Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Лимон

Мнениеот cvetar » 10 Юни 2009, 14:25

sk4 написа:как се вкоренява резник от лимон ?
имам няколко клончета приготвени

Вкореняването на резници от лимон е възможно -казвам ти го от личен опит....моят резник се вкорени и вече имам 4-5 нови листа на 2 клончета,но се развиваше много бавно - особено в началото,докато се вкорени.Има в нета много теоретици и коментатори на това как се вкоренява резник от цитрус...гледам,че бая шеташ по форумите :) :-p ...ама май няма сериозни отговори,подплатени със снимки,за да се увериш,че съвет ти дава опитал и успял да го направи ....Та ако искаш,пусни някоя снимка какви клончета си приготвил - око да види...за да мога да ти кажа дали са подходящи за целта.Аз успях да вкореня миналото лято резник в почвена смес от пясък и градинска почва по равно,похлупен под буркан.Чак сега напролет пусна сериозни корени и го преместих в по-богата почва.Ето,вече пуска за втори път тази пролет нови леторасти - виждат се добре новите връхчета с по 4-5 листчета на двете клончета...

Изображение

и понеже Дарина зададе на лични въпрос дали това е добър начин да се сдобие човек с цитрусово дръвче - да,възможно е и така - като се вкорени резник от клонче с миналогодишна дървесина,но много се чака...А по-добрият начин си остава облагородяването на семеначе - лимон.Моля за облагородяването да питате в съответната тема за това на Върби - изписахме там доста за облагородяване на цитруси.Тук коментираме само вкореняване на резници от цитруси...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Лимон

Мнениеот keisi-flowers » 10 Юни 2009, 15:04

Аз съм вкоренявала и само в перлит под полиетилен но по-съм доволна от начина на Cvetar смес от пясък и градинска пръст :da1
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Лимон

Мнениеот stplam » 10 Юни 2009, 15:50

Аз ще ви кажа начина на размножаване на баща ми, който дълги години го прови без проблем. За целта, обаче, трябва да имате налично дръвче: оголва се първия пласт на млада клонка, която да е кафява, не да е съвсем младо клонче и още зелено, а да е станало вече кафяво - оголва се точно тази кафявата част около 1-2 см разстояние много внимателно, за да не се повреди клончето. След това изрязвате една част от шише, пластмасово или метална кутия, през половината, така че да можете да я сложите на клончето, и го пълните с пръст - той слага обикновена пръст от градината. След това завързвате шишето или кутийката, за да е стегнато и трябва да стои поне 2 месеца така. След това режете клонката от дървото и си имате готово мини дръвче и то захванато. Междувременно може да проверявате дали се вкоренява, ако е в прозрачно шише, дори ще го виждате.
Успех.
Аватар
stplam
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Юни 2009, 14:35
Местоположение: свиленград

Re: Лимон

Мнениеот cvetar » 10 Юни 2009, 20:24

stplam написа:Аз ще ви кажа начина на размножаване на баща ми, който дълги години го прови без проблем. За целта, обаче, трябва да имате налично дръвче: оголва се първия пласт на млада клонка, която да е кафява, не да е съвсем младо клонче и още зелено, а да е станало вече кафяво - оголва се точно тази кафявата част около 1-2 см разстояние много внимателно, за да не се повреди клончето. След това изрязвате една част от шише, пластмасово или метална кутия, през половината, така че да можете да я сложите на клончето, и го пълните с пръст - той слага обикновена пръст от градината. След това завързвате шишето или кутийката, за да е стегнато и трябва да стои поне 2 месеца така. След това режете клонката от дървото и си имате готово мини дръвче и то захванато. Междувременно може да проверявате дали се вкоренява, ако е в прозрачно шише, дори ще го виждате.
Успех.

Това е така нареченото "вкореняване с въздушен отвод" и за него си имаме отделна, специално посветена на това вкореняване, тема в раздела "Озеленяване и поддръжка".Мога само да добавя,че съм отдавнашен фен на този начин и винаги,ако може,го предпочитам.Но в случая говорим за вкореняване на резник - а трябва да отчетем и факта,че не всички разполагат с готово дръвче,за да постъпят така...Мнозина могат да се сдобият с резник и да опитат да го вкоренят - за това е и тази тема.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот cvetar » 26 Авг 2009, 17:46

Вкорененият ми резник от лимон все повече започва да прилича на дръвче след това лято...

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: ПОМОЩ ЗА МОЯТА МАНДАРИНА

Мнениеот kristian_dechev » 21 Яну 2010, 00:38

Първо Здравейте на всички , понеже съм нов тук
Искам да ви помоля за съвет СПЕШНО защото мандарината ми е на път на изсъхне. Преди 1 месец започнаха листата 1 по 1 на опадат и сега няма нито 1 листо, но започна за излизат нови пъпки .Единственото което ме претиянава е едно разклонение което почернява.Искам някакъв съвет спешно защото с всеки изминал ден почернява все повече !!!
Мерси предварително на всички !!!
e-mail: kristian_dechev@abv.bg
skype: kristian_dechev
ето и няколко снимки:
http://maroon5.snimka.bg/flowers/pomosh ... 2.17028967
Аватар
kristian_dechev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Яну 2010, 00:28

Re: ПОМОЩ ЗА МОЯТА МАНДАРИНА

Мнениеот cvetar » 21 Яну 2010, 01:01

kristian_dechev написа:Първо Здравейте на всички , понеже съм нов тук
Искам да ви помоля за съвет СПЕШНО защото мандарината ми е на път на изсъхне. Преди 1 месец започнаха листата 1 по 1 на опадат и сега няма нито 1 листо, но започна за излизат нови пъпки .Единственото което ме претиянава е едно разклонение което почернява.Искам някакъв съвет спешно защото с всеки изминал ден почернява все повече

Изрежи клонките до зелена неизсъхнала дървесина и остави саксията с мандарината на хладно и много светло място без да поливаш.Листата падат при недостатъчна светлина и преполиване.Ако е на топло и тъмно ще развие издължени и хилави нови клончета.По принцип зимата е сезон за почивка за цитрусите при нашите климатични условия - като се запролети,ще покарат нови.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот cvetar » 18 Апр 2010, 21:09

Вкорененият ми резник от лимон тази пролет е вече доста едричък

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот cvetar » 04 Май 2011, 14:12

Вече мога да се похваля и с цвят - на третата си година вкорененият ми резник от лимон е отрупан и на терасата ухае страхотно... :)

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот ROSSE » 06 Май 2011, 11:01

Браво!Браво! :-v
Оттдавна съм разбрала за уменията ти, и се възхищавам на способностите ти!
Усещаш ли как ти завиждам? :P
Де да можех и аз да облагородявам!, аз само съсъпвам готовите вече растения :( Много съм нетърпелива....и това ги погубва!
Ето защо се радвам на твоите!Браво! :-da :-da :-da
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron