Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Въпрос за азалия

21 Окт 2008, 13:33

Имам Азалия. До едно време си цъвтеше като хората, но изведнъж - листата исъхнаха и падат. Поливам я нормално.Дайте съвет!

Re: Въпрос за азалия

21 Окт 2008, 13:34

азалеите искат кисела почва и прохладно време като днешното.
По градинските центрове има специална почва за тях
и за да има сигурност че е точната почва си купувате от там и садите азалеята.

Re: Въпрос за азалия

23 Окт 2008, 09:04

Погледнете тук
http://cvetq.info/comment.php?comment.news.33

Re: Въпрос за азалия

14 Ное 2008, 19:43

Имам проблем с азалията .Започнаха да и окапват листата и да съхне,подрязох я кардинално и сега незнам какво да я правя.Имах я 2год.неразбрах къде сбърках.По листата и се появиха кафеви петна.

Re: Въпрос за азалия

14 Ное 2008, 23:31

Доколкото разбрах,азалията е на mera 1970...Но причини за така описаното има различни - преполиване,ниска въздушна влажност,намалена осветеност при преместване,температурни промени,акари...тя нищо не описва - къде я държи и дали следи рН на почвата,защото азалиите предпочитат кисела почва...не може да се каже със сигурност коя е причината.

Re: Въпрос за азалия

18 Ное 2008, 19:43

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=276423
Във албума имам снимки на заболелите азалий.Може ли някои да микаже къде сбърках?

Re: Въпрос за азалия

21 Ное 2008, 17:20

Азалия написа:Имам Азалия. До едно време си цъвтеше като хората, но изведнъж - листата исъхнаха и падат. Поливам я нормално.Дайте съвет!

Какво стана с твоята азалия?Спаси ли я?Твоите листа такива ли бяха?Изображение

Re: Въпрос за азалия

07 Яну 2009, 13:34

При мен се получава същото с пандореята ми, капят масово листенца, някои съвсем зелени, някои с кафяви петна от към върховете. Все си мисля, че ако беше някаква гъбична зараза щеше да обхване цялото растение, но като цяло то изглежда добре, а този листопад е от няколко месеца вече... Нямам представа какво и е , не я преполивам, но пък въздухът е сух. Овлажнявам листата през ден - и пак си капят :roll: И аз не знам какво да я правя...

Re: Въпрос за азалия

05 Май 2009, 14:46

Моята азалия спря да цъфти, но избиха нови листенца.. Мога ли да я накарам отново да си покаже красивите цветове или ве4е е късно.. :f

Re: Въпрос за азалия

18 Май 2009, 14:09

Здравеите!искам да ви попитам знае ли някои защо опадват листата на азалията.Аз имам 2 азалии.И двете стоят една до друга а на едната и опадаха листата.Преместих я.Видях че избиват нови листенца и се зарадвах но като я погледнах вчера видах че и новите са почернели и са се сгърчили.Вече не знам какво да я правя.Моля помогнете ми! :l
Добави отговор