Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Въпрос за азалия

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот zamakat » 18 Май 2009, 16:16

Мисля,че няма спасение.Ще я загубиш, и аз така загубих2-3 градински азалии.. :l Като си реши и айде,особено пък вътрешните
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот stela75 » 18 Май 2009, 20:04

zamakat написа:Мисля,че няма спасение.Ще я загубиш, и аз така загубих2-3 градински азалии.. :l Като си реши и айде,особено пък вътрешните

Наистина ли?Жалко!Днес ме посъветваха да я извадя от саксията и да я посадя под някое дърво на сенчесто и влажно място.Мисля да го направя.И без това нищо не губя щом според теб тя си отива :l
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот zamakat » 18 Май 2009, 21:04

Моите са си сяти отвън под сянка на иглолистни дървета и въпреки това покафеняха и окапаха листата.Сей я наистина и не забравяй да смениш пръстта с кисела почва и много влага, но да не се задържа.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот stela75 » 19 Май 2009, 14:25

zamakat написа:Моите са си сяти отвън под сянка на иглолистни дървета и въпреки това покафеняха и окапаха листата.Сей я наистина и не забравяй да смениш пръстта с кисела почва и много влага, но да не се задържа.

Насадих я но понеже нямам иглолистни в градината я боднах под една круша.Близо е до чешмата в двора и там винаги е хладно и влажно.Сложих и и почва от борова гора.Дано се оправи!Не искам да я загубя. :l :l :l :l
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот zamakat » 19 Май 2009, 21:11

Според мен -всичко което си направила е добре, ще стискаме палци
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот stela75 » 20 Май 2009, 12:55

Благодаря за съпричастието.Тази сутрин я погладнах като че ли е в застои.Реших да отчупя едно от малките зелени връхчета и да го засада.Знае ли някои как се вкоренява?Да го топя ли във вода?То е много малко колкото човешки палец и с 4 листа.Дали ще стане нещо?
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот HobGoblin » 20 Май 2009, 13:30

Ами специално за храсти и дървета, колкото е по-млада клонката, толкова по-лесно става вкореняването. Конкретно за азалията не знам, но принципно, може да го сложиш в торбичка или захлупено с буркан, да използваш хормон и т.н. Сега примерно е много благоприятен период, и нещата си стават сами, без да се налагат "добавки" :) успех!
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот stplam » 10 Юни 2009, 16:01

Аз също имам проблем с Азалията -моята е външна, започнаха да и капят лисата и да да покафеняват. Имате ли идея откакво може да е. Предварително ви благодаря.
Аватар
stplam
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Юни 2009, 14:35
Местоположение: свиленград

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот keisi-flowers » 10 Юни 2009, 16:25

stela75 написа:Благодаря за съпричастието.Тази сутрин я погладнах като че ли е в застои.Реших да отчупя едно от малките зелени връхчета и да го засада.Знае ли някои как се вкоренява?Да го топя ли във вода?То е много малко колкото човешки палец и с 4 листа.Дали ще стане нещо?


Азалеята се вкоренява трудно ,без вкоренители изобщо труден въпрос :da1
Аз сега вече не съм на тема азалии но когато имах ги торях абсолютно всяка седмица със слаб разтвор и не съм имала никакъв проблем нито със цъфтежа нито с други болести ,но и винаги внимавах да не са преполяти :da1
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот Areka » 27 Дек 2009, 19:53

Това е мойта сладуранка :D За нея ще кажа, че е капризна, но когато и се хване чалъма :) резултата е невероятен. :-D И като съвет - обича хладно помещение и тъмно, расте в кисела почва, желателно е да се полива с дестилирана вода, а когато се забележи прецъфтял цвят добре е веднага да се премахне, за да не отнема от жизнените сили на растението. Относно ниските температури и тъмнината има общо с коледничето. Дава цвят обилно и радва окото. :D
Изображение
Изображение
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: epigerovo, Google [Bot]


cron