Switch to full style
раздел декоративно-цъфтящи
Добави отговор

Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

24 Фев 2009, 11:44

Здравейте, ако някой има облагородени портокал и мандарина, би ли ми изпратил свежи клонки да пробвам да си вкореня под стъкло. С лимона знам, че става - опита беше успешен. Мога да изпратя клонки от лимон - много са едри плодовете - 200-300 гр., приятен сладко-кисел вкус.
Благодаря предварително.
e-mail: georgi_delchev@abv.bg

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

24 Фев 2009, 12:54

Здравей!
За съжаление не мога да ти помогна, макар че бих искала, но нямам нито портокал, нито мандарина. Обаче ме заинтригува лимонът ти. Вчера се регистрирах, за да пусна първата си тема - "Облагородяване на цитруси". Специално заради нея исках да съм част от този форум. Може да я прочетеш, ако искаш и не си го направил все още.
Много бих искала да имам цитруси. В другата тема ми отговориха, че трябва да си харесам и тогава, но истината е, че за мен сортът няма чак такова голямо значение, а ако е хубав (както е твоят - едър) - толкова по-добре.
Бих те помолила да ми изпратиш клонка от твоя лимон и аз също да се пробвам да я вкореня. Готова съм на заплащане според това, което се споразумеем.
За контакти: buteo_buteo@abv.bg
Все пак ще ти пиша и на посечения от теб e-mail адрес.
Ако си съгласен, пиши и ще обменим координати. А ако не си, което няма да е проблем за мен (защото предполагам, че предлагаш да дадеш клонче от лимона в замяна на портокал и/или мандарина) - надявам се пак да ме уведомиш (тук в темата си или на електронната ми поща). Благодаря предварително за отговора.
Пожелавам ти всичко най-добро и се надявам да успееш да си намериш портокал и мандарина! Успешно вкореняване!!! :da1

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

24 Фев 2009, 14:04

За съжаление ,моя червен портокал е болен и почти не му останаха клончета :l ,мъча се да го спася ,веднъж да се стопли това време ,че да се оправи :l

иначе и моите лимони са от клончета но първо ги сложих във вода ,но този с едрите плодове ,хич не ми харесва на вкус ,май е някакъв хибрид и е по капризен от обикновенния :-da

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

25 Фев 2009, 10:51

от разсадниците в Петрич и Монтана - ударих на камък.
В Петрич свършили - нови чак на есен - ще чакам, но губя цяла година. От Монтана ми отговориха да се обърна към магазина им в София - там ми отказаха доставка с куриер само за една мандарина и портокал. Само на място или от 3-ти март в НДК. Нямам възможност. Остава - да си намеря клонки за вкореняване или на есен доставка от Петрич. През март - мога да изпратя клонки от лимона.

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

25 Фев 2009, 12:04

Предлагам ти, ако искаш да ти купя от НДК (но няма да си ги избрал лично ти и няма да знаеш какви са) и да ти ги изпратя, а ти да ми изпратиш от твоя лимон (много държа аз да си създам и отгледам дръвчето). Ще се уточним за финансовата част. Това само ако решим да се справим на доверие.

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

26 Фев 2009, 12:21

Благодаря ти.
тел. 0886737298 или дай твой номер на e-mail аз да ти се обадя

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

26 Фев 2009, 12:46

abcdeff написа:Благодаря ти.
тел. 0886737298 или дай твой номер на e-mail аз да ти се обадя


Чудесно! :D Ще обменим допълнителни координати (телефони, адреси) по и-мейл-ите и ще се чуем. Вмомента имам работа и нямам възможност да се занимая с това, но ще се разберем. Аз благодаря!

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

26 Фев 2009, 14:36

обади се - уредих нещо много на сметка за изложението

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

27 Фев 2009, 12:14

Здравейте!
Търся до доброволец - добра душа от София. Поля се ангажира, но явно с малкото бебе ще й бъде трудно, да ми купи портокал и мандарина и да ми ги изпрати с куриер. Ако някой има възможност да поеме този ангажимент нека се обади на е-маил или на телефона.
Ще бъда много благодарен.

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

27 Фев 2009, 13:34

abcdeff написа:Здравейте!
Търся до доброволец - добра душа от София. Поля се ангажира, но явно с малкото бебе ще й бъде трудно, да ми купи портокал и мандарина и да ми ги изпрати с куриер. Ако някой има възможност да поеме този ангажимент нека се обади на е-маил или на телефона.
Ще бъда много благодарен.


Хей, ще купя ... Имах малко работа. За НДК ли става дума или за магазин? Мъжът ми вечер и събота и неделя си е вкъщи. Ще отидем с колата с него. Той няма против. Сега ще ти звънна, само да се оправя с бебка.
Добави отговор