Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Банан

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Банан

Мнениеот cvetar » 22 Юни 2009, 14:48

stela75 написа:Благодаря ще го пресадя сега.Искам да те попитам за издънките който излизат постоянно.Аз по принцип ги махам още докато са малки но сега съм оставила две и са станали по 4-5 см високи.Да ги отделя ли като пресаждам или да ги оставя за да не разместя корените?Това е най-голямото ми притеснение защото когато взех издънка от маминия банан неиният спря да расте и сега е по малък от моя.Не искам това да стане и с моя и за това до сега махах издънките.

Е ако не ти трябват - премахни ги по-добре...но ако си обещала да даваш някому - внимателно разделяй корените и гледай да не ги чупиш...Оставянето на издънките означава,че трябва и тях да храни коренът на голямото растение - тоест ще ти се забави растежа...Та ти си прецени какво искаш :-p
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Банан

Мнениеот SuN » 27 Юни 2009, 20:52

Това ми бананче ми е от подарена издънка .Мислех че няма да тръгне ,като го получих беше с четири съвсем омърлушени и почернели листенца. Но ме изненада с изключитело бърз растеж. Тези листенца са за месец и нещо , а старите ги махнах. На прозорец е и почти цял ден го пече слънце :D
Изображение
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

Re: Банан

Мнениеот DarinaN » 30 Юни 2009, 11:25

По въпроса за бананите - и такова нещо уморих. Живя при мене повече от три години и си вървеше чудесно. Пускаше и издънки и раздадох сума оттях. Обаче ми направи впечатление, че малките издънки, което не са отделени от майчиното растение, могат да загинат, а може да загине и голямото. Веднъж отделих доста големи / около 20 см издънки/ - бяха почти самостоятелни растения , с отделно стъбло, не бяха сраснали с "майката" . И преди отделянето, и след това всички бяха много жизнени.

И не се стискайте - ако някой реши да вади издънки / аз ще съм доволна на каквото прецените :D / да метне насам . Мнооого се моля :-p

/колко съм нагла/ - ТОВА ДА НЕ СЕ ЧЕТЕ :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Банан

Мнениеот xegoux » 05 Юли 2009, 16:48

Привет привет на всички, току що се регистрирах в този форум и бързам да задам въпрос.Това лято полудях на тема цитруси и палми, преди няколко дена си купих от baumax Бургас банан мисля ще трябва да го пресадя в по голяма саксия (но ме е страх да не оплескам нещата, казвате че по това време на годината няма проблеми само да не се разбутват корените) .Някой ще помогне с инфо каква трябва да бъде почвата ?Как да я подготвя? Тази почва в която е в саксията както е закупена от магазина е доста "пухкава" не сляга.Някой има ли формула за смесване на подходяща почва за банан.Честно казано доста материали изчетох из интернет и не намирам някакъв конкретен отговор! Моля знаещите тук да помогнат.
Аватар
xegoux
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Юли 2009, 16:16

Re: Банан

Мнениеот cvetar » 05 Юли 2009, 20:09

Предполагам,че около корените на банана ти има торф.Не е добра идея да остане за в бъдеще,затова го замени с почва.Не се притеснявай,бъди просто по-внимателна с корените.За състава на почвата - от опит ти споделям - в службата имаме вече 4-5 години банан в много добро състояние,чиято почва не е нищо специално - смес от горска,градинска и оборски тор малко...Ако не можеш да си я направиш така,купи си почва от магазин.И като тръгне да се развива,ще ториш с тор,добавен във водата за поливане - например кристалон.Сменяй - няма място за притеснение.Новата саксия да е малко по-голяма от сегашния съд - и дръж отначало банана на сянка в стая с добро осветление.После постепенно го привикни и на слънце,без да преполиваш.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Банан

Мнениеот zamakat » 05 Юли 2009, 21:44

Изображение

Изображение

Изображение

Това е моя банан бебе щото е на 10 месеца и тези снимки са вече неактуални сега сигурно е с още с половин метър по висок-може би е около 3м. На седмица пуска листо дълго около метър и широко 50-60 см След известно време ще ви пусна друга снимка ,щото расте с часаве
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Банан

Мнениеот xegoux » 05 Юли 2009, 23:52

:? Убедихте ме! Ще се действа в най скоро време трябва да се закупят подходящи саксии.Единият от лимоните ми също е за разсаждане стискайте палци .Не искам мъртви растения :(
Аватар
xegoux
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Юли 2009, 16:16

Re: Банан

Мнениеот cvetar » 02 Дек 2009, 17:36

Снимки и на моя банан в гората... :) малко пожълтяват листата му всяка зима,но напролет се оправя...

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Банан

Мнениеот zamakat » 02 Дек 2009, 18:00

Това сега ,ако му е по голяма саксията какво ще стане :?
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Банан

Мнениеот cvetar » 02 Дек 2009, 18:23

zamakat написа:Това сега ,ако му е по голяма саксията какво ще стане :?

Ами смятам,че още ще порасне - в интерес на истината нямаше много големи корени при пролетното добавяне на почва.Ние чакаме плодове...ама все още чакаме - казват,че плододалото стъбло ще загине и ще изкара нови издънки като тази,дето се вижда отдолу - ще видим...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron