с денатуриран спирт, но има в аграрните аптеки специален препарат, с който се пръска. Но ако не е това, е възможно нещо друго. Не съм сигурна за проблема ти. Знам също, че бегонията иска доста малко вода и се избягва пръскането на листата. По добре влез в тема бегонии. Аз не съм от най добрите разбирачи. Просто като нова не мога да си намирам спешни питанки и за това се опитвам поне което знам да ти кажа.
И понеже съм новичка, все пропускам да ти кажа: по добре сложи една снимка и когато го видят, ще ти кажат мнението си. Тук има хора, които само като го видят и веднага ще му сложат диагнозата :f
Аватар
Marta
Малко цвете
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Окт 2009, 09:23

Re: спешно търся помощ за бегонията си

Мнениеот stela75 » 19 Ное 2009, 15:59

Имам восъчна бегония от няколко години.И на мен ми се случи това миналата година и я орязах тотално.Прибрах саксията на хладничко - в неотопляема стая и намалих драстично поливането.Когато я изнесох пролетта си изби и се съживи.Дано се оправи и твоята!
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: спешно търся помощ за бегонията си

Мнениеот ilen691 » 19 Ное 2009, 19:57

stela75 написа:Имам восъчна бегония от няколко години.И на мен ми се случи това миналата година и я орязах тотално.Прибрах саксията на хладничко - в неотопляема стая и намалих драстично поливането.Когато я изнесох пролетта си изби и се съживи.Дано се оправи и твоята!


Благодаря, и аз си мисля, че, ако я отрежа ниско, почти до дъно, ще избият нови клони и листа
Аватар
ilen691
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 16 Ное 2009, 18:33



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани