Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

как да накараме сентполията да цъфти

17 Май 2009, 23:54

:-p помогнете със съвет на ilian_tedi1 да се радва отново на цветовете на свойте сентполии :-p
:D моите сентполии цъфтят -не ги поливам с нещо специално и не полагам специални грижи за тях :da те просто си цъфтят :da1

Re: как да накараме сентполията да цъфти

18 Май 2009, 00:52

Ами писано е на други места из форума, но най-сигурния начин е с противозачатъчни, и това не е шега а си е самата истина. Става и с такива с изтекъл срок на годност. Някой беше писал че на месец слага по 1 хапче в почвата. Това е :)

Re: как да накараме сентполията да цъфти

28 Авг 2009, 08:13

Привет и от мен! Ако ми позволите ще споделя моя опит от гледането на сентполии... Те обичат малки саксийки, но не прекалено малки, разбира се. Да не се поливат често, аз ги поливам само когато видя, че пръстта отгоре им е много суха. И най-важното според мен е, че те обичат много светлина :-D
Изображение

Re: как да накараме сентполията да цъфти

20 Ное 2009, 12:25

искам да ви се похваля - най - накрая прословутата ми сентполия цъфна :da разбира се с ваша помощ :-da

Re: как да накараме сентполията да цъфти

20 Ное 2009, 12:32

ще ви я покажа като я снимам , че с моя телефон работата не става като я кача във форума не ми я отваря

Re: как да накараме сентполията да цъфти

20 Ное 2009, 15:14

В съд с вода разтварям малко амониева селитра (на около 300-400 мл. слагам около 5-6 зрънца) и потапям саксийката за около 15 минути. Тази процедура се прави през две-три седмици.

Re: как да накараме сентполията да цъфти

20 Ное 2009, 15:33

Rea написа:В съд с вода разтварям малко амониева селитра (на около 300-400 мл. слагам около 5-6 зрънца) и потапям саксийката за около 15 минути. Тази процедура се прави през две-три седмици.

Ще започна да ги тормозя моите красавици, че ми омръзна да гледам само зелени листа. Ако се получи, ще бъда супер много благодарна за съвета.

Re: как да накараме сентполията да цъфти

20 Ное 2009, 16:10

моята година и половина не цъфна и сега като я преместих на прозореца цъфна без да и слагам нещо само тор който си слагам на всички цветя

Re: как да накараме сентполията да цъфти

20 Ное 2009, 18:11

ilian_tedi1 написа:моята година и половина не цъфна и сега като я преместих на прозореца цъфна без да и слагам нещо само тор който си слагам на всички цветя

Моите са до прозореца...само, че лятото там не влиза слънце, само през зимата.

Re: как да накараме сентполията да цъфти

20 Ное 2009, 20:49

Тук ,за съжаление трябва да призная своя пълен провал, година или вече две ,къде ли не ги местя вънка ,вътре, на прозорец ,по-светло ине чак толкова, някои изсуших , някои изгних, и още не мога да им хвана чалъма.Не щат и не щат, да цъфнат. :l
Добави отговор