Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

лизихитон Lysichiton

раздел декоративно-цъфтящи

лизихитон Lysichiton

Мнениеот zamakat » 22 Мар 2009, 20:58

Ето едно прекрасно растение обичащо влажните крайбрежни зони.Идеално е за озеленяване около малки езерца.Зацъфтява още през април, прилича на спатифилум-само,че жълт.Малко може би понамирисва, но като е на вън това едва ли би се усетило

лизихитон американски Lysichiton americanus
Изображение
Изображение


лизихитон камчатски Lysichiton camtschatcensis
Изображение

Ето тук може да прочетете малко повече за него
http://cvetq.info/news.php?item.191.3

И понеже знам,че в нашия форум имаме хора с езерца искам да попитам дали пък случайно не им се намира и специално се обръщам към Алпина.
Но и всички могат да си кажан мнението за него.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: лизихитон Lysichiton

Мнениеот Алпина » 23 Мар 2009, 11:04

Да, имам няколко броя, но го внесох миналата година, гледах го в саксия, че нямах условия да го засадя навън и той не порасна много. Все още нямам за продажба, но се надявам до есента да съм в състояние да го деля и евентуално предлагам на който желае. Съответно миналата година не е цъфтял. Иначе Царя го има в парка си Врана, като доста се е разраснал там, но по понятни причини не може да се ползва като източник.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: лизихитон Lysichiton

Мнениеот zamakat » 23 Мар 2009, 11:34

Алпина написа:Да, имам няколко броя, но го внесох миналата година, гледах го в саксия, че нямах условия да го засадя навън и той не порасна много. Все още нямам за продажба, но се надявам до есента да съм в състояние да го деля и евентуално предлагам на който желае. Съответно миналата година не е цъфтял. Иначе Царя го има в парка си Врана, като доста се е разраснал там, но по понятни причини не може да се ползва като източник.

Алпинчеееее :-p ти си злато. :D Ще чакам колкото кажеш ,само че ми запази и двата цвята.До есента сигурно няма да станат кой знае колко много бройки и затова аз съм първата ти клиентка за него.Тук доста мои приятелки с езерца може да проявят интерес,така че сигурно ще можем да ги продадем всичките.Не обещавам от чуждо име,но моите две са сигурни-по едно от цвят.Поръчката ми от теб нараства. :f :f :f :f
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: лизихитон Lysichiton

Мнениеот Алпина » 23 Мар 2009, 11:44

Аз имам само от жълтия.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: лизихитон Lysichiton

Мнениеот zamakat » 23 Мар 2009, 12:11

Алпина написа:Аз имам само от жълтия.

ОК тогава запази ми един от него, ама най-силния и ще кажеш кога да идвам да си го взимам
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: mecorkigearip


cron