Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот cvetar » 11 Сеп 2011, 11:35

Благодаря,сега се виждат следите от акарите особено на първите две снимки.Ти си на ход - с препарат.Омит,Нисоран...или каквото ти кажат в агроаптеката спецовете.Обилно и няколко пъти пръскане,но трудно ще се отървеш...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот axsel » 11 Сеп 2011, 11:57

Мерси за отговора.Жената в агроаптеката ми каза,да пръскам с Омита Три пъти првез 5дни.Вече пръсках 3пъти,да продължавам ли да пръскам или да сменя препарата.
Аватар
axsel
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Авг 2010, 18:48

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот cvetar » 11 Сеп 2011, 16:25

Гадовете привикват към препаратите бързо и е по-добре те да се сменят.Ако искаш,направи като мен...и аз в началото на лятото имах много акари и не можах нищо да направя срещу тях с Нисоран и Омит.Нооо...с питане се научаваш на много работи.Стига да попаднеш на хора,които не си мълчат като тъпи кютуци и крият знанията си,а споделят опита си.Та и аз попаднах на свястна консултантка в агроаптеката,където ходя и тя ме научи.Купих и напръсках с ето това
http://agromagazin.eu/KUMULUS-200GR-p-419.html
и резултат наистина има много добър.Не гледай,че пише,че препаратът е за мана - тук му използваме страничното действие.Наистина се отървах за цялото лято и чак сега преди дни повторих пръскането с Кумулус,щото видях пак на едно хибискусче няколко.Но са много по-малко акарите отпреди.Твоя работа - дано се отървеш...Внимателно питай за дозировката,в зависимост от обема на пръскалката ти.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот ROSSE » 11 Сеп 2011, 18:38

Благодаря ти cvetar за тази информация!
Как не съм се сетила за сярата? :-vv Аз я използвам когато насаждам кокошки-и те лежат спокойно до излюпването на пиленцата :P
А с кумулус ,мъжа ми пръска лозето.Сега ще го ползвам и аз срещу акари :da
Благодаря!
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот axsel » 11 Сеп 2011, 20:37

Едно голямо Благодаря.
Аватар
axsel
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Авг 2010, 18:48

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот flowerlin » 06 Дек 2011, 11:18

Здравейте и от мен,

Много ме блазни идеята да си направя зимна градина и да бера плодове зимата. Искам да започна с банан. мандарина, портокал. За банана вече намерих това http://zadoma.com/index.php?APP_ACTION= ... OWER_ID=77, там има хора, които продават издънки. За мандарина и портокал обаче не знам къде да търся? Някой може ли да ми каже магазин или разсадник, ако пък някой може да ми даде/изпрати клонче, ще съм много благодарен. Не ми се иска да си купувам мандарина със семка, после да посаждам и да ашлайдисвам. Друг вариант е да чакам изложението в НДК март месец, но не ми се чака.

Декември добро време ли е за посаждане? Мисля да ги гледам вкъщи, където под 15 градуса не пада. Сутрин е 18 повечето пъти а през деня като стане 22-23 отварям прозорците.
Аватар
flowerlin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Дек 2011, 08:46

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот cvetar » 06 Дек 2011, 21:59

flowerlin написа:Декември добро време ли е за посаждане? Мисля да ги гледам вкъщи, където под 15 градуса не пада. Сутрин е 18 повечето пъти а през деня като стане 22-23 отварям прозорците.

Не,декември не е най-доброто време.Остави за напролет,а дотогава прочети повече из темите ни тук.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот Neli Maneva » 08 Окт 2012, 11:15

Понеже, неможах да намеря по-подходяща тема ще пиша в тази. Имаме едроплоден лимон. Тази година задържа три плода. Вече е време за прибиране на цветята и искам да ме посъветвате, къде да прибера това моето чудо на природата - на топло или може на по-хладно или студено. Три зимни сезона подред го държах в студена стая при кактусите и не го поливах, малко листата му ставаха на фуния, ама издържаше. Сега обаче като има плодове, как да го гледам през зимният период, поливки и други екстри.... Не съм го торила никога досега. Клоните му са тънки и много е уведен, засега плодовете висят и не падат но може би трябва някаква конструкция да измисля. Ако някой вече е измислил нещо лесно и удобно, моля да сподели :pp5
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот Neli Maneva » 08 Окт 2012, 11:19

забравих да сложа снимките :)
Изображение

Изображение
това е най-малкото от трите лимончета
Изображение
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот cvetar » 08 Окт 2012, 18:03

Здравей,Нели ! Чудесно е лимончето ти.Дано и плодовете му да опиташ с кеф.Ако толкова те притеснява тежестта им,то отрежи и набучи в саксията някакви колчета от дръвчета наоколо,за да ги ползваш като подпори - чаталесто колче примерно за всяко клонче с плод.А за прибирането - това,че има плод лимончето,да не те притеснява.Пак на светло и хладно с минимални поливки.От топлото ще окапят листата и може да тръгнат да се развиват нови леторасти по това време,което не е желателно сега.
А за торенето - ще трябва да се погрижиш.Дръвчето изразходва много от почвените запаси в саксията,като нарастват плодовете му и занапред може да страда от хлороза или други от недостатъчно количество елементи.И ще е нужно да добавиш тор.Не сега - но напролет непременно.Оборската тор,ако имаш там,е добро решение.Или кокоша,разтворена във водата за поливане.Но без тор няма да минеш - с нарастването на дръвчето нуждите му от химическите основни елементи са големи в периода на развитие - пролетта и лятото.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron