Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Re: Банан

22 Юни 2009, 14:48

stela75 написа:Благодаря ще го пресадя сега.Искам да те попитам за издънките който излизат постоянно.Аз по принцип ги махам още докато са малки но сега съм оставила две и са станали по 4-5 см високи.Да ги отделя ли като пресаждам или да ги оставя за да не разместя корените?Това е най-голямото ми притеснение защото когато взех издънка от маминия банан неиният спря да расте и сега е по малък от моя.Не искам това да стане и с моя и за това до сега махах издънките.

Е ако не ти трябват - премахни ги по-добре...но ако си обещала да даваш някому - внимателно разделяй корените и гледай да не ги чупиш...Оставянето на издънките означава,че трябва и тях да храни коренът на голямото растение - тоест ще ти се забави растежа...Та ти си прецени какво искаш :-p

Re: Банан

27 Юни 2009, 20:52

Това ми бананче ми е от подарена издънка .Мислех че няма да тръгне ,като го получих беше с четири съвсем омърлушени и почернели листенца. Но ме изненада с изключитело бърз растеж. Тези листенца са за месец и нещо , а старите ги махнах. На прозорец е и почти цял ден го пече слънце :D
Изображение

Re: Банан

30 Юни 2009, 11:25

По въпроса за бананите - и такова нещо уморих. Живя при мене повече от три години и си вървеше чудесно. Пускаше и издънки и раздадох сума оттях. Обаче ми направи впечатление, че малките издънки, което не са отделени от майчиното растение, могат да загинат, а може да загине и голямото. Веднъж отделих доста големи / около 20 см издънки/ - бяха почти самостоятелни растения , с отделно стъбло, не бяха сраснали с "майката" . И преди отделянето, и след това всички бяха много жизнени.

И не се стискайте - ако някой реши да вади издънки / аз ще съм доволна на каквото прецените :D / да метне насам . Мнооого се моля :-p

/колко съм нагла/ - ТОВА ДА НЕ СЕ ЧЕТЕ :D

Re: Банан

05 Юли 2009, 16:48

Привет привет на всички, току що се регистрирах в този форум и бързам да задам въпрос.Това лято полудях на тема цитруси и палми, преди няколко дена си купих от baumax Бургас банан мисля ще трябва да го пресадя в по голяма саксия (но ме е страх да не оплескам нещата, казвате че по това време на годината няма проблеми само да не се разбутват корените) .Някой ще помогне с инфо каква трябва да бъде почвата ?Как да я подготвя? Тази почва в която е в саксията както е закупена от магазина е доста "пухкава" не сляга.Някой има ли формула за смесване на подходяща почва за банан.Честно казано доста материали изчетох из интернет и не намирам някакъв конкретен отговор! Моля знаещите тук да помогнат.

Re: Банан

05 Юли 2009, 20:09

Предполагам,че около корените на банана ти има торф.Не е добра идея да остане за в бъдеще,затова го замени с почва.Не се притеснявай,бъди просто по-внимателна с корените.За състава на почвата - от опит ти споделям - в службата имаме вече 4-5 години банан в много добро състояние,чиято почва не е нищо специално - смес от горска,градинска и оборски тор малко...Ако не можеш да си я направиш така,купи си почва от магазин.И като тръгне да се развива,ще ториш с тор,добавен във водата за поливане - например кристалон.Сменяй - няма място за притеснение.Новата саксия да е малко по-голяма от сегашния съд - и дръж отначало банана на сянка в стая с добро осветление.После постепенно го привикни и на слънце,без да преполиваш.

Re: Банан

05 Юли 2009, 21:44

Изображение

Изображение

Изображение

Това е моя банан бебе щото е на 10 месеца и тези снимки са вече неактуални сега сигурно е с още с половин метър по висок-може би е около 3м. На седмица пуска листо дълго около метър и широко 50-60 см След известно време ще ви пусна друга снимка ,щото расте с часаве

Re: Банан

05 Юли 2009, 23:52

:? Убедихте ме! Ще се действа в най скоро време трябва да се закупят подходящи саксии.Единият от лимоните ми също е за разсаждане стискайте палци .Не искам мъртви растения :(

Re: Банан

02 Дек 2009, 17:36

Снимки и на моя банан в гората... :) малко пожълтяват листата му всяка зима,но напролет се оправя...

Изображение

Изображение

Re: Банан

02 Дек 2009, 18:00

Това сега ,ако му е по голяма саксията какво ще стане :?

Re: Банан

02 Дек 2009, 18:23

zamakat написа:Това сега ,ако му е по голяма саксията какво ще стане :?

Ами смятам,че още ще порасне - в интерес на истината нямаше много големи корени при пролетното добавяне на почва.Ние чакаме плодове...ама все още чакаме - казват,че плододалото стъбло ще загине и ще изкара нови издънки като тази,дето се вижда отдолу - ще видим...
Добави отговор