Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Въпрос за азалия

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот Areka » 27 Дек 2009, 19:53

Това е мойта сладуранка :D За нея ще кажа, че е капризна, но когато и се хване чалъма :) резултата е невероятен. :-D И като съвет - обича хладно помещение и тъмно, расте в кисела почва, желателно е да се полива с дестилирана вода, а когато се забележи прецъфтял цвят добре е веднага да се премахне, за да не отнема от жизнените сили на растението. Относно ниските температури и тъмнината има общо с коледничето. Дава цвят обилно и радва окото. :D
Изображение
Изображение
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот Rea » 27 Дек 2009, 21:28

Чудна хубавица, Areka! :? Дълго да те радва с цветове! :D
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот danielka_y » 24 Ное 2010, 16:11

keisi-flowers написа:
stela75 написа:Благодаря за съпричастието.Тази сутрин я погладнах като че ли е в застои.Реших да отчупя едно от малките зелени връхчета и да го засада.Знае ли някои как се вкоренява?Да го топя ли във вода?То е много малко колкото човешки палец и с 4 листа.Дали ще стане нещо?


Азалеята се вкоренява трудно ,без вкоренители изобщо труден въпрос :da1
Аз сега вече не съм на тема азалии но когато имах ги торях абсолютно всяка седмица със слаб разтвор и не съм имала никакъв проблем нито със цъфтежа нито с други болести ,но и винаги внимавах да не са преполяти :da1


Казваш че изобщо е много трудно вкореняването на резници от азалия, но не прочетох да споделяш своя опит...Та защо е трудно вкореняването, какви стъпки си направила при залагането на резника - субстрат? сфангум жив/мъртъв, пясък, перлит, торф, перлит + торф, вода....?
Аватар
danielka_y
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 19:29

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот Mira_MB » 13 Май 2011, 17:41

Айде и аз!
Едно на нула за умрелите азалии срещу мен.Моята се спомина не знам защо?Листата и си изглеждаха наред докато не ги пипнеш,тогава падаха.И така листо по листо опадаха всичките :l
Тази година пак ще си купя и ще се пробвам.
Стискайте палци.
Аватар
Mira_MB
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Яну 2011, 22:45

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот ROSSE » 15 Май 2011, 10:19

Ще се моля, да имаш успех! :D
А аз имам много горчив опит с това прекрасно цвете! През годините назад, загубих две стайни и три градински азалии! :l
И все си мисля, че не съм аз причината за загубата им.Тези цветя са много капризни, освен това (според моите наблюдения) корените им се задушават в торфа ,в който са посадени.
Но това е моя гледна точка, и не задължавам никого да се съгласява с нея :-da
Стискам ти палци!
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Въпрос за азалия

Мнениеот viksV » 12 Май 2012, 14:40

И при мен проблем с Азалия / голям каприз/...преди година си я купих / май месец/, беше с 3 цвята и по-късно и няколко пъпки, торих 4-5 пъти за тази година, но уви си гледам само листа, здрави хубави, част от тях покафеняват/забелязох, че когато преполивам стават такива/, отстранявам ги и корона голяма, но от към цветове само 3бр. от 20 дни насам и други пъпки едва ли ще имам, явно ще чакам догодина май месец . И ОЩЕ ЕДИН ВЪПРОС,КАКВО ОЗНАЧАВА "Подрязване на връхните пъпки на клонките"? Успех на всички цветари от мен, особено с "капризи" като моята :-D
Аватар
viksV
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Май 2012, 13:40

Предишна


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]