Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

раздел декоративно-цъфтящи

Вкореняване на резници от цитруси /портокал,мандарина,лимон/

Мнениеот abcdeff » 24 Фев 2009, 11:44

Здравейте, ако някой има облагородени портокал и мандарина, би ли ми изпратил свежи клонки да пробвам да си вкореня под стъкло. С лимона знам, че става - опита беше успешен. Мога да изпратя клонки от лимон - много са едри плодовете - 200-300 гр., приятен сладко-кисел вкус.
Благодаря предварително.
e-mail: georgi_delchev@abv.bg
Аватар
abcdeff
Малко цвете
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Фев 2009, 11:35
Местоположение: Димитровград

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

Мнениеот Pavlina Nikolova » 24 Фев 2009, 12:54

Здравей!
За съжаление не мога да ти помогна, макар че бих искала, но нямам нито портокал, нито мандарина. Обаче ме заинтригува лимонът ти. Вчера се регистрирах, за да пусна първата си тема - "Облагородяване на цитруси". Специално заради нея исках да съм част от този форум. Може да я прочетеш, ако искаш и не си го направил все още.
Много бих искала да имам цитруси. В другата тема ми отговориха, че трябва да си харесам и тогава, но истината е, че за мен сортът няма чак такова голямо значение, а ако е хубав (както е твоят - едър) - толкова по-добре.
Бих те помолила да ми изпратиш клонка от твоя лимон и аз също да се пробвам да я вкореня. Готова съм на заплащане според това, което се споразумеем.
За контакти: buteo_buteo@abv.bg
Все пак ще ти пиша и на посечения от теб e-mail адрес.
Ако си съгласен, пиши и ще обменим координати. А ако не си, което няма да е проблем за мен (защото предполагам, че предлагаш да дадеш клонче от лимона в замяна на портокал и/или мандарина) - надявам се пак да ме уведомиш (тук в темата си или на електронната ми поща). Благодаря предварително за отговора.
Пожелавам ти всичко най-добро и се надявам да успееш да си намериш портокал и мандарина! Успешно вкореняване!!! :da1
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

Мнениеот Charodeika » 24 Фев 2009, 14:04

За съжаление ,моя червен портокал е болен и почти не му останаха клончета :l ,мъча се да го спася ,веднъж да се стопли това време ,че да се оправи :l

иначе и моите лимони са от клончета но първо ги сложих във вода ,но този с едрите плодове ,хич не ми харесва на вкус ,май е някакъв хибрид и е по капризен от обикновенния :-da
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

Мнениеот abcdeff » 25 Фев 2009, 10:51

от разсадниците в Петрич и Монтана - ударих на камък.
В Петрич свършили - нови чак на есен - ще чакам, но губя цяла година. От Монтана ми отговориха да се обърна към магазина им в София - там ми отказаха доставка с куриер само за една мандарина и портокал. Само на място или от 3-ти март в НДК. Нямам възможност. Остава - да си намеря клонки за вкореняване или на есен доставка от Петрич. През март - мога да изпратя клонки от лимона.
Аватар
abcdeff
Малко цвете
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Фев 2009, 11:35
Местоположение: Димитровград

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

Мнениеот Pavlina Nikolova » 25 Фев 2009, 12:04

Предлагам ти, ако искаш да ти купя от НДК (но няма да си ги избрал лично ти и няма да знаеш какви са) и да ти ги изпратя, а ти да ми изпратиш от твоя лимон (много държа аз да си създам и отгледам дръвчето). Ще се уточним за финансовата част. Това само ако решим да се справим на доверие.
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

Мнениеот abcdeff » 26 Фев 2009, 12:21

Благодаря ти.
тел. 0886737298 или дай твой номер на e-mail аз да ти се обадя
Аватар
abcdeff
Малко цвете
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Фев 2009, 11:35
Местоположение: Димитровград

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Фев 2009, 12:46

abcdeff написа:Благодаря ти.
тел. 0886737298 или дай твой номер на e-mail аз да ти се обадя


Чудесно! :D Ще обменим допълнителни координати (телефони, адреси) по и-мейл-ите и ще се чуем. Вмомента имам работа и нямам възможност да се занимая с това, но ще се разберем. Аз благодаря!
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

Мнениеот abcdeff » 26 Фев 2009, 14:36

обади се - уредих нещо много на сметка за изложението
Аватар
abcdeff
Малко цвете
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Фев 2009, 11:35
Местоположение: Димитровград

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

Мнениеот abcdeff » 27 Фев 2009, 12:14

Здравейте!
Търся до доброволец - добра душа от София. Поля се ангажира, но явно с малкото бебе ще й бъде трудно, да ми купи портокал и мандарина и да ми ги изпрати с куриер. Ако някой има възможност да поеме този ангажимент нека се обади на е-маил или на телефона.
Ще бъда много благодарен.
Аватар
abcdeff
Малко цвете
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Фев 2009, 11:35
Местоположение: Димитровград

Re: Вкореняване - портокал и мандарина

Мнениеот Pavlina Nikolova » 27 Фев 2009, 13:34

abcdeff написа:Здравейте!
Търся до доброволец - добра душа от София. Поля се ангажира, но явно с малкото бебе ще й бъде трудно, да ми купи портокал и мандарина и да ми ги изпрати с куриер. Ако някой има възможност да поеме този ангажимент нека се обади на е-маил или на телефона.
Ще бъда много благодарен.


Хей, ще купя ... Имах малко работа. За НДК ли става дума или за магазин? Мъжът ми вечер и събота и неделя си е вкъщи. Ще отидем с колата с него. Той няма против. Сега ще ти звънна, само да се оправя с бебка.
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Следваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron