Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Въпрос Роза и Звезда

раздел декоративно-цъфтящи

Въпрос Роза и Звезда

Мнениеот purca » 20 Апр 2009, 14:32

През ноември месец 2008 година си закупих една мини роза и една коледна звезда.Гледам ги вкъщи и за сега се движат добре розичката на няколко пати щеше да умре от засушаване, но както казах сега е добре.На коледната звезда някои от листата и бяха паднали но сега са покарали нови.Въпросът ми е следният тази зима не ги оставих на хладно и тъмно място и те не заспаха,стояха си будни през зимата и сега се тревожа да не би да са изтощени.Това че са изпуснали съня си може ли да доведе до някакви проблеми по-късно?
БЛАГОДАРЯ предварително!
Аватар
purca
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Апр 2009, 14:29

Re: Въпрос Роза и Звезда

Мнениеот Мериголд » 20 Апр 2009, 19:30

Минирозите нямат изразен период на покой (относително). Моите остават с почти всичките листа през цялата зима на открито. Генетично е заложено минирозите да нямат период на покой и да цъфтят в зависимост от количеството светлина което получават. Моите минирози често цъфтят до началото на декември ако времето се задържи слънчево. Налице са вече и първите пъпки за нов цъфтеж (предполагам за 1май). За коледната звезда си изпуснала периода на покой, но самото растение след като е хвърляло листата си, значи е направило някаква почивка. Трябва да си я подкъсила, за да тръгне сега да се развива по-компактно. Не бързай да ториш, а изчакай да започне интензивен растеж и тогава постепенно започвай да наторяваш с богати на азот и желязо торове. В началото на есента торенето се променя в посока калий.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: kduepakayati


cron