Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Мандарини

08 Апр 2009, 15:35

Здравейте! Нов съм във форума и искам да ви питам дали мога да изкарам мандаринките си на терасата? На около 3 месеца са, около 6-7 см са високи и имат по 2-3 листенца.
Благодаря предварително! :)

Re: Мандарини

08 Апр 2009, 20:19

bobii написа:Здравейте! Нов съм във форума и искам да ви питам дали мога да изкарам мандаринките си на терасата? На около 3 месеца са, около 6-7 см са високи и имат по 2-3 листенца.
Благодаря предварително! :)

Добре си дошъл....! Ако е остъклена терасата ти - изнасяй ги,ако не е - изчакай до 1 май по-добре.Но все пак има значение откъде си,което случайно си пропуснал да споменеш... :) Защото в южната част на страната температурните колебания доста се различават от тези в северната част.Не ги оставяй веднага на директно слънце - привикни ги постепенно и създай шарена сянка по възможност.

Re: Мандарини

09 Апр 2009, 14:47

Благодаря ти много за съвета! В североизточна България живея (гр. Добрич), терасата не е остъклена, но е изцяло на юг и през по-голямата част от деня слънцето е там...

Re: Мандарини

09 Апр 2009, 15:09

bobii написа:Благодаря ти много за съвета! В североизточна България живея (гр. Добрич), терасата не е остъклена, но е изцяло на юг и през по-голямата част от деня слънцето е там...

Ама ти си ми почти комшия..... :) Ако ти се занимава - изнасяй ги при слънчево време през деня за по няколко часа,а вечер ги прибирай да не удари слана ...и така докато от 1-10 май ще си ги оставиш навън...вече привикнали.

Re: Мандарини

09 Апр 2009, 15:21

Ок. Благодаря за съветите, ще ги изнасям отвреме навреме, за да свикнат, днес ще си сея може би лимонче, за да го ползвам за подложка след време.... Дано да стане, отдавна ми е мечта да си имам цитруси вкъщи!

Re: Мандарини

12 Апр 2014, 01:33

Благодаря за съветите.... :-vv

Re: Мандарини

02 Юни 2015, 17:29

Здравейте, и аз имам едно питане относно изнасяне на терасата, но става дума за друго цитрусче - лимон Citrus Medica. Една жена ми беше казала, че трябва постепенно да се изнася - за по няколко часа всеки де, за да свикне. Как мислите вие, дали е безопасно да си го оставям денонощно на терасата?

Re: Мандарини

04 Юни 2015, 19:59

Разбира се, че може да стои на терасата - вече е топло !
Добави отговор