Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Моите най-смешни истории с цветя

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот Мериголд » 19 Май 2009, 13:15

Ако беше ви се случило да видите пенсионерка, въоръжена с лозарска ножица, как се впуска да отреже върха на финиковата ви палма с "благородното" намерение да си я захване, защото много иска да има такава, но няма пари да си купи, хич нямаше да ви е смешно. А това не е единичен случай. Статистически, поне 70 % от всичко, което се насади на достъпно за тълпите място се унищожава "с добри намерения". Това си е посегателство върху чужда собственост и трябва да се наказва. Ако всеки, който мине може да си отчупи малко клонче, какво ще остане от растението? Единственото, което е допустимо е събирането на семена.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот stela75 » 19 Май 2009, 14:17

TSVETA написа:
stela75 написа:
P.S.Днес отново излизах на разходка и върбинките вече ги нямаше.Сигурно са ги помислили за плевели и са ги окопали.

А колелото поправихте ли ? :) :) :)
П.П.Темата е пусната самоиронично и самокритично.Но понеже ставате много сериозни и назидателни искам да кажа,че все пак мотивите са най-важни.Ако аз си чупвам клонче без разрешение това няма да се отрази на голямото растение,аз ще го обичам и ухажвам и ще му създам история.Така че истината винаги е по-средата.Моля да не изпадаме в крайности,а да се посмеем за собствена сметка :) :) :)

Да таткото го оправи!Наистина започнахме да изпадаме в крайности!Съгласна съм че да навредиш на красиви храсти и цветя е престъпление но аз дори не бих си и помислила да отскубна цветя които са били аранжирани от някого.Ние не се познавеме лично но не мисля че трябва да се търси лошото в един човек.Съжалявам ако съм провокирала нечие недоволство но мислех че темата е за СМЕШНОТО в историите :-p
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот TSVETA » 19 Май 2009, 23:54

Мериголд написа:Ако беше ви се случило да видите пенсионерка, въоръжена с лозарска ножица, как се впуска да отреже върха на финиковата ви палма с "благородното" намерение да си я захване, защото много иска да има такава, но няма пари да си купи, хич нямаше да ви е смешно. А това не е единичен случай. Статистически, поне 70 % от всичко, което се насади на достъпно за тълпите място се унищожава "с добри намерения". Това си е посегателство върху чужда собственост и трябва да се наказва. Ако всеки, който мине може да си отчупи малко клонче, какво ще остане от растението? Единственото, което е допустимо е събирането на семена.

А ти защо садиш толкова екзотични растения,че всяка пенсионерка иска да ги има ,на достъпни за тълпите места :D :D :D .Не знаеш ли,че не всеки притежава твоите способности да отглежда цветя?!Обаче всеки,абсолютно всеки иска да има това,което имат другите,за да не е по-долу от тях ?!И понеже темата е смешна/моля те да приемеш тази шега/,как да се постъпи с бездомните кучета,които маркират територията си върху финиковата палма и я убиват?
Разбирам твоето огорчение и желанието ти да ме цивилизоваш,но ти отново изказваш крайно мнение.Нали човек намира в живота това,което сам влага в него...Аз се усмихвам на живота и той също ми се усмихва.За това ти предлагам да ми кажеш къде живееш,а аз ще дойда да посея колкото палми кажеш.А още по-добре ще е да пуснеш тема"Проклети пенсионерки".Отново моля не се обиждай,че съм позитивна и се шегувам ,но темата е пусната с идея да е смешна :D :-D :D :-D
П.П.Подписът ти е много хубав :-vv
Аватар
TSVETA
Малко цвете
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Фев 2009, 21:33

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот HobGoblin » 20 Май 2009, 07:38

TSVETA написа:
Мериголд написа:Ако беше ви се случило да видите пенсионерка, въоръжена с лозарска ножица, как се впуска да отреже върха на финиковата ви палма с "благородното" намерение да си я захване, защото много иска да има такава, но няма пари да си купи, хич нямаше да ви е смешно. А това не е единичен случай. Статистически, поне 70 % от всичко, което се насади на достъпно за тълпите място се унищожава "с добри намерения". Това си е посегателство върху чужда собственост и трябва да се наказва. Ако всеки, който мине може да си отчупи малко клонче, какво ще остане от растението? Единственото, което е допустимо е събирането на семена.

