Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Стефанотис - мадагаскарски жасмин

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Стефанотис - мадагаскарски жасмин

Мнениеот cvetar » 25 Окт 2009, 19:36

milimi написа:Благодаря cvetar, но аз се интересувах от информация на български език. Снимки в чужди сайтове има много и особено руски, но пак не ми става много ясно.

E,всички искат веднага наготово и на български...Ама просто това има...и помоли някой да ти преведе...Ето и какво да правиш със семената - инструкция как се сеят и за колко време поникват.
http://www.ehow.com/how_4922381_grow-st ... eeds.html#
http://en.wikipedia.org/wiki/Stephanotis_floribunda
Най-общо казано,семената се сеят възможно най-скоро след узряване/зреенето на плода стига до 12 месеца/ и разпукване на плода,за да запазят кълняемост и да поникнат - във втория линк дават,че за около седмица поникват,ако се засеят веднага.Поставят се във влажна почва на топло и светло място.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Стефанотис - мадагаскарски жасмин

Мнениеот milimi » 25 Окт 2009, 21:40

cvetar написа: Най-общо казано,семената се сеят възможно най-скоро след узряване/зреенето на плода стига до 12 месеца/ и разпукване на плода,за да запазят кълняемост и да поникнат - във втория линк дават,че за около седмица поникват,ако се засеят веднага.Поставят се във влажна почва на топло и светло място.


Ето това ме интересуваше. Чудех се дали да махна плода или да го оставя, защото не цъфти, но в някъде в сайтовете който ми даде видях че едновременно може да има цветове и плодове, така че ще го чаакам да узрее пък догодина ... ще раздавам разсад (ако пак не объркам нещо ) Благодаря cvetar :pp2
Изображение
Аватар
milimi
Малко цвете
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Окт 2009, 09:46

Re: Стефанотис - мадагаскарски жасмин

Мнениеот DarinaN » 27 Окт 2009, 11:11

milimi , направо ме шашна с този плод :?
това да е не е някакъв монтаж за лапнишарани.
шегувам се :D . за пръв път виждам и чувам за такова нещо - плод на жасмин и то голям като пъпеш / поне така изглежда/ .
мажем ли да се надяваме като узрее и дай Боже да направи семена, да пробваме дали може да се размножава по такъв начин.
стискам палци този да узрее и да продължи все така да изненадва :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Стефанотис - мадагаскарски жасмин

Мнениеот cvetar » 27 Окт 2009, 12:19

milimi написа: Чудех се дали да махна плода или да го оставя, защото не цъфти, но в някъде в сайтовете който ми даде видях че едновременно може да има цветове и плодове, така че ще го чаакам да узрее пък догодина ... ще раздавам разсад (ако пак не объркам нещо ) Благодаря cvetar :pp2

Aко можеш,го остави да узрее - интересно ми стана как ще се развият семеначетата,отгледани от семена тук.Виждам,че и ти си от Варна - а много бих искал да пробвам с тези семена,ако може... :da1
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Стефанотис - мадагаскарски жасмин

Мнениеот milimi » 27 Окт 2009, 12:56

Честно казано, питала съм в доста цветарски магазини и агроаптеки и никой не е чувал за плод на Стефанотис. В Интернет търсих, но попадах само сайтове на руски и английски (и с двата езика не съм мн. добре), но разбрах че в русия го ядат... май
Който иска семе давам (ако станат де...) :pp7
cvetar помагай със съвети ... Разсада за съфорумците ще го правиш ти ... ако имаш желание ... :f От единият сайт който ми прати май ми се видя че не е семена а нещо като костилка, но ще почакаме и ще видим.
DarinaN Благодаря. Ама все пак да кажа :не е монтаж, но не е и толкова голям. Като едро корнишонче е. Ама зрее мноооого бавнооо.

:bАми явно при мен е късмет на начинаещия. Ще ви държа в течение, да видите ка се развива. Ох крайно време е да си прибера апарата и да направя нова снимка, че тази е от август ... е не че има някаква промяна ... :pp4
Изображение
Аватар
milimi
Малко цвете
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Окт 2009, 09:46

Re: Стефанотис - мадагаскарски жасмин

Мнениеот cvetar » 27 Окт 2009, 13:35

milimi написа:Честно казано, питала съм в доста цветарски магазини и агроаптеки и никой не е чувал за плод на Стефанотис. В Интернет търсих, но попадах само сайтове на руски и английски (и с двата езика не съм мн. добре), но разбрах че в русия го ядат... май
Който иска семе давам (ако станат де...) :pp7
cvetar помагай със съвети ... Разсада за съфорумците ще го правиш ти ... ако имаш желание ... :f От единият сайт който ми прати май ми се видя че не е семена а нещо като костилка, но ще почакаме и ще видим.
DarinaN Благодаря. Ама все пак да кажа :не е монтаж, но не е и толкова голям. Като едро корнишонче е. Ама зрее мноооого бавнооо.

:bАми явно при мен е късмет на начинаещия. Ще ви държа в течение, да видите ка се развива. Ох крайно време е да си прибера апарата и да направя нова снимка, че тази е от август ... е не че има някаква промяна ... :pp4

Това,че никой не е чувал - нормално е...то в цветарските магазини понякога може да чуеш такива простотии,че ... :( Няма какво да се търси повече - има плод,чакаме да узрее.Знаем срока,че ще пожълтее,че се сеят веднага семената...при 23-25 градуса - е какво повече да искаме ? Спокойно ... :)
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Стефанотис - мадагаскарски жасмин

Мнениеот DarinaN » 27 Окт 2009, 20:49

milimi , не съм искала да звучи лошо , пошегувах се за монтажа . аз съм си такава и моля ако на някой не му понасят подобни шеги да ми казва направо, макар че никога энищо лошо не влагам в тях. сори за спама , админ :D

а ако направи семки като пасифлората и ти е на сърце да раздаваш - аз се кандидатирам за семки . отсега почвам да стискам палци на ръце и крака. такова чуда не се вижда всеки ден .

искаме нова снимка ..... :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Стефанотис - мадагаскарски жасмин

Мнениеот milimi » 27 Окт 2009, 21:00

DarinaN написа:milimi , не съм искала да звучи лошо , пошегувах се за монтажа . аз съм си такава и моля ако на някой не му понасят подобни шеги да ми казва направо, макар че никога энищо лошо не влагам в тях. сори за спама , админ :D

а ако направи семки като пасифлората и ти е на сърце да раздаваш - аз се кандидатирам за семки . отсега почвам да стискам палци на ръце и крака. такова чуда не се вижда всеки ден .

искаме нова снимка ..... :D

:) :) :) :) :)

Мила, ама аз и за секунда не съм го приела насериозно. Спокойно, и аз обичам да си правя такива шеги. Харесват ми :) :) :) :-p
Изображение
Аватар
milimi
Малко цвете
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Окт 2009, 09:46

Re: Стефанотис - мадагаскарски жасмин

Мнениеот DarinaN » 27 Окт 2009, 21:31

сега вече ми е спокойно :-p
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Стефанотис - мадагаскарски жасмин

Мнениеот milimi » 03 Ное 2009, 09:59

Да се похваля с нови снимки :ppp :-p
Изображение Изображение
От 01.11.09г. са но апарата ми прави номера :(
Изображение
Аватар
milimi
Малко цвете
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Окт 2009, 09:46

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]


cron