Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Банан

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Банан

Мнениеот Strict » 18 Мар 2009, 23:11

КалиД написа::) :) :) Майкъл,грозни бананчета няма! :) :) :)

говорим за банани а не бананчета :) :) :)
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Банан

Мнениеот КалиД » 20 Мар 2009, 22:42

Прав си :D ,но моето е бебе само с 6 листенца! :b
Аватар
КалиД
Експерт
 
Мнения: 92
Регистриран на: 21 Дек 2008, 22:22
Местоположение: гр.Девня

Re: Банан

Мнениеот mama Dani » 21 Мар 2009, 11:17

Радвай му се, щото ние и "бебе" си нямаме, само от време на време по един гол банан от магазина и то надробен в салатата. :) :) :)
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Банан

Мнениеот КалиД » 21 Мар 2009, 21:10

:) :) :) :) :)
Аватар
КалиД
Експерт
 
Мнения: 92
Регистриран на: 21 Дек 2008, 22:22
Местоположение: гр.Девня

Re: Банан

Мнениеот victory_ » 18 Юни 2009, 10:01

искам и аз да се включа по темата ,аз много обичан банана като цвете и винаги съм искала да имам подариха ми един преди 3г. и половина и той започна да изкарва бебе след бебе и старото умря а новите бяха толкова нежни че и те не прекараха
края на миналата пролет една комшиика ми даде 2 издънки от стар банан коъто беше на височина около 1 м. и имаше над 10 издънки ,а старият също умря и тъка се сдобих с 2 издънки и мислях че нема да се прихванат ,но иви всичко мина добре те бяха и доста добре развити на височина около 10-15 см.
сега се преместих но нищо им няма от смяната на мястото
искам да попитам дали мога да ги изнеса на балкона и дали ще им стане нещо от вятъра и от обедното слънце
Аватар
victory_
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 03 Фев 2009, 20:18
Местоположение: Костинброд

Re: Банан

Мнениеот cvetar » 18 Юни 2009, 12:56

victory_ написа:искам и аз да се включа по темата ,аз много обичан банана като цвете и винаги съм искала да имам подариха ми един преди 3г. и половина и той започна да изкарва бебе след бебе и старото умря а новите бяха толкова нежни че и те не прекараха
края на миналата пролет една комшиика ми даде 2 издънки от стар банан коъто беше на височина около 1 м. и имаше над 10 издънки ,а старият също умря и тъка се сдобих с 2 издънки и мислях че нема да се прихванат ,но иви всичко мина добре те бяха и доста добре развити на височина около 10-15 см.
сега се преместих но нищо им няма от смяната на мястото
искам да попитам дали мога да ги изнеса на балкона и дали ще им стане нещо от вятъра и от обедното слънце

Не ги изнасяй - постави ги на светло място в стая до прозореца.Листата са нежни и ще се накъсат от вятъра,а силното слънце ще ги повреди.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Банан

Мнениеот stela75 » 21 Юни 2009, 14:25

Здравейте!Нека и аз се включа в темата.Имам банан от зимата.Взех го съвсем малък от издънка на мама от банана.Сега е с около 20 листа и т нар стъбло е дебело колкото ръката ми в китката.Мисля че има нужда от пресаждане но се притеснявам да го присадя сега.Да чакам ли есента или може и сега?
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Банан

Мнениеот cvetar » 21 Юни 2009, 16:34

stela75 написа:Да чакам ли есента или може и сега?

Няма смисъл да чакаш до зимата - внимателно го премести в по-голям съд.Ако не разбуташ корените му,всичко ще ти е наред и няма да пожълтеят листа.Отначало поливай по-умерено и не го излагай на директно слънце.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Банан

Мнениеот stela75 » 22 Юни 2009, 13:59

Благодаря ще го пресадя сега.Искам да те попитам за издънките който излизат постоянно.Аз по принцип ги махам още докато са малки но сега съм оставила две и са станали по 4-5 см високи.Да ги отделя ли като пресаждам или да ги оставя за да не разместя корените?Това е най-голямото ми притеснение защото когато взех издънка от маминия банан неиният спря да расте и сега е по малък от моя.Не искам това да стане и с моя и за това до сега махах издънките.
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Банан

Мнениеот cvetar » 22 Юни 2009, 14:48

stela75 написа:Благодаря ще го пресадя сега.Искам да те попитам за издънките който излизат постоянно.Аз по принцип ги махам още докато са малки но сега съм оставила две и са станали по 4-5 см високи.Да ги отделя ли като пресаждам или да ги оставя за да не разместя корените?Това е най-голямото ми притеснение защото когато взех издънка от маминия банан неиният спря да расте и сега е по малък от моя.Не искам това да стане и с моя и за това до сега махах издънките.

Е ако не ти трябват - премахни ги по-добре...но ако си обещала да даваш някому - внимателно разделяй корените и гледай да не ги чупиш...Оставянето на издънките означава,че трябва и тях да храни коренът на голямото растение - тоест ще ти се забави растежа...Та ти си прецени какво искаш :-p
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]


cron