А ти защо садиш толкова екзотични растения,че всяка пенсионерка иска да ги има ,на достъпни за тълпите места :D :D :D .Не знаеш ли,че не всеки притежава твоите способности да отглежда цветя?!Обаче всеки,абсолютно всеки иска да има това,което имат другите,за да не е по-долу от тях ?!И понеже темата е смешна/моля те да приемеш тази шега/,как да се постъпи с бездомните кучета,които маркират територията си върху финиковата палма и я убиват?
Разбирам твоето огорчение и желанието ти да ме цивилизоваш,но ти отново изказваш крайно мнение.Нали човек намира в живота това,което сам влага в него...Аз се усмихвам на живота и той също ми се усмихва.За това ти предлагам да ми кажеш къде живееш,а аз ще дойда да посея колкото палми кажеш.А още по-добре ще е да пуснеш тема"Проклети пенсионерки".Отново моля не се обиждай,че съм позитивна и се шегувам ,но темата е пусната с идея да е смешна :D :-D :D :-D
П.П.Подписът ти е много хубав :-vv


За съжаление може да е смешно само ако си от страната която взима, а не от страната която сътворява. Аз имам същия проблем, като при мен даже е по-лошо защото това се случва в стаята ми в офиса, т.е. прави се от колеги - хора които познавам, при това без дори да ме питат или да ме помолят да отрежа аз, а не винаги всеки знае какво да отреже, и така ми окипазиха доста цветя - и повярвай ми, ама хич няма как да ми е смешно

post scriptum: Най-много ме е яд за един бял антуриум, който вече е доста опърпан, от такива дето искат да имат. И за една аглоанема, и за една шефлера, и за една... и... и....
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот zamakat » 20 Май 2009, 16:04

Е , трябва май да уточним , че едно е да се вземе някой цветар, друго е някой невежа. А ние които пишем тук разбираме за какво става въпросНашите момичета са цветарки и знаят какво да вземат.Аз например никога няма да посегна на свете при което още няма възможност за размножаване.Даже някоя приятелка се случва -иска да ми угоди и вика- чакай да ти дам от това-ама какво ще ми дадеш, аз нали го виждам то няма заване или малко или с хилава издънка и само ще се развали растението и в такива случаи и да ми дават ни искам и не взимам, колкото и да е хубаво.И съм сигурна, че и нашите момичета и всички във форума са цветари и са с любов към цветята и никога не биха развалили китка .Значи това са различни неща. Мериголд и Пламен говорят за друга категория хора-невежите, които в стремежа си да го имат ще го унищожат по най вандалски начин-нито знаят какво да отчекнат, нито сега ли му е времето ,нито има ли растението за чекнене.., то и на тях няма да се хване , ама нали трябва да се крадне ,то българина си е такъв май за всичко,не само за китките.И аз съм много потърпевша от този сорт хора.Като дойдат лятото и седнат в градината и като хукнат тез малки вандали, а и майките не са по малки унищожители -сърцето ме боли.Особено като се понапият и идват синовете и викат -тез направо ти овършаха градината.Така че винаги и за всичко е така Едни градят ,творят, създават, а други рушат, крадат,унищожават .Кажете не е ли така за всичко.Ама трябва да кажем,че ние не сме от тях- от лошите де имам в предвид.Не може цветарите да сме от този тип хора, които не ценят красотата създадена дори и от друг човек.От всичко, което се показва тук, от всичките тези красоти съм убедена ,че е така.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот TSVETA » 20 Май 2009, 21:26

За да се сътвори нещо по-добро винаги нещо се разрушава-това Цветар го знае и го показва-за да ашладиса цвете или дърво той ще го нарани.Оправдано е,защото ще го направи по-добро.Вие ми говорите за вандалските,неоправдани и агресивни посегателства върху красотата.Ееее,не съм от тях!Аз говоря за прищипване,а не за изкореняване или унищожаване.Два пъти садя къдрава върбичка в детската градина и децата я смачкват.Неприятно ми е ,но децата са ми по-важни и затова третия път ще я посадим заедно.Наясно съм,че за да ти е мило цветето трябва да си вложил труд и време за него.zamakat,с теб говорим на един и същ език :-p
Аватар
TSVETA
Малко цвете
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Фев 2009, 21:33

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот zamakat » 20 Май 2009, 21:37

Да и аз за това говоря и съм убедена че и всички за това говорим и Мерголд и Пламен имаха същото в предвид.Нали знаете ,че всички ние сме в един и същи отбор :-p
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Предишна


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], ipizsagozabeo