Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Мединила / Medinilla magnifica

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Мединила / Medinilla magnifica

Мнениеот Lora555 » 22 Ное 2009, 14:45

zamakat написа:Харесвам много мединилата, и много пъти съм се изкушавала да си я купя.Но не купувам растение преди да го проуча добре имам ли условия да го гледам, за точно това растение се страхувам още да опитам и нямам опит никакъв в отглеждането му.За съжаление не мога съвет да дам, но щом смяташ ,че е от торенето, не я тори известно време ,нищо няма да й стане ,те и без това сега по малко се торят и поливат.Виждала съм на живо много хубави екземпляри в ботаническата градина и в една приятелка , съжалявам сега че не се поизантересувах как я гледа.



Аз пък изобщо не си копувам цветя, подаряват ми ги :) , а аз после им треперя! Мединилата ми беше за рожденния ден тази година, а миналата ми подариха палма, която уж беше тръгнала добре после я дадох на баба ми да я гледа на двора през лятото и дали от промяната на мястото или от баба ми :) малко по-малко загина!
Благодаря за мнението Zamakat, ще се вслушам, а ти ако научиш нещо ново споделяй.
Аватар
Lora555
Малко цвете
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Окт 2009, 12:43

Re: Мединила / Medinilla magnifica

Мнениеот zamakat » 22 Ное 2009, 17:18

ОК :D Лошото е ,че е скъпо растение и малко хора го имат ,затова няма кой да ти даде съвет.Според мен така-спри изцяло торенето -няма да умре от това, най много да не цъфне.А поливките -намали.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Предишна

Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Leonuwt


cron