Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

Мнениеот TSVETA » 13 Сеп 2009, 13:09

Още едно попълнение от тази година :

Изображение

И старата ми горичка :

Изображение

Снимките са от преди няколко месеца,но при нас имаше невероятни жеги и пъпките се хвърляха поголовно.Сега отново колективно имат пъпки и като цъфнат ще ви се похваля :D
Аватар
TSVETA
Малко цвете
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Фев 2009, 21:33

Re: Хибискус / hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

Мнениеот zamakat » 13 Сеп 2009, 19:42

Цвети, чудесни са. Аз ги разгледах оня ден като ми прати линка. Страхотни са. Къде ги намираш? Каних се да ти пиша и наистина утре ще го направя. Като бройка колко хибискуса имаш? Тоест като разнообразие на цветове, а не с опитите и мъничетата.

Ето розовата ми:

Изображение

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

Мнениеот TSVETA » 14 Сеп 2009, 20:41

Не са много на фона на това,което имат хората :)
Имам 8 сортови,утре чакам попълнение с още 3,а на пролет с още 4.
От домашните имам 7 вида.Значи общо 18 вида/като разцветка/
Но пък утре очаквам един,който го няма в България,поне не е показван никъде.Той е призьор за 2008г.-Tigerama.Изглежда така :
Изображение

Ще ме извините за тази нескромност,но много се вълнувам.Този хибискус е от моите мечти,които не съм вярвала ,че ще се сбъднат :-p
Аватар
TSVETA
Малко цвете
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Фев 2009, 21:33

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

Мнениеот zamakat » 14 Сеп 2009, 21:39

TSVETA написа:Не са много на фона на това,което имат хората :)
Имам 8 сортови,утре чакам попълнение с още 3,а на пролет с още 4.
От домашните имам 7 вида.Значи общо 18 вида/като разцветка/
Но пhttp://forum.cvetq.info/posting.php?mode=quote&f=6&p=6090#ък утре очаквам един,който го няма в България,поне не е показван никъде.Той е призьор за 2008г.-Tigerama.Изглежда така :
Изображение

Ще ме извините за тази нескромност,но много се вълнувам.Този хибискус е от моите мечти,които не съм вярвала ,че ще се сбъднат :-p



Е,сега стана вече мечта на всички :-Dнаистина нещо невиждано.
Цвети , не съм забравила, ще ти заложа веднага от трите цвята абутилончета и пак ще ти се обадя.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

Мнениеот DarinaN » 19 Сеп 2009, 09:54

Ани , и аз искам абутилони, но ме хвана срам да искам още и още :D .
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

Мнениеот SuN » 11 Окт 2009, 09:56

cvetar, изни ме за невежеството :b няколко пъти прочетох и пак не мога да разера .Ако исползвам за подложка червен кичест хибискус и на нея сложа калем от жълт кичест ,ще се получи ли друг цвят хиби ?
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

Мнениеот cvetar » 11 Окт 2009, 13:24

SuN написа:cvetar, изни ме за невежеството :b няколко пъти прочетох и пак не мога да разера .Ако исползвам за подложка червен кичест хибискус и на нея сложа калем от жълт кичест ,ще се получи ли друг цвят хиби ?

Ако присаденият резник от жълт /в случая / хибискус се прихване върху споменатата подложка - той ще се развива и цъфти с неговия си цвят - жълт.Няма причина за промяна на цвета му от жълт в друг някакъв.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

Мнениеот SuN » 11 Окт 2009, 14:01

Ами как тогава мога да си направя двуцветен, в смисъл от червения и жълтия кичести да си направя хиби което да цъфти в червено жълто или жълто червено -с една дума шарен ?Нещо като тези вносните хибита ,или няма да стане ?Заложила съм доста резници и искам догодина да си правя разни опити ,ама нещо не ми се връзва как точно трябва да процедирам за целта. Ако пък на червената подложка използвам начина с пъпка от жълтото хиби ,пак ли в жълто ще си цъфти ?Извинявай за многото въпроси .
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

Мнениеот cvetar » 11 Окт 2009, 18:52

SuN написа:Ами как тогава мога да си направя двуцветен, в смисъл от червения и жълтия кичести да си направя хиби което да цъфти в червено жълто или жълто червено -с една дума шарен ?Нещо като тези вносните хибита ,или няма да стане ?Заложила съм доста резници и искам догодина да си правя разни опити ,ама нещо не ми се връзва как точно трябва да процедирам за целта. Ако пък на червената подложка използвам начина с пъпка от жълтото хиби ,пак ли в жълто ще си цъфти ?Извинявай за многото въпроси .

Шарен в смисъл че цветът е обагрен в червено и жълто едновременно - това няма как да стане по този начин...а ако имаш предвид двуцветно хиби с червени и жълти цветове - това да.Вносните скъпи хибита са продукт на сложни и продължителни селекции - а това,че се продават облагородени се дължи на факта,че някои от тях трудно се вкореняват и за производителя е по-лесно и бързо размножаването им чрез облагородяване на калем.Чети и се пробвай,щом желаеш - приготви подложки и напролет действай... :-p Изписахме много по темата,стана ясно вече,надявам се...Ама хайде да ви посоча още един руски форум - рускините са много напред с облагородяването...и тук има много хубави и подробни обяснения и снимки на всичко,което се прави - тук специално в този форум е показано облагородяване на калем.

http://www.forum.kwetki.ru/index.php?sh ... entry47356
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Хибискус /hibiscus rosa sinensis / - красив и изящен

Мнениеот SuN » 13 Окт 2009, 09:51

Да ,знаех си аз че ще е прекалено лесно за да е истина :) :(
Благодаря ти :D
Аватар
SuN
Средно цветенце
 
Мнения: 100
Регистриран на: 21 Мар 2009, 18:04

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron