Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот ROSSE » 06 Май 2011, 11:01

Браво!Браво! :-v
Оттдавна съм разбрала за уменията ти, и се възхищавам на способностите ти!
Усещаш ли как ти завиждам? :P
Де да можех и аз да облагородявам!, аз само съсъпвам готовите вече растения :( Много съм нетърпелива....и това ги погубва!
Ето защо се радвам на твоите!Браво! :-da :-da :-da
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот cvetar » 06 Май 2011, 16:27

ROSSE написа:Де да можех и аз да облагородявам!, аз само съсъпвам готовите вече растения :(

Росе,имаме тук във форума всичко,за да видиш как става,и специална тема - я цъкни тук,нужно е само малко желание и упоритост,за да усвоиш някои простички неща и едно малко остро и удобно ножче...Но пък като почнеш,удоволствието да гледаш създаденото от теб или да си скъсаш твой плод е несравнимо ! Ако искаш,и неделно училище ще спретнем - но като гледам,всички са се юрнали да купуват и поръчват какви ли не китки откъде ли не...а интерес към облагородяването няма...Жалко,защото много неща можеш да купиш,но я няма тръпката да видиш как от една отрязана,мъртва клонка или пъпка се ражда така желано цвете или дръвче...Обичат хората наготово и това е.Жалко за тази нагласа,защото голяма част имат градина на село или място,където няма нищо по-лесно от това да се упражниш и научиш.А колко стари сортове има ,които сега не се срещат в продажба като облагородени дръвчета...и само от някое старо комшийско дърво може да се подновят...Облагородяването е страхотен резерв и начин да имаш елитни плодове с малко труд и без пари...ноооо...явно не се разбира това.Може да учиш 5-6 години примерно за висше образование,да се стараеш,пишеш,зубриш...курсови проекти,задания,изпити...за да имаш професия и доходи - а не можеш да отделиш ден - два да се научиш,за да практикуваш любимото си хоби,което те кефи и разтоварва...Странно,нали :) ? Отделен е въпросът,че може да създадеш неща,които би намерила трудно или ги няма никъде - не говоря само за двуцветен хибискус примерно...или сакурата,розови храсти ...а и за оригинални,но напълно възможни комбинации.Череша примерно,раждаща бели и черни череши,круша или ябълка с плодове от няколко сорта,двуцветно дръвче люляк - показвам го и тук...Че и при лозата,кивито е приложимо ...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот cvetar » 18 Май 2011, 17:19

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот axsel » 06 Сеп 2011, 12:34

Имам проблем с Лимона.Пусна нови леторасти,но листата са светло зелени.
Изображение

Изображение

По старите листа се появиха някакви кафяви петна и изсъхнаха почти всички и окапаха (миналогодишни са не са чак толкова стари)
Помислих,че имат недостиг на желязо и сипах зелен камък.Листата започнаха да позеленяват,но започнаха да се набръчкват и подвиват.

Изображение

Изображение

Изображение

Това са няколко снимки за да можете да добиете визуална представа.
Имам и едно което си вкорених миналата година от резник,гледам ги по един и същи начин и с него нямам такива проблеми.
Ето снимки и на него:

Изображение

Изображение
Аватар
axsel
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Авг 2010, 18:48

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот ROSSE » 06 Сеп 2011, 13:24

Изображение Много ми прилича на преполято.
Дано се оправи :pp7
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот cvetar » 06 Сеп 2011, 18:52

За лечение на хлорозата зеленият камък не е най-доброто средство.Секвестренът е препарат с по-бързо действие.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот axsel » 06 Сеп 2011, 19:01

Добре де ама имаш ли представа заащо се подвиват така листата,и стоят къдрави а не гладки като на другия.
Аватар
axsel
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Авг 2010, 18:48

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот cvetar » 06 Сеп 2011, 20:17

Представа не мога да имам,защото по така дадените снимки отдалеч не личи дали имаш вредители...Дай снимка на лист отблизо отдолу и отгоре.За да добия представа,трябва да видя такава снимка... :) Предполагам,че може да се завиват от вредители - акари или щитоносни въшки.Огледай листата отдолу внимателно.Ако имаш,ще трябва да пръскаш с препарат.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот axsel » 07 Сеп 2011, 10:44

cvetar написа:Представа не мога да имам,защото по така дадените снимки отдалеч не личи дали имаш вредители...Дай снимка на лист отблизо отдолу и отгоре.За да добия представа,трябва да видя такава снимка... :) Предполагам,че може да се завиват от вредители - акари или щитоносни въшки.Огледай листата отдолу внимателно.Ако имаш,ще трябва да пръскаш с препарат.


Щитоносни няма,пръскам профилактично с Омит за акари.Довечера ще снимам отблизо и ще пусна снимки.
Аватар
axsel
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Авг 2010, 18:48

Re: Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот axsel » 11 Сеп 2011, 10:31

Зравей Cvetar.Направих няколко снимки,надявам се по тях да можеш да прецениш.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не съм ги бърсал.Мерси предварително.
Аватар
axsel
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Авг 2010, 18:48

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron