Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

22 Май 2014, 17:55

Изображение

Изображение

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

25 Май 2014, 16:29

Изображение

Изображение

Изображение

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

07 Окт 2014, 19:04

И ...отново е време за вкореняване на резници от сакъзчета.Захладня и е много подходящо времето за тази работа.Засадете резници от сакъзчета в кофички от кисело мляко - ще се вкоренят за около месец.

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

14 Ное 2014, 20:49

Време е за прибиране на сакъзчетата от терасите,ако не сте го направили още.Ниски температури под нулата ще ги повредят.Намалете поливките и ги оставете на хладно и светло място.

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

17 Апр 2015, 20:09

Здравейте, съвсем нова съм във форума и цветарството. Малко повдигам темата... и моля за съвет... Посадих сакъзчета (купих разсад), но вче цял месец си стоят съвсем малки. Какво да правя, кога ще пораснат, кога ще цъфтят... През деня ги изнасям на открита югоизточна тераса, вчер ги прибирам, но сякаш не растат. Да купувам ли нов разсад?

Изображение

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

18 Апр 2015, 18:03

Не казвате откъде сте - важни са средноденонощните температури ...Засега още е хладно, не бързайте.Ще се развият.Във Варна са вече по терасите сакъзчетата, но ако при вас е още хладно особено вечер, и сакъзчетата чакат топличко.

Re: Pelargonium peltatum / сакъзчета /

20 Апр 2015, 21:38

Благодаря за отговора, обнадеждихте ме! Да, при нас (Словения) през нощта понякога е все още доста хладно, сутрин е около 0 и има слана. Иначе в последните дни през деня е доста топло за сезона ( към 20 градуса) и са по цял ден на слънце.
пс Сега видях, че съм се объркала в предния си спост, терасата ни е югозападна.
Добави отговор