Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Балконска роза - Rosa

27 Окт 2008, 14:14

Подходящи за отглеждане в сандъчета или кашпи на балкона са повечето миниатюрни рози. Те не се различават много от градинските рози и имат нужда от същите грижи.
Миниатюрните рози често биват пренебрегвани, поради липсата на аромат, но всъщност са сравнително лесни за отглеждане и са прекрасен акцент за дома и градината.
Видовото разнообразие е голямо.
Балконските рози цъфтят през цялото лято в жълто, оранжево, бледорозово, червено и др.

Мястото на отглеждане трябва да е задължително с директна слънчева светлина. Ако стеблата се издължат прекалено много или между листата остава голямо пространство, това означава, че растението не получава достатъчно светлина.
Миниатюрните рози се нуждаят също от добра циркулация на въздуха.
През зимата балконската роза може да остане на открито, но трябва да е добре защитена от слани, или да бъде прибрана на хладно и тъмно място.

Размножаване: Чрез резници, през август и септември. Младите растения се засаждат в сандъчета на разстояние около 20 см. едно от друго. Достатъчна е дълбочина на почвата 20 см. Първите три седмици поливането е всеки ден.
Много малко видове се размножават чрез семена, в началото на пролетта, когато почвата отпусне.

Чести вредители и болести са листните въшки и акарите, брашнестата мана.

Re: Балконска роза - Rosa

10 Ное 2010, 09:07

имах малка роза то май няма цветар който не си е имал работа с кралицата :) или поне е искал да има :) та имах но и 2 те умряха явно с последната хванах цаката защото даже и избиха листенца ама пак умря .. каквото и цвете да купя от кауфланд не се хваща а ги гледам и няколко приятелки се оплакват от същото може би там ги поят с някакви торове и после в нормални условия не искат да живеят знам ли .. :? сега се зачетох в няколко отговора на Цветар как се облагородяват най-разни храсти и люляк с 2 цвята и се запалих и мисля да се пробвам да си създам роза която да живее на балкона и жив плет на балкона искам ама как ще стане... имам идея ама дали .. мечти ама поне съм смела дано го оценят и издателите ми :) бай баи за сега довечера пак се връщам :b
Добави отговор