Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Балконска роза - Rosa

раздел декоративно-цъфтящи

Балконска роза - Rosa

Мнениеот Gradinar » 27 Окт 2008, 14:14

Подходящи за отглеждане в сандъчета или кашпи на балкона са повечето миниатюрни рози. Те не се различават много от градинските рози и имат нужда от същите грижи.
Миниатюрните рози често биват пренебрегвани, поради липсата на аромат, но всъщност са сравнително лесни за отглеждане и са прекрасен акцент за дома и градината.
Видовото разнообразие е голямо.
Балконските рози цъфтят през цялото лято в жълто, оранжево, бледорозово, червено и др.

Мястото на отглеждане трябва да е задължително с директна слънчева светлина. Ако стеблата се издължат прекалено много или между листата остава голямо пространство, това означава, че растението не получава достатъчно светлина.
Миниатюрните рози се нуждаят също от добра циркулация на въздуха.
През зимата балконската роза може да остане на открито, но трябва да е добре защитена от слани, или да бъде прибрана на хладно и тъмно място.

Размножаване: Чрез резници, през август и септември. Младите растения се засаждат в сандъчета на разстояние около 20 см. едно от друго. Достатъчна е дълбочина на почвата 20 см. Първите три седмици поливането е всеки ден.
Много малко видове се размножават чрез семена, в началото на пролетта, когато почвата отпусне.

Чести вредители и болести са листните въшки и акарите, брашнестата мана.
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Балконска роза - Rosa

Мнениеот kiara04 » 10 Ное 2010, 09:07

имах малка роза то май няма цветар който не си е имал работа с кралицата :) или поне е искал да има :) та имах но и 2 те умряха явно с последната хванах цаката защото даже и избиха листенца ама пак умря .. каквото и цвете да купя от кауфланд не се хваща а ги гледам и няколко приятелки се оплакват от същото може би там ги поят с някакви торове и после в нормални условия не искат да живеят знам ли .. :? сега се зачетох в няколко отговора на Цветар как се облагородяват най-разни храсти и люляк с 2 цвята и се запалих и мисля да се пробвам да си създам роза която да живее на балкона и жив плет на балкона искам ама как ще стане... имам идея ама дали .. мечти ама поне съм смела дано го оценят и издателите ми :) бай баи за сега довечера пак се връщам :b
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